שתף קטע נבחר

"אבא נהרג בלבנון, אנחנו ממשיכים כרגיל"

"הידיעה שאבא במילואים והלך להילחם בלבנון הגניבה אותי ממש", מספר סמל גל אמתי, בנו של רס"מ ירון אמתי שנהרג במלחמת לבנון השנייה. כיום, עשר שנים אחרי, הוא ממשיך את דרכו בצנחנים

 

 

"אני זוכר את ההודעה ממש טוב. היינו בבית אני ואחותי הגדולה יובל. אחי הקטן אסף היה אצל סבא וסבתא בירושלים. אימא היא זו שקיבלה את קצין העיר. אחרי זה היא העירה אותנו, לקחה אותנו לחדר של יובל, ופשוט אמרה: 'אבא נהרג בדרום לבנון, אנחנו ממשיכים את החיים כרגיל'", נזכר סמל גל אמתי, בנו של רס"מ ירון אמתי ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה.

 

לחצו לכל הסיפורים: בדרכם - פרויקט מיוחד  

 

רס"מ ירון אמתי, בן 45 בנופלו, היה המילואימניק המבוגר ביותר שנכנס ללחימה בלבנון. הוא נהרג ב-13 באוגוסט 2006 מירי דו-צדדי של כוח שריון בזמן שטיפל בפצועים, בעת פעילות של גדוד המילואים של חטיבת הצנחנים.

"התנדב למילואים במלחמה". רס"מ ירון אמתי ז"ל ()
"התנדב למילואים במלחמה". רס"מ ירון אמתי ז"ל

"אבא היה חובש קרבי, והוא התנדב למילואים במלחמה. הם פעלו באזור הכפר קנטרה שבדרום לבנון והשתלטו על אחד הבתים כדי לקבל בו את כל הפצועים", מספר הבן גל. "הרבה מחבלים של חיזבאללה פעלו באזור, ואחד הטנקים שפעל שם ירה בטעות לכיוון הבית שאבא שלי היה בו, במקום לכיוון המחבלים".

 

גל היה אז ילד בן 11. "אני לא חושב שילד בגיל כזה יכול לתפוס מה זה מוות, מה זה אומר שאבא נהרג בדרום לבנון", הוא מספר. "אבא היה איש משפחה הכי טוב שיש. הזיכרונות הכי חזקים שלי איתו הם בטיולים, כמובן. היינו משפחה שמאוד אהבה לטייל".

"התגייסתי לצנחנים כדי להמשיך את דרכו". סמל גל אמתי ()
"התגייסתי לצנחנים כדי להמשיך את דרכו". סמל גל אמתי

"גם לפני שהוא יצא למלחמה היינו בטיול כזה, כמה משפחות. ידעתי שהתחילה מלחמה, אבל היא לא עניינה אותי יותר מדי. גם לא קראו לזה מלחמה באותה תקופה, זה היה מבצע שחשבו שיהיה הרבה יותר קטן ממה שזה היה בסוף".

 

"הידיעה שאבא במילואים הגניבה אותי ממש. זה היה ממש חזק לדעת שאבא חייל והלך להילחם בלבנון", מספר סמל גל, כיום בעצמו חייל בחטיבת הצנחנים. "אני גאה בו על כך שהוא התגייס למילואים, אבל הצבא היה חלק ממש שולי מהחיים שלו. אני גאה בו יותר על איש המשפחה שהוא היה. הוא לא היה לוחם כמו שזה נראה בתמונות, הוא היה איזה דובי כזה שבקושי מצליח לסחוב תיק".

 

גל התגייס ליחידת עורב השייכת לגדוד הסיור של החטיבה, וכעת הוא בקורס מ"כים. "באיזשהו מקום התגייסתי לצנחנים כן כדי להמשיך את הדרך שלו. השירות הקרבי זה נטו המשכיות של אבא".

 

ריכוז: נעה גליקשטיין, הפקה: בקי עזרן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמל גל אמתי ואביו ירון אמתי ז"ל
מומלצים