שתף קטע נבחר

3 דורות, השקפה אחת: המשפחה הכי ציונית

טל רתם את בתו רעות, אחותו מיטל ואמו מרים להשתתפות בחידון הציונות. אחרי שצלחה את שאלת רה"מ רשמה משפחת חיימוביץ' ניצחון בחידון. "כל אחד תרם את חלקו בתחום שלו"

 

 

הכי ציונית שיש: משפחת חיימוביץ' מרמת השרון היא הזוכה הגדולה של חידון הציונות והמורשת שמתקיים זו השנה השלישית ביום העצמאות. "לא הייתי בטוחה שנזכה, אבל ראיתי שאנחנו יודעים את החומר טוב ואז התחלתי להאמין יותר ויותר", סיפרה רעות חיימוביץ' (11), נציגת הדור הצעיר במשפחה הזוכה.

 

נסו לפתור 10 שאלות מתוך חידון הציונות

 

מטרת החידון היא לחבר באמצעות חוויה חינוכית ומשפחתית את הסיפור הציוני בין הדורות השונים. גמר החידון הוא אירוע השיא ומסכם חצי שנה של תחרויות מקומיות בכל רחבי הארץ. לאחר שענו נכונה על שאלת הזהב שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו זכתה משפחת חיימוביץ' בתואר הנכסף ובפרס הגדול: מסע משפחתי חוצה יבשות בעקבות תחנות חייו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

 

מנהיגת המשפחה, מרים חיימוביץ' - אם לארבעה ילדים וסבתא לשמונה נכדים - אמרה כי "זה לא היה רעיון שלי להשתתף. טל הבן שלי התייעץ עם הבת הבכורה שלו רעות ומכיוון שהיה צורך בשלושה דורות הוא פנה אליי ושכנע אותי להצטרף לחבורה".

משפחת חיימוביץ'. מקום ראשון (צילום: אוהד קב ) (צילום: אוהד קב )
משפחת חיימוביץ'. מקום ראשון(צילום: אוהד קב )

הבן טל סיפר כי "שאלתי את רעות אם היא רוצה להשתתף וככה נרשמנו והכדור התחיל להתגלגל. היינו בהתחלה בתחרות מקומית ואז עלינו לשלב המחוזי ומשם לארצי. כל המשפחה הגיעה לעודד ותמכה בנו, כל אחד תרם את חלקו. כל אחד ישב ולמד, חילקנו בינינו את הקטגוריות כל אחד בתחום שהוא חזק בו. אני למשל מאוד חזק במלחמות בישראל, אבל בקטגוריית השירים גייסתי את אימא לעזור".

 

רעות, הנכדה של מרים ובתו של טל, סיפרה כי התגובות בבית הספר שלה היה מאוד מרגשות. "כשנכנסתי לכיתה מחאו לי כפיים ושאלו איך היה. מאוד התרגשתי". מיטל, בתה של מרים ואחותו של טל, ציינה בהתייחסה לשאלת ראש הממשלה כי "זה היה השלב הכי מותח בכל התחרות, השאלה הייתה על ההצבעה באו"ם בכ"ט בנובמבר. הציגו לנו מדינות והיינו צריכים לומר מה ההצבעה של כל אחת מהמדינות. זה לא הדבר הכי פשוט והייתה מולנו משפחה מאוד חזקה, אבל בסוף הצלחנו".

משתתפי החידון (צילום: אוהד קב ) (צילום: אוהד קב )
משתתפי החידון(צילום: אוהד קב )

הענקת הפרס לזוכים (צילום: אוהד קב ) (צילום: אוהד קב )
הענקת הפרס לזוכים(צילום: אוהד קב )

זאב אלקין, השר לענייני ירושלים ומורשת, אמר כי "החידון הוא הוכחה שהציונות חיה ובועטת. אלפי משפחות מכל הקשת הישראלית השתתפו בחידון שמבקש להשאיר את הציונות רלוונטית גם בימים אלה.

אני שמח על כך שהצלחנו להביא לקיומו דווקא בירושלים עיר בירתנו ומקווה כי מסורת זו תישמר לאורך השנים".

 

סגן וממלא מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, הוסיף: "בעידן אינטראקטיבי כל כך, חשוב לחזק את הדור הצעיר ואת המורשת הציונית. ההסתדרות הציונית העולמית רואה בתחרות החידון הציוני, תחילתה של מסורת חשובה המהווה הזדמנות לחיזוק הזהות הציונית של כלל הציבור, באמצעות אירוע חווייתי ומרגש, אשר פוסע בנקודות ציון חשובות בהיסטוריה של העם היהודי. הופתענו מרמת ההיענות של כל ראשי הערים והציבור הרחב שהיה צמא ללא ספק לציונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד קב
משפחת חיימוביץ'
צילום: אוהד קב
מומלצים