שתף קטע נבחר

רק תרומת ריאות תציל את בנג'י: "עשו מצווה ותנו לו לחיות"

בנג'י הוקלי, עולה חדש מאנגליה ואב לשלוש בנות קטנות, שמר בסוד את דבר מחלתו מהסובבים אותו. לאחרונה מצבו הידרדר משמעותית ורופאיו חרצו כי נותרו לו ימים לחיות אם לא יימצאו לו ריאות חדשות. משפחתו עכשיו קוראת למשפחות שיקירם נפטר: "תנו לבנג'י סיכוי לחיות". אפילו הרב הראשי לאו יוצא בקריאה יוצאת דופן לתרומת ריאות עבור בנג'י

בנג'י הוקלי שעלה לישראל מלונדון גוסס ורק השתלת ריאות תציל את חייו. כעת משפחתו בקריאה נואשת למשפחות שאיבדו את יקירם: "אל תתלבטו, חתמו על כרטיס אד"י ואפשרו תרימת איברים".

  

צפו: דברה הוקלי קוראת לכם לחתום על כרטיס אדי להצלת בעלה בנג'י 

 

הוקלי בן ה-34, שימש אנליסט נדל"ן בלונדון. הוא עלה לישראל בשנת 2009 יחד עם אשתו דברה, והשניים הביאו לעולם שלוש בנות. מחלת הסיסטיק פיברוזיס עמה נולד החלה לתת את אותותיה רק בשנים האחרונות.

 

חותמים עכשיו:

לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

 

על אף התרופות והאישפוזים המרובים, הסתיר הוקלי את דבר מחלתו מקרוביו. "הוא סירב להפסיק את חייו בשל המחלה", מספר אחיו ג'וש, "הוא האמין שבכל רגע נתון יש מישהו במצב יותר קשה ממנו. הוא סירב לתת למחלה להשתלט עליו וסירב להיכנע לה".

בנג'י, דברה והבנות. מנסים להציל את חייו של ג'וש (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
בנג'י, דברה והבנות. מנסים להציל את חייו של ג'וש(צילום: באדיבות המשפחה)
 

לפני פורים האחרון חלה הידרדרות נוספת במצבו, כשלקה באי ספיקה נשימתית. הוא מאושפז מאז במצב קשה מאוד, כשהרופאים חרצו כי ללא השתלת ריאות דחופה, הוא לא ישרוד מעבר לימים ספורים.

 

"כל חייו בנג'י עשה הכל למען נתינה לאחר", מספר ג'וש, "הוא לא הפסיק לדאוג לאחרים והיה מעורב המון בצדקה. זה היה המוטו שלו בחיים, והאמין שהוא צריך לעשות את המיטב ממה שיש. אנחנו מקווים שמשפחות שמתלבטות, יעשו מצווה אחת גדולה למענו, ויתנו לבנג'י סיכוי לחיים".

 

בנג'י בבית החולים. "אנחנו מקווים שמשפחות שמתלבטות, יעשו מצווה אחת גדולה למענו, ויתנו לבנג'י סיכוי לחיים" (צילום: באדיבות המשפחה)
בנג'י בבית החולים. "אנחנו מקווים שמשפחות שמתלבטות, יעשו מצווה אחת גדולה למענו, ויתנו לבנג'י סיכוי לחיים"(צילום: באדיבות המשפחה)

אשתו דברה שאינה עוזבת את בעלה לרגע וסועדת אותו ממיטת חוליו, יוצאת גם היא בקריאה נרגשת: "לא נותר לבעלי הרבה זמן לחיות, תנו לו סיכוי, ואם אתם מתלבטים – עשו את המצווה, וחתמו על כרטיס אד"י להצלתו". 

 

מצליחים לחיות עד העשור החמישי לחייהם

מעל 600 ישראלים חולים ב"סיסטיק פיברוזיס", מחלה תורשתית הגורמת לשינויים בלבלב ובריאות הנוצרים כתוצאה מהפרשות סמיכות הגורמות לחסימה, דלקות חוזרות ונזק מתמשך באברים אלו בעקבותיו.

 

בלוטות ההפרשה החיצונית מייצרות אצל אנשים בריאים הפרשות דלילות וחלקלקות, לרבות זיעה, ליחה, דמעות, רוק ומיצי עיכול. ההפרשות ממלאות תפקיד חשוב בשמירה על תפקודי הגוף הנורמליים. אצל חולי סיסטיק פיברוזיס בלוטות ההפרשה החיצונית מייצרות הפרשות סמיכות ודביקות שפוגעות בתפקודים חיוניים, כגון נשימה ועיכול.

 

 

החולים לרוב מתאשפזים פעם רבות בשנה בחדרים מבודדים בבתי החולים, בשל חיידקים עמידים בהם הם נדבקים המסכנים את חייהם. הם מחוברים לחמצן כל שעות היממה, נוטלים עשרות תרופות, אנטיביוטיקות, אינהלציות וחלקם הסובלים מהרס הלבלב גם לוקים בסוכרת ונדרשים לאזן את הגלוקוז בדמם באמצעות הזרקות אינסולין.

 

עם השנים הולך מצבם של החולים ומידרדר. עד לפני כמה שנים, תוחלת חייהם של החולים לא עברה את גיל 28. בזכות הטיפולים החדשים מצליחים כיום חלק מהחולים גם להגיע לעשור החמישי לחייהם. אולם הדרך היחידה להחלים, היא באמצעות השתלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
הוקלי ובנותיו. "סירב להפסיק את חייו בשל המחלה"
צילום: באדיבות המשפחה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים