שתף קטע נבחר

בעולם אוטופי, מוסינזון היה ברודי / טור

פוסט היציאה מהארון של כדורסלן העבר היה צריך להיחקק בדברי הימים של הספורט הישראלי בדיוק כמו "אנחנו על המפה", אבל זה לא יקרה, כי עולם המושגים שלנו תקוע באמצע המאה הקודמת. שרון דוידוביץ' מצדיע לספורטאי אמיץ ומייחל למציאות נאורה יותר

"כבר הוכח מדעית שאין קשר בין מציצת **ן לדאנקים". כבר שנים שלא נאמר משפט נכון, אמיץ וישיר כל כך בספורט הישראלי. מבין אלפי המילים שנכתבו בפוסט הארוך והאמיץ שפרסם הבוקר (ו') כדורסלן העבר גילי מוסינזון, בו התוודה על נטיותיו המיניות – זהו המשפט שאנחנו צריכים לקחת איתנו הלאה.

 

כי בעולם אוטופי, המשפט שמפרק את היסודות עליהם בנוי הקשר בין הרגלים מיניים ליכולות כדורסל, כפי שתיאר זאת מוסינזון בדרכו הייחודית, יכול היה להיות ה-"אנחנו על המפה" של התקדמות תרבותית בספורט שלנו. משפט שיישאר חקוק שנים קדימה.

 

אומץ מרשים. גילי מוסינזון (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
אומץ מרשים. גילי מוסינזון(צילום: שוקה כהן)

 

אבל זה כנראה לא יקרה.

 

היינו נורא רוצים להגיד שהפוסט הזה יחולל מהפכה, שמוסינזון יעשה לספורט הישראלי, מה שטל ברודי עשה לכדורסל הישראלי, מה שיעל ארד עשתה לג'ודו הישראלי ומה שאף אחד עדיין לא עשה לכדורגל הישראלי. שהוא יביא את הבשורה. אבל זה לא יקרה. וזה ממש לא קשור לעובדה שגילי מוסינזון "כושל בן כושל" (וד"ש לקונדופוני).

 

זה לא יקרה כי עולם המושגים שלנו תקוע באמצע המאה הקודמת. כל מי שמחטיא מתחת לסל הוא "הומו", כל מי שמחמיץ מול שוער הוא "קוקסינל" וכל מי שמפסיד בתיקול או דחיפה הוא "גיי". כל הקונוטציות השליליות, המיושנות והחשוכות – חבויות בעולם הספורט.

 

האבסורד הוא שהחברה הישראלית התקדמה מאוד. אמש הומוסקסואל מוצהר עלה לגמר האירוויזיון וקצר שבחים מכל עבר. לפני 18 שנה, איימו לפרק פה ממשלה בגלל השתתפות של טרנסקסואל. אז התקדמנו, אבל לא בספורט.

 

הפחד משתק

אחוז ההומוסקסואלים בחברה הישראלית גבוה יותר מ-0.01%. משמע, גילי מוסינזון הוא אולי הראשון שמתוודה על כך בפומבי בספורט המקצועני הפופולארי שלנו, אבל הוא ממש לא היחיד. לכל השאר יש פחד משתק ומובן מהתגובות האפשריות.

 

הדהים את הספורט האמריקאי. ג'ייסון קולינס (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הדהים את הספורט האמריקאי. ג'ייסון קולינס(צילום: MCT)

 

וזה ממש לא קורה רק בישראל, אלא בכל העולם. רק לפני שבוע פרש שופט ספרדי שיצא מהארון, לאחר שלא יכול היה לעמוד בהקנטות שספג במגרשים. גם בארה"ב המתקדמת המקרים של יציאה מהארון הם ספורים, ורובן הכמעט מוחלט מתרחש לאחר הפרישה. ג'ייסון קולינס, שחקן כמעט אלמוני וחסר חשיבות ב-NBA, הוא הספורטאי המקצועני היחיד שהצהיר על כך בפומבי בזמן היותו שחקן, מבין כל 4 הענפים הפופולריים.

 

הספורט העולמי והנטיות המיניות עדיין מחכים ל-"מג'יק ג'ונסון" שלהם. כפי שאגדת הלייקרס הצליח בזמנו לחולל שינוי כלל עולמי בתפיסה של אנשים כלפי חולי איידס ונגיף ה-HIV, כך ב-2016 אנחנו מחכים לסופרסטאר הגדול הראשון, המפורסם, המוצלח, הבינ"ל – שיבוא ויחולל את השינוי.

 

גילי מוסינזון לא יביא את המהפכה. אבל הוא חתיכת בחור אמיץ. שגם יודע להטביע ממש טוב.

 

מסכימים? היכנסו לעמוד הפייסבוק של שרון דוידוביץ' או לחשבון הטוויטר שלו .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שוקה כהן
גילי מוסינזון רכילות ספורט
צילום: שוקה כהן
מומלצים