שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בילינסון: אישה הפכה לצמח לאחר ניתוח קיסרי - ותפוצה

  אישה (37) שילדה שלישייה בניתוח קיסרי בבילינסון התלוננה במשך שעות על כאבים ודימומים. האחיות התעלמו, הרופאים לא באו — והיא הפכה לצמח. ועדה קבעה: בית־החולים נהג ללא דופי. בית־המשפט העניק לה 8 מיליון שקל

  לפני ארבע שנים וחצי ילדה אישה בת 37 שלישייה בניתוח קיסרי. השמחה הפכה ליגון כשהאישה הפכה ל"צמח" עקב דימום קשה שהוזנח כאשר שכבה במחלקת יולדות ב' של בית־החולים בילינסון, והבעל נותר לבדו עם עול הגידול של שלושה תינוקות רכים והטיפול בבן הבכור של בני הזוג ובאשתו ה"צמח", שנמצאת בבית.

   

  לאחרונה החליטה השופטת דליה גנות מבית־המשפט המחוזי בתל־אביב כי היולדת ובעלה זכאים לקבל מקופת חולים כללית, הבעלים של בית־החולים, פיצויים של כשמונה מיליון שקלים. כיום מוטל איסור פרסום על שמות המעורבים בפרשה.

   

  ביה"ח בילינסון.הצוות התעלם מתלונות הבעל ()
  ביה"ח בילינסון.הצוות התעלם מתלונות הבעל

   

  כאבים ודימום בלתי נפסק בשעות שאחרי הלידה

  לפי פסק הדין, לאחר שהניתוח הקיסרי עבר בשלום הגיעה היולדת למחלקה. הרופאים המנתחים נתנו הנחיה לבדוק את מצבה מדי שעה מאחר שכבר בניתוח הקיסרי היא סבלה מדימום, שהרופאים הצליחו להפסיקו.

   

  החל מתשע בבוקר התלוננה היולדת על כאבים עזים ועל דימומים באזור הווגינה ובחתך הניתוח, אולם אף רופא לא הגיע אליה. לחץ הדם ירד בהדרגה, אך אצל אף אחד לא נדלקה נורה אדומה.

   

  בארבע אחר הצהריים פנה הבעל לאחות האחראית ודיווח על דימום מתגבר ועל כאבים, אך היא לא ניגשה לבדוק את אשתו והורתה לו להכניס אותה למקלחת – שם פרץ דימום מסיבי.

   

  רק בחמש ניגש אל היולדת רופא בפעם הראשונה. הוא ערך בדיקת אולטרסאונד והורה להכניסה מיד לניתוח. אולם הניתוח החל רק שעתיים וחצי מרגע התגברות הדימום. במהלכו סבלה היולדת מדום לב עקב אובדן הדם, ונגרם לה נזק מוחי בלתי הפיך.

   

  "היולדת גוועה אט אט"

  לפי פסק הדין, "הרשלנות החמורה ביותר הייתה ההתעלמות מתלונות היולדת ובעלה. במהלך כל היום היולדת סבלה מדימום איטי, והאחיות לא מצאו לנכון לבצע בדיקה פיזית או להעביר את המידע החשוב הזה לידיעת רופאי המחלקה".

   

  השופטת העדיפה את עדות הבעל על פני גרסת האחות, וכנראה תרמה לכך העובדה שמסמכים רפואיים חשובים נעלמו מהתיק הרפואי של היולדת.

   

  גם ניסיון של קופת חולים כללית ופרקליטה, עו"ד אבי אלרום, לטעון כי מום לב מולד של היולדת הוא שגרם לאירוע המוחי נדחה על ידיה.

   

  פסק הדין, שבו התקבלו למעשה כל הטענות שהעלו פרקליטיו של הבעל, עורכי הדין אריאל פרויליך ורות ערן, גם עומד בניגוד מוחלט להחלטות ועדת בדיקה של משרד הבריאות, שקבעה כי לא היה כל פגם בהתנהלות הצוות הרפואי. בראש צוות הבדיקה, אגב, עמד פרופ' בנימין פיורה, רופא בכיר בבית־החולים סורוקה, שגם הוא בבעלות קופת חולים כללית, כמו בילינסון.

   

  "היולדת גוועה אט־אט", סיכמה השופטת, ואיש לא טרח לעשות את תפקידו לעזור.

   

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הפכה לצמח לאחר ניתוח קיסרי
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים