שתף קטע נבחר

הזמר קובי פרץ נידון לשנתיים מאסר

הזמר שהורשע בהעלמת מס בהיקף של 5.8 מיליון שקלים נשלח למאסר בפועל וגם נקנס ב-175 אלף ש'. השופטת: "החלטה מושכלת שנעשתה מטעמי בצע". אחד מהמלווים של פרץ צעק לשופטת: "את תשלמי על זה"

 

 

הזמר קובי פרץ  נשלח לכלא: שופטת בית משפט השלום בתל אביב לימור מרגולין-יחידי גזרה בצהריים (יום ב') שנתיים מאסר על פרץ, שהורשע בהעלמת מס בהיקף של 5.8 מיליון שקלים ובדיווחים כוזבים למס הכנסה בשנים 2009-2005. בנוסף, קנסה השופטת את פרץ ב-175 אלף שקלים. פרץ לא ייכנס לכלא לפחות עד 30 ביוני, המועד האחרון להגשת ערעור לבית המשפט המחוזי.

 

לאחר צאת השופטת צעק אחד מהמלווים של פרץ לכיון לשכת השופטת: "אלוהים ישלם לך על זה. יש עבריין שנמצא עכשיו על יאכטה ואת תשלמי על זה. אני לא מפחד ממך ואת יכולה לרשום את זה. אני אח של קובי פרץ וגם אני מעלים מס". לאחר דבריו הושתק על ידי מלוויו של פרץ ונלקח על ידי משמר בית המשפט לתחקור.

פרץ בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרץ בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

השופטת מרגולין-יחידי ציינה בגזר הדין כי "הוצגו על ידי ההגנה עדויות רבות, בהן של חולים שתיארו את הנאשם שנותן בכל עניין, איש של נתינה שעוזר לחולים, התנדבות להופעות, ורבים מהעדים הציגו תמונות וסרטונים שהציגו את הקשר הקרוב. בבואי לבחון את חומרת המעשים אני לוקחת בחשבון שמעשי הנאשם נעשו שלא לשלם על הכנסותיו כחוק. מדובר בהחלטה מושכלת שנעשית מטעמי בצע. הנהנה היחיד ממעשה העבירה הוא הנאשם ולאמרגנו לא הייתה הנאה כספית, אלא הנאה מיחסיו עם הנאשם".

 

עוד הוסיפה השופטת כי "על מנת שהתוכנית תצא אל הפועל הייתה הסתרת כספים אצל מקורביו, והדרך השנייה הייתה הצגת הכנסות כמתנות בין 700 אלף שקל ליותר ממיליון שקל. היקפי המעשים מול שתי רשויות המס - מול מס הכנסה ומול מע"מ - הנזק הכספי הוא ממשי ביותר. הנאשם, שלא הגיש דו"חות כספיים, לא יכול לחלוק על הסכום". מרגולין-יחידי הוסיפה כי הקציבה לפרץ "חודש לצורך התארגנות" לפני שיתחיל לרצות את עונשו.

 

הפרקליטות ביקשה ארבע שנות מאסר 

לפני מתן גזר הדין ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לגזור על פרץ ארבע שנות מאסר ולקנוס אותו ב-200 אלף שקל. מנגד, עורכי דינו דורון ברזילי, עדי ניב וחיים לוי ביקשו שמרשם לא יישלח לכלא ולתת משקל בגזר הדין לנסיבותיו האישיות.

 

בשלב הטיעונים לעונש, שהתקיים בשבוע שעבר, אמר הזמר בבית המשפט: "אני בן 40, מופיע מגיל 15, כל חיי ביחד לא הייתי שווה וגם היום את המספר הזה (הסכומים שיוחסו לו בכתב האישום. ג"מ) ולא חצי ממנו. יש לי בסך הכול בחיים בית שרכשתי במיליון שקל, אני מכיר נגנים שלא עשו חצי ממה שעשיתי בחיים ויש להם מכוניות ובתים בלי משכנתה. אני אומר את זה, והשם עדי, מעולם לא התעסקתי בניהול כספים. אני מצטער מעומק לבי על מה שקרה, הפקתי לקחים. אני מבקש מבית המשפט להתחשב במצב שאליו נקלעתי".

 

פרץ אמר עוד כי "אם לא היו באים מרשות המסים ב-2010 הייתי ממשיך ללכת אחריו (אחרי אמרגנו. ג"מ) כעיוור. את העונש שלי קיבלתי לא פעם ולא פעמיים, מ-2010 יום-יום, שעה-שעה, אני בקושי מוציא שירים. 70 אחוז מההופעות ירדו, אנשים לא סוגרים איתי הופעות".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

פרץ הורשע בשורת עבירות: חמישה סעיפים של השמטת הכנסות, חמישה סעיפים של הכנה וקיום פנקסי חשבונות כוזבים, חמישה סעיפים של שימוש במרמה, עורמה ותחבולה ועבירות של מס הכנסה. הוא גם הורשע בעבירות מסירת דו"חות הכוללים ידיעה כוזבת ועבירה על חוק המע"מ. עם זאת, הוא זוכה מעבירת איומים ומחמש עבירות של מסירת תרשומות כוזבות.

 

בהכרעת הדין הטיחה השופטת לימור מרגולין-יחידי בזמר דברים קשים ביותר: "עדותו לא עוררה אמון. מדובר במי שבכל פעם שהקשו עליו בחקירות או בעדות, בחר לא לענות לשאלה ולהתפרץ על השואל, להעליבו, או לחזור על סיסמאות שחלקן נגע לתחושותיו לגבי החקירה והמשפט. הנאשם שיקר לחוקרים ולבית המשפט בנושאים מהותיים ובהם הכספת ומסר גרסאות סותרות. האמון הניתן בתשובותיו נמוך מאוד".

 

כתב האישום נגד פרץ הוגש בנובמבר 2013 והתייחס לשנים 2009-2005 - אז הופיע בהופעות חיות, הקליט ומכר דיסקים, הפיק רינגטונים, והופיע ברדיו ובטלוויזיה. לפי כתב האישום, הוא ואמרגנו יוחאי יעיש, שהפך לעד מדינה, סיכמו שיעיש יקבל את ההכנסות של פרץ מההופעות ויעביר לפרץ 50% מהרווחים על הפעילויות.

 

כדי להתחמק ממסים הציג פרץ לאחר מכן מצג כוזב על הכנסותיו. פרץ, כך נטען, דרש מאמרגנו לחתום על חוזה למראית עין בלבד, עם נתונים פיקטיביים של תאריכים והכנסות. נרשם כאילו פרץ קיבל 7,000 שקלים בחודש, ומשנת 2003 - 12 אלף שקלים בחודש בלבד.

 

התמורה למרבית ההופעות של פרץ הייתה גבוהה בהרבה - הוא הרוויח עשרות אלפי שקלים בערב, ויעיש העביר לפרץ מחצית מהרווחים הללו. כדי להסתיר את הכספים שכר פרץ כספת בבנק דיסקונט בתל אביב והפקיד שם סכום כסף גדול, אך הוא לא הצהיר על קיומו בהצהרת ההון שלו. על כך אמרה השופטת: "שוכנעתי מעבר לכל ספק סביר שהכספת הייתה בשליטתו הבלעדית של פרץ, והוחזקו בו בעיקר כספים שלו, כמיליון שקלים משם הם שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים