שתף קטע נבחר

עם הנוסעים בתוכו: מטוס התרומם בעודו מחובר לשרוול

נזק נגרם לבואינג 737 של "אוקריין אינטרנשיונל" בשל חלוקה שגויה בעת העמסת המטען. להנהלת הרשות נמסר כי לא היו נוסעים על המטוס, אך בבדיקת ynet התברר כי הם היו: "הדיילים התחילו לצרוח בהיסטריה, זאת טראומה שאקח לעוד הרבה זמן"

 

אירוע בטיחותי חמור בנתב"ג: חלקו הקדמי של מטוס נוסעים מדגם בואינג 737 של חברת התעופה "אוקריין אינטרנשיונל" התרומם ופגע בשרוול בטרמינל 3. הסיבה: העמסה לא נכונה של המטען באוקראינה. התקרית התרחשה בעת שהנוסעים היו על המטוס על אף שלפי המידע שנמסר להנהלת השדה המטוס היה ריק מנוסעים. לא היו נפגעים, אולם המטוס ניזוק. האירוע דווח לחוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה והוא החל בבדיקה.

 

המטוס מקייב לנתב"ג נחת אמש אחרי חצות ובשלב מסוים התרומם חלקו הקדמי בעוד השרוול מחובר. מחקירה ראשונית עולה כי המטוס יצא מאיזון לאחר שתא הנוסעים התרוקן כתוצאה מחלוקת משקל לא נכונה בבטן המטוס. עם זאת, מבדיקת ynet עול כי הנוסעים כן היו על המטוס. החלק שניזוק ממוקם באזור הדלת הקדמית.

האף באוויר. הלילה בנתב"ג ()
האף באוויר. הלילה בנתב"ג

נזק באזור הדלת הקדמית ()
נזק באזור הדלת הקדמית

מיכל גרינשטיין מפתח תקווה, שנחתה אמש בנתב"ג לאחר חופשה עם חברים בקייב, תיארה את ההיסטריה שהתחוללה בתוך המטוס. "המטוס כבר נחת ועמד במקום, ופתאום אנחנו מרגישים בבת אחת שיפוע חד. הייתה נפילה של המטוס ואז זה קרה עוד פעם. הדיילים התחילו לצרוח בהיסטריה שכולם יזוזו לקדמת המטוס ומשום שהם דיברו באוקראינית ובאנגלית לא ברורה, לא הצלחנו להבין אותם".

 

גרינשטיין סיפרה עוד כי הייתה בהלה במטוס וכולם צרחו. אני ישבתי בסוף המטוס, ובגלל שכולם עמדו, לא יכולתי לזוז כי כולם עמדו במעבר וניסו להוציא את התיקים שלהם מהתאים. זה היה מפחיד ברמות, ממש טראומה".

 

לדבריה, כשאנשים התחילו להבין מה קורה התחלנו לצעוק בעברית לזוז מהר קדימה כי המטוס עולה. לכל אורך הזמן אף אחד מחברת התעופה לא עדכן אותנו ועל האירוע גילינו רק אחרי שנכנסו לטרמינל. סף החרדה שלי הגיע לשיא וזאת טראומה שאקח עוד הרבה זמן".

 

לאחר האירוע נגרר המטוס לרחבת החנייה, ושם הוא נבדק על ידי נציגי החברה שיחליטו בהמשך אם הוא כשיר לטוס או אם להשביתו עד לתיקון. עובדי הקרקע של רשות שדות התעופה הוזעקו למקום ועבדו במשך דקות ארוכות על חילוצו של המטוס ופינויו מהשרוול.

 

ברשות שדות התעופה ציינו כי חברת התעופה האוקראינית דיווחה לאחר האירוע כי הנוסעים ירדו מהמטוס, אולם מתברר שהנוסעים עדיין היו במטוס והתכוננו לפני הירידה לטרמינל.

 

אגב, מחר בבוקר אמור להתקיים בנתב"ג תרגיל "מגלן" המדמה התרסקות מטוס נוסעים בשדה התעופה. התרגיל, בהובלת אנשי רשות שדות התעופה, משרד התחבורה ומשטרת ישראל, יתרגל את כל הגורמים שאמורים לפעול בזמן אסון אווירי בישראל. גם נציגים בכירים משדות תעופה גדולים בעולם יגיעו לצפות באחד התרגילים הגדולים שנערכים בנתב"ג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים