שתף קטע נבחר

נתניהו החליט: הנגבי שר בלי תיק, ח"כ ביטן יו"ר הקואליציה

ראש הממשלה החליט למנות את חבר הכנסת מהליכוד ליו"ר הקואליציה במקומו של הנגבי שיתמנה לשר. לא ברור אם הנגבי יסכים לכהן כשר בלי תיק

צחי הנגבי ודוד ביטן (צילום: דוברות הכנסתף אלכס קולומוסקי) (צילום: דוברות הכנסתף אלכס קולומוסקי)
צחי הנגבי ודוד ביטן(צילום: דוברות הכנסתף אלכס קולומוסקי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט היום (ב') למנות את חבר הכנסת דוד ביטן לתפקיד יו"ר הקואליציה, במקומו של צחי הנגבי שיתמנה לשר בלי תיק.

 

למרות החלטת נתניהו, הנגבי אומר בשיחות סגורות שהוא לא יהיה מוכן להתמנות לשר בלי תיק. ביטן ימשיך לכהן, לבקשתו, גם כיו"ר ועדת הכנסת עד תום מושב הקיץ של הכנסת. בסוף המושב יתמנה לראשות ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש. ח"כ אבי דיכטר מהליכוד יחליף את הנגבי בראשות ועדת החוץ והביטחון.

 

נתניהו עדכן את כחלון במינויים ושר האוצר לא הביע התנגדות. גורמים בכירים בליכוד אמרו כי "אין מי שלוחץ לקבל תיקים, ולכן לראש הממשלה אין סיבה לערוך סבב מינויים עכשיו. מלבד הנגבי וביטן אין לו כוונה לאייש את יתר המשרדים בקרוב, אלא אם יעשה זאת במסגרת הרחבת הממשלה".

 

המינויים נערכים על רקע משא ומתן שמקיים ראש הממשלה עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג על כניסה לממשלה. אתמול גם קרא נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להצטרף לממשלתו. נתניהו אמר את הדברים בישיבת ראשי הקואליציה שעסקה בנושאי התקציב ואף אמר שעל ליברמן "להתנתק מזועבי" כשהוא מתכוון לחברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסתף אלכס קולומוסקי
צחי הנגבי ודוד ביטן
צילום: דוברות הכנסתף אלכס קולומוסקי
מומלצים