שתף קטע נבחר

הילדות שנלחמו על חייהן כיכבו בתצוגת אופנה בבית חולים

הן עברו בגיל צעיר השתלת כבד וחזרו לבית חולים קפלן כדי להגשים חלום ולהשתתף בתצוגת אופנה עם שמלות שעוצבו במיוחד בשבילן. פרופ' אתי גרנות שטיפלה בהן, הפעם צעדה איתן על המסלול בהתרגשות

אפרת ברש, רומי נחום, נועה כהן ואפרת זקרי מכירות את חטיבת הילדים של בית החולים קפלן מגיל צעיר. הן נולדו עם בעיות בדרכי המרה ונאלצו לעבור השתלות כבד, חלקן עוד לפני שלמדו ללכת עברו את הניתוח המורכב וכולן טופלו אצל פרופ' אתי גרנות. אתמול (ג') הן חזרו עם חיוך של מנצחות לתצוגת אופנה מיוחדת שהתקיימה בבית החולים בשיתוף עמותת "לב נעמי" וסטודיו 6B.

 

הבנות צועדות עם פרופ' אתי גרנות (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
הבנות צועדות עם פרופ' אתי גרנות(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)

כל ילדה נפגשה עם סטודנט או סטודנטית לעיצוב אופנה מסטודיו 6B. הילדות סיפרו על בגד החלומות שלהן, עם השראה מרעיון כלשהו. כך למשל ניתן למצוא בגד שמקור ההשראה לתפירתו מגיע מעולם הריקוד הסלוני או בגד אחר שמקור השארתו מגיע מסרטי פנטזיה. מיד לאחר ששמעו על התצוגה החליטו אחיות בית החולים שליוו את הילדו בזמנים קשים יותר, להצטרף וללכת איתן על המסלול.

 

מתברר שגורלן של הילדות הפך אותן לחברות. יש להן קבוצת ווטסאפ משותפת והן מחליפות חוויות, ללא קשר למצבן הבריאותי. אפרת ברש, בת 13.5 עברה בגיל שנה וחודשיים השתלה, וכיום היא נערה מלאת אנרגיה, אוהבת לרקוד ג'אז ומודרני, לומדת בכיתת מצוינות במתמטיקה. אמה, יעל ברש מספרת: "אפרת נפגשה עם המעצבת שירה חירם ולא טרחה להסתיר את עקשנותה על הפרטים הקטנים בחלום שלה ולבקש בחן האופייני לה, להתעכב עליהם בעיצוב הבגד".

 

אפרת ברש (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
אפרת ברש(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)

נועה כהן, בת עשר, עברה שתי השתלות כבד - אחת בארץ שנכשלה ואחת בבלגיה. למרות חששם של הרופאים שהיא לא תצליח לקחת חלק בטיסה, נועה הוטסה לחו״ל, עברה את הניתוח ולאחר זמן מה פקחה עיניים בניגוד לכל הציפיות. היום היא פעילה ושמחה ואף דוברת מספר שפות. היא מאוד אוהבת את בית הספר בו היא לומדת (ממ"ד תורני) ופעילה בתנועת בני עקיבא באשקלון ולומדת נגינה בפסנתר וציור.

 

נועה כהן (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
נועה כהן(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)

רומי נחום, בת תשע, עברה השתלת כבד בבלגיה בגיל עשרה חודשים בלבד, ואמה מספרת שהמשפחה קיבלה המון תמיכה מהקהילה היהודית שם. רומי אוהבת אנשים וסקרנית במיוחד. המקצוע האהוב עליה הוא אנגלית, לצד האהבה לספורט ולסרטים.

 

רומי נחום (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
רומי נחום(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)

אפרת זיקרי, בת 14, עברה את ההשתלה בגיל שב בגרמניה. אפרת היא הבת הבכורה, אחות לחמישה ילדים וגרה במבשרת. היא אוהבת ריקודים סלונים ואף היתה רקדנית מקצועית. בנוסף, היא אוהבת לאפות ואף נוהגת להכין עוגות יום הולדת לחברים בכיתה.

אפרת זיקרי (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
אפרת זיקרי(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
 

"כמי שנמצא שנים בתוך עולם שכולו מבוסס על נתינה אני יכול לומר שתצוגת האופנה הנוכחית היא מהפרויקטים היפים שהיינו מעורבים בהם", אומר משה כהן, יו"ר עמותת לב נעמי. "כולי תקווה שהיום הזה שמבוסס כולו על חלומותיהן של הילדות הוא רק חלק מחיים שלמים של הגשמת חלום עבורן".

הסטודנטים, הבנות, רות ברון מסטודיו 6B ומירי סיטון מ"לב נעמי" (צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)
הסטודנטים, הבנות, רות ברון מסטודיו 6B ומירי סיטון מ"לב נעמי"(צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן)

"זו לא משימה פשוטה לשבת מול ילדה, לדובב אותה, ולהפוך את החלום שלה למציאות מוחשית", אומר עידו רקנטי, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בסטודיו 6B. "לשמחתנו הסטודנטים שהתנדבו למשימה - סיגל צברי, שיר בירן, מיה שפר, שירה חירם ורמי רחמים עמדו בבמשימה בהצלחה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן
הילדות עם מורן קל, כוכב הצחוקיה וניקולודיון שהנחה בהתנדבות
צילום: רותי פרישברג, בית חולים קפלן
מומלצים