שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: אבי אבוטבול חשוד במעורבות ברצח שי שירזי

המשטרה עצרה אתמול את אבוטבול והיום הוארך מעצרו בשישה ימים. בתחילת השבוע נעצר מיכאל לוי החשוד ברצח שירזי. סנגוריו של אבוטבול: "מדובר במעצר שווא"

  

אבי אבוטבול, בן למשפחת הפשע מנתניה, הוא החשוד הנוסף שנעצר אתמול בפרשת רצח שי שירזי. כך הותר היום (ד') לפרסום. אבוטבול היה בעבר חברו הקרוב של שירזי והוא חשוד במעורבות ברצח. מעצרו של אבוטבול הוארך היום בשישה ימים. הוא נעצר יומיים לאחר מעצרו של מיכאל לוי החשוד ברצח של שירזי

 

אבוטבול נעצר אתמול על ידי היאחב"ל ומכחיש כל קשר לחשדות. בדיון עצמו טען אבוטבול בפני השופט אביב שרון כי "החוקר סילף לי את הדברים בחקירה. שיחליפו לי חוקר אני אענה. ביקשתי שישוו בין דברים שאמרתי לבין מה שנרשם. מרגע שראיתי שדבריי מסולפים החלטתי לשמור על זכות השתיקה".

 

אבוטבול בעת הארכת מעצרו, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אבוטבול בעת הארכת מעצרו, היום(צילום: מוטי קמחי)
 

מה שהביא בין היתר לחשד נגד אבוטבול הוא שתי שיחות טלפון ממכשיר לא מזוהה שבוצע לטלפון שלו. לטענת אבוטבול, יש לו אליבי לכך שלא היה שותף לאירוע הרצח ולא הייתה לו כל סיבה לפגוע בשירזי.

 

בשנת 2009 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שש שנות מאסר על אבוטבול, שהורשע בקשירת קשר לרצח הנער רענן לוי במהלך בילוי במועדון בשפיים בדצמבר 2004. אבוטבול זוכה מרצח מחמת הספק - והורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ובניסיון לחבלה חמורה.

 

אבוטבול היה במשך תקופה ממושכת חברו הקרוב של שי שירזי. כאשר רצה בעבר לפגוע בבן משפחתו הוא ביקש משירזי לעשות זאת, "אם אתה אוהב אותי". לפי כתב האישום שהוגש נגדו בעבר, אבוטבול הסתכסך עם בן דודו פרנסואה במהלך שהותם במעצר על רקע המשפט שהתנהל נגדם. אבי אבוטבול שיגר מכתב בכלא לשי שירזי ובו ביקש שיפגע בחייו של פרנסואה וש"ייקח לו את הנשמה". אבי אבוטבול סיפר במכתביו לשי שירזי שפרנסואה וצ'רלי אבוטבול זוממים לפגוע באביו, ריקו שירזי. הוא הוסיף במכתב כי משפחת שירזי צריכה לאיים בשמו על פרנסואה וצ'רלי ולאחר מכן להניח מטען חבלה ברכבם כדי להעביר להם מסר.  

 

לוי סומן כחשוד המרכזי

ביום ראשון השבוע דווח על התפתחות משמעותית שחלה בחקירת חיסולו של שירזי הבן. בניגוד לסברה כי המחסל ביקש לפגוע באביו של שי, ריקו, שנמצא בכלא, הרי שבימים האחרונים גברו ההערכות בעולם התחתון שמזמין החיסול הכיר את שי שירזי אישית, והרקע לחיסול הוא סכסוך כספי עם עבריין אחר. הגורם בעולם בתחתון ציין כי לוי התקרב לאחרים, בהם אבי אבוטבול שכאמור היה בעבר חבר קרוב של שירזי וברוך בוקל. אלא שלפי הערכות, סכסוך אישי ביניהם היה מה שהביא, לפי החשד, לפיצוץ הגדול.

 

מיכאל לוי בעת הארכת המעצר, השבוע  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מיכאל לוי בעת הארכת המעצר, השבוע (צילום: מוטי קמחי)
 

יש לציין כי במשטרה סימנו את לוי כבר שעות לאחר הרצח כחשוד מרכזי. הם הזמינו לחקירה באמתלות שונות מקורבים של החשוד ושאלו אותם לגביו. בתרגיל חקירה הם עצרו אותו על ידי יחידה אחרת בחשד לניסיון רצח של אדם אחר בנתניה. במהלך כל השבוע המשיכו חוקרי היאחב"ל לאסוף ראיות נגד לוי ורגע לפני השחרור שלו בתיק האחר - הוא נעצר שוב. בשל צו איסור פרסום לא ניתן לפרט אבל בידי המשטרה ראיות הקשורות לאירוע הרצח וכעת מנסים לקשור את הראיות לחשוד.

 

שירזי (32) היה בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי. הוא נורה למוות בשכונת המשתלה בצפון תל אביב כשישב

במכונית ברמזור בפינת הרחובות אלי תבין ומשה סנה. אדם נוסף כבן 45 נפצע קל. בשנים האחרונות ניסה שירזי לפנות לפן החוקי, ניהל עסקים לגיטימיים לכל דבר, ומאז שהשתחרר מהכלא לפני כשנה וחצי לא הסתבך בפרשיות אחרות. אבל מבחינת המשטרה הוא תמיד היה תחת הרדאר.

 

"בתקופה האחרונה הוא הסתובב ללא מאבטחים", סיפר עו"ד ג'קי סגרון, שהיה פרקליטו של שי שירזי. "הוא שמר על עצמו, לא התרועע עם עבריינים, נמנע מכל פעילות עבריינית ועבד בשקיפות מלאה מול רשויות החוק ורשות המסים". 

 

עורכי הדין ארז אבוהב ואיתי רוזין שמייצגים את אבוטבול טענו בבית המשפט: "מדובר במעצר שווא של המשטרה. כל מה שהמשטרה מנסה לבסס זה איזה קשר למידעים ורכילויות. גל השמועות לא מצדיק מעצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אבוטבול בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים