שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מתחת לגיל 16? רכיבה על אופניים חשמליים אסורה

  התקנה האוסרת רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו להם 16 שנה, נכנסה היום לתוקף. בנוסף קובעת התקנה כי יש להתקין עליהם צופר או פעמון ופנסים מלפנים ומאחור

  מתחת לגיל 16? היום (ד') נכנסה לתוקף תקנה האוסרת עליכם לרכוב על אופניים או קורקינט חשמליים.  לפני מספר שבועת קבעה ועדת הכלכלה כי גיל המינימום לרכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי יעמוד על 16 שנה, ולא 14 כפי שנהוג היה עד עתה. כל זאת לאור מספר התאונות הגבוה יחסית בהן היו מעורבים כלים אלה, והחשש כי בני נוער מסכנים עצמם שלא לצורך עקב אי ידיעת חוקי התעבורה ואי שימוש באמצעי בטיחות בסיסיים. יש להזכיר כי הרכיבה על אופניים חשמליים אסורה מהיום מתחת לגיל 16 הן בכביש והן בשבילים מוסדרים.

   

  מה חושבים בני הנוער על התקנה:

   

  עוד נקבע בתקנות - אשר יכנסו תוקפן רק בעוד מספר חודשים - כי ההספק המרבי של אופניים חשמליים עליהם ניתן לרכוב יעמוד על 250 ואט, וכי מהירות נסיעתם לא תעלה על 25 קמ"ש. נתונים אלו הם חלק ממידע אותו יש להצמיד לשלדת האופניים בסימון מיוחד ובמקום "מרכזי וגלוי לעין". עוד בנתונים החייבים להופיע: "אופניים עם מנוע עזר", שם הדגם, היצרן וכתובתו, ארץ ייצור האופניים ושם היבואן וכתובתו, כמו-גם איסור השימוש מתחת לגיל 16. על האופניים החשמליים לכלול בזמן רכיבה אביזרי בטיחות כמו צופר או פעמון, פנס קדמי ואחורי ומחזיר אור.

   

  לדברי השר כץ: "העלאת גיל המינימום לרכיבה על אופניים והעברת סמכויות האכיפה לרשויות המקומיות, יביאו להסדרת הנושא ויגבירו את יעילות האכיפה כנגד רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. כמו כן, הם יפחיתו את סכנת הפגיעה בהולכי הרגל במדרכות בערים". אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  אופניים חשמליים - רק מגיל 16
  צילום: הרצל יוסף
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים