שתף קטע נבחר

יעלון ישלם את מחיר הצטרפות ליברמן: "השפילו את בוגי, הדחה מכוערת"

תגובות סוערות בקרב חברי הליכוד לאחר שיו"ר ישראל ביתנו הסכים להצעת נתניהו לקבל את תיק הביטחון על חשבונו של משה יעלון: "הדחה מכוערת", כתב אחד הפעילים, "למה להשפיל את יעלון? שכחתם מה הוא עשה עבורכם?"

 

יעלון ונתניהו. פעילי הליכוד כועסים (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
יעלון ונתניהו. פעילי הליכוד כועסים(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

סערה בליכוד: כניסתו המסתמנת של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לממשלתו של בנימין נתניהו כשר הביטחון עוררה תגובות סוערות בקבוצות הוואטסאפ של חברי הליכוד, שמתייצבים לצדו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שצפוי להפסיד את כיסאו לטובת ליברמן.

 

מוקדם יותר נערכה פגישה בין נתניהו לליברמן, שבה הסכים האחרון לקבל את תיק הביטחון לעצמו וכן את תיק הקליטה. הערב (ד') סערו הרוחות במפלגת השלטון כשפעילים רבים טענו כי מדובר במה שהם הגדירו "השפלה של אחד הנכסים הגדולים ביותר של הליכוד" וכינו את המהלך נגד יעלון: "הדחה מכוערת".


"זה עצוב מאוד", כתב אחד הפעילים. "לא ראוי ולא הוגן לקחת את התיק מיעלון". פעיל אחר כתב: "למה להשפיל את יעלון? שכחתם מה הוא עשה עבורכם?".

 

אחרים היו בוטים הרבה יותר. "נתניהו לא היה צריך לקחת מיעלון את תיק הביטחון עבור ליברמן שהשמיץ את הממשלה", כתב אחד הפעילים. פעילים אחרים הזהירו: "כניסת ליברמן תביא לנפילת הליכוד בבחירות הבאות... הוא מאמין שאפשר לפתור הכול בכוח ורוצה להכניס את ילדינו לעזה. זאת תהיה בכייה לדורות".

 

אחד הפעילים פנה ליעלון: "בוגי, אל תעזוב אותנו. אל תשאיר אותנו עם ליברמן כשר ביטחון, ללא פיקוח וללא בקרה. ללא אדם שקול ואחראי כמוך". הפעילים גם כועסים שלא הובטח ליעלון דבר במקום תיק הביטחון שיילקח ממנו ויכסה על ההשפלה וקראו להעניק ליעלון את תיק החוץ שנתניהו מחזיק בידיו. ברקע הדברים, קולו של יעלון עדיין לא נשמע מאז ההתפתחויות הדרמטיות במערכת הפוליטית.

 

יעלון גם זכה לתמיכה מצד ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה לאחר שנודע על המשא ומתן בין נתניהו לליברמן: "במהלך שנותו כהונתו בתפקיד שר הביטחון, עמד יעלון לצדם של תושבי עוטף עזה בצורה בלתי מעורערת וגילה הבנה מוחלטת לצרכים הייחודיים, האזרחיים והביטחוניים באזור. אנו זוכים לקשר מיוחד ולדלת פתוחה בכל עת מצדו של השר יעלון שמקפיד ומנהל עמנו קשר ענייני, מקצועי ונטול שיקולים זרים. השר יעלון נותן גיבוי מלא לצרכים ביישובי עוטף עזה ומסייע בכך לחיזוק ההתיישבות והחוסן הקהילתי. המציאות הביטחונית המורכבת והשברירית באזור מחייבת מנהיגות שתשמור על היציבות ועל ביטחון התושבים. אנו תקווה, כי מדיניות זו, והרוח הקשובה והעניינית שלה אנו זוכים מהשר יעלון, תימשך גם בעתיד". על הפנייה היו חתומים ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן וראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר.

 

מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומוייסקי
יעלון
צילום: אלכס קולומוייסקי
מומלצים