שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רב העיר ראשון לציון נאשם בהטרדת עד
  בבית המשפט צפויים להעיד בכירי מוסדות הדת בעיר, נוכח אישום שהוגש רב העיר - ולפיו ביקש ממי שהעיד נגדו בפרשה בעבר לבטל את תלונתו ואף הפסיק לחתום על תעודות כשרות שהנפיק העד כדי ללחוץ עליו

   

   

  הרב דוד וולפא ()
  הרב דוד וולפא

  רב העיר ראשון לציון דוד וולפא ועורך דינו יוסי פאר הואשמו בהטרדת עד. כך נודע היום (ג') ל-ynet. העד שהטרידו השניים הוא משגיח כשרות שעובד במועצה הדתית, תחת אחריותו של הרב. לפני כמה שנים הגיש העד, המפקח נתנאל ברזילי, תלונה במשטרה על כך שהרב ביצע עבירות פליליות. על פי כתב האישום הרב עיכב חתימה על תעודות כשרות שהנפיק, עד אשר יבטל את תלונתו.

   

  על פי כתב האישום, שבגינו צפויים להגיע בכירי מוסדות הדת בעיר לבית המשפט השלום בעיר, הפרשה החלה ב-2009. אז הגיש ברזילי תלונה למשטרה בגין חשד לעבירות פליליות שביצע הרב במסגרת תפקידו כרב העיר.

  עו"ד ניר יסלביץ. מייצג את רב העיר ראשון לציון ()
  עו"ד ניר יסלביץ. מייצג את רב העיר ראשון לציון

  שנתיים לאחר מכן נחקר הרב וולפא בעניין, ושכר את שירותיו של עו"ד יוסי פאר. על פי כתב האישום, החל ממועד חקירתו הפלה לרעה הרב הראשי את מפקח הכשרות ביחס למפקחים אחרים בכך שלא הסכים לחתום על תעודות כשרות שיצאו תחת ידו, בטענה שאין לו אמון בו.

   

  באישום צוין כי סנגורו של הרב ביקש לסיים את הסכסוך, והציע באמצעות אדם אחר כי המפקח יכתוב מסמך "סולחה" שיועבר למשטרה, ובו יצהיר כי "הידיעות אשר הועדו נגד הרב וולפא במשטרת ישראל נבעו מטעות וכבר בחקירה הוכח שאינן נכונות. אני מתנצל ומבקש את סליחתו של הרב". עוד אמר הסנגור כי חתימה על המסמך האמור "תקרב את המשיח בעשר שנים".

   

  בסופו של דבר התיק המקורי נגד הרב וולפא לא הבשיל לכדי אישום, ואולם הוא נאשם בעקבות הפנייה לעד האמור. הוא ועורך הדין שפעל יחד עמו שכרו את שירותיו של עו"ד ניר יסלביץ, וזה הכחיש בשמם את החשדות. "47 שנים הרב פועל לטובת תושבי העיר מתוך מקום של חרדת קודש. הרב לא ייתן לגורמים זרים לעשות שימוש פסול בהליך משפטי על מנת להניאו מלבצע את תפקידו".

   

  לגבי האישום נגד פאר אמר עוד יסלביץ' בתגובה: "מרשי פעל במסירות ובמקצועיות ובהגינות לטובת הרב כפי שמצופה מעורך דין במדינתנו. צר לי שהוגש נגד מרשי כתב אישום מיותר והנני בטוח שצדקתו תוכח בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים