שתף קטע נבחר

השקשוקה הישראלית כבשה את קולומביה

בשגרירות ישראל הטיסו לבוגוטה משאית שקשוקה וחילקו לעוברים ושבים. סרטון שהופק בעקבות האירוע הפך ויראלי

 

שגרירות ישראל בקולומביה מצאה דרך ייחודית לציין את יום העצמאות הישראלי: חלוקת שקשוקה בפיתה לעוברי אורח, לחיילים ולחברי הקהילה היהודית. היוזמה המקורית זכתה לסיקור נרחב בטלוויזיה ובעיתונות הקולומביאנית ולוותה גם בסרטון שזכה לחשיפות רבות.

 

מדובר ביוזמה של סגנית שגריר ישראל בקולומביה מיכל מעיין, ונספחת התרבות לימור גדיה. לצורך העניין פנתה השגרירות לשלושת הצעירים הישראלים שמפעילים את ה"שוקה טראק" (משאית השקשוקה) בניו יורק: איתן שרון, גבריאל ישראל ושגיא טרבולסקי, שהאכילו לפני יותר משנה את מזכ"ל האו"ם באן קי מון והדיפלומטים הבכירים באו"ם בשקשוקה ישראלית.

 משאית השקשוקה. עוצבה במיוחד לאירוע ()
משאית השקשוקה. עוצבה במיוחד לאירוע

המשאית הוטסה לבוגוטה וקיבלה עיצוב בהתאם. היא הוצבה בכמה מוקדים ובהם שני פארקים פופולריים במרכז בוגוטה, בחניון של RCN, אחד מערוצי הטלוויזיה המרכזיים של קולומביה, בבית הספר היהודי ובאוניברסיטה הצבאית. היוזמה התקבלה בהתלהבות רבה, ומאות מנות חולקו. שגריר ישראל בקולומביה, מרקו סרמונטה, וסגניתו אף התראיינו לשורה של ערוצי טלוויזיה.

 

בזכות קשריו האישיים גייס השגריר סרמונטה שניים מהשפים הבכירים של קולומביה והם חברו לשפים הישראליים,

מה שגרר התעניינות נוספת מצד התקשורת.

 

בערב קבלת הפנים של השגרירות הוצב דגם צבעוני של משאית מעוצב בלוגו של ישראל. יותר מ-700 אורחי האירוע נהנו משקשוקה ומעוד שורה של מנות מעשה ידיהם של השפים. במקביל, הוקרן על מסך ענק סרטון שהופק במיוחד במהלך ביקור ה"שוקה טראק" בקולומביה ובו נראים אזרחים קולומביאנים טועמים שקשוקה ישראלית ואומרים מה דעתם, כשהם שוברים את השיניים ומנסים לומר "שקשוקה". בתוך פחות מ-48 שעות זכה הסרטון ליותר מ-200 אלף צפיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משאית השקשוקה. היישר מניו יורק
מומלצים