שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנרצחת לחברתה על הפחד מבן זוגה: "תראי אם האופנוע שלו ליד הבית"

  תכתובות SMS מגוללות את השיחה בין אנסטסיה רוסנוב, שנרצחה יחד עם בן זוגה אליעזר קנדינוב בראשון לציון, לחברתה. בערב שבו נלקחה למעון לנשים מוכות ביקשה רוסנוב מחברתה לבדוק אם ראתה את האופנוע של בן זוגה לשעבר החשוד ברצח. אחותו של הנרצח קנדינוב: החשוד אמר לאחי ש"הנקמה תגיע"

   

  שיחה עם אחות הנרצח: "אמר לו שהנקמה תגיע"

  שיחה עם אחות הנרצח: "אמר לו שהנקמה תגיע"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  החשש הגדול מבן הזוג לשעבר: תכתובות SMS מעלות עד כמה חששה אנסטסיה רוסנוב מבן זוגה לשעבר שחשוד ברציחתה וברצח בן זוגה הנוכחי אליעזר קנדינוב. בלילה שבין ראשון לשני, כשהייתה בדרכה למעון לנשים מוכות, התכתבה רוסנוב עם חברתה: "הכול בסדר. תראי אם אין ליד הבית את האופנוע של *** (החשוד ברצח ששמו אסור לפרסום)", כתבה הנרצחת והוסיפה את תמונת האופנוע של החשוד. "אם תראי תגידי". חברתה השיבה לה: "מה שאת צריכה, רק תגידי". גם למחרת בבוקר התכתבו השתיים ורוסנוב חזרה על בקשתה מחברתה לבדוק אם האופנוע שם.

   

  רק שלושה שבועות היה אליעזר קנדינוב בן זוגה של אנסטסיה רוסנוב מראשון לציון. בן זוגה לשעבר של רוסנוב, שחשוד ברצח הכפול אתמול, איים עליו השבוע כי ינקום בו, וכי הוא לא נשאר חייב לאיש. "אחי סיפר לי שהחשוד אמר לו שהנקמה תגיע", סיפרה אחותו של הנרצח ל-ynet, וטענה כי המשטרה יכולה הייתה למנוע את הרצח, אם הייתה פועלת מהר יותר. הלווייתו של קנדינוב תתקיים היום (ה') בשעה 17:30 בבית העלמין ברמלה. המצוד אחר החשוד ברצח נמשך.

  ההתכתבות בין הנרצחת לחברתה ()
  ההתכתבות בין הנרצחת לחברתה

  אחותו של הנרצח, שניהלה יחד איתו חברת ניקיון, אומרת כי אחיה ואנסטסיה הכירו לפני שלושה שבועות. כבר אז החלו הבעיות עם האקס של רוסנוב. "גם אני הכרתי אותה והתרשמתי ממנה. גם אחי היה סימפטי ואינטליגנט, כולם אהבו אותו. אחרי שבועיים היא ספרה לו שהאקס שלה עוקב אחריה כל הזמן ומטריד אותה, היא הגישה תלונה במשטרה ועשו חיפושים אבל לא מצאו אותו", טענה. "בדרך למשטרה הוא עקב אחריה. אחי סיפר לי שהוא שלח לו הודעה שבה הוא כתב שהוא יודע שהוא מתלונן במשטרה נגדו ושהוא לא נשאר חייב והוא יודע שהוא קשור לזה. הוא גם אמר לו 'אני לא בארץ תהיו רגועים, הנקמה תגיע'. אח שלי אמר לאנסטסיה לא להתלונן, הוא ריחם עליו, אבל היא התעקשה כי חשבה שהוא עלול לפגוע בו. אם המשטרה הייתה פועלת כמו עכשיו זה לא היה קורה".

   

  הנרצחים: אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ()
  הנרצחים: אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב

   

  זירת הרצח בראשון לציון    (צילום : אבי חי, ירון שרון ומד"א )

  זירת הרצח בראשון לציון    (צילום : אבי חי, ירון שרון ומד"א )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על פי לוח הזמנים שמתארת האחות, השיחה האחרונה עם אחיה הייתה בשעה 11:30 בבוקר. "הוא הבטיח לחזור אחרי עשר דקות אבל לא חזר. אימא שלנו התקשרה אבל גם לה הוא לא ענה", שחזרה. "התקשרתי גם לאנסטסיה וגם היא לא ענתה. התקשרתי למשטרה התלוננתי במשטרה והם אמרו שפתחו קריאה ושישלחו לבית שלה ניידת ויראו מה קורה. אחרי שעה שאלתי אם הם הלכו ואמרו לי להגיע לתחנה למסור עדות. יכול להיות שהיו יכולים למנוע את הרצח הזה. מרוב שהמשטרה משכה את זה נגמר להם הזמן. אולי יכלו להציל אותם".

   

  מנכ"לית המעון לנשים מוכות: פעלנו כמו שצריך, אנסטסיה ביקשה להשתחרר

  "פעלנו כמו שצריך. הנרצחת הגיעה אלינו והכחישה שהיא חווה אלימות, לא יכולנו להכריח אותה להישאר". כך אמרת ל-ynet יעל גולד, מנכ"לית עמותת "לא לאלימות", המפעילה את המקלט לנשים מוכות שבה שהתה רוסנוב.

  זירת הרצח (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  זירת הרצח (צילום: ירון ברנר)

  גולד סיפרה כי הנרצחת הגיעה למעון בשעה שלוש לפנות בוקר מלווה בשוטרים, אחרי שהגישה תלונה במשטרה. "קלטנו אותה ורצינו שתישאר אבל היא סירבה. מאחר שמדובר בבגירה המודעת לעצמה לא יכולות רשויות הרווחה להכריחה להישאר

  במעון", אומרת גולד. "לעובדות הסוציאליות היא הסבירה שיש לה בן זוג שישמור עליה ושהיא חייבת לחזור לעסק שלה. היא כנראה לא הבינה את מידת הסכנה והאיום על חייה. יש תופעה של נשים במעגל האלימות שהן כבר רגילות לזה ולא תמיד יודעות לצפות לכזאת עליית מדרגה".

   

  מי שאסף את רוסנוב מהמעון היה קנדינוב. "המקרה הזה לא נפל בין הכיסאות", מציינת גולד. "היא חתמה שהיא עוזבת מרצונה למרות שהסברנו לה את הסכנות. בטופס שמילאה היא סירבה להגיד לנו לאיפה היא הולכת. המסר שעולה זה שאסור לזלזל באיומים ואסור להקל בהם ראש. המשטרה חייבת לטפל בגורמים האלימים מיד, ולא בנשים. זה לא פשוט שעוקרים אותך מהמשפחה שלך ומהעסקים, כשהגורם האלים מסתובב חופשי. יש כאן אי-צדק". 

  פורסם לראשונה 26/05/2016 12:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנרצחים אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב
  יעל גולד. "פעלנו כראוי"
  מומלצים