שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הכתובת על הקיר": בית המשפט שחרר גבר שתקף את אשתו
  שופט המחוזי בחיפה מנחם רניאל אישר את פסיקתו של שופט השלום יעקב בכר והורה לשחרר גבר שתקף את אשתו, אמה ואחיה. התובע המשטרתי: נסיבות דומות לרצח הכפול שאירע השבוע בראשון לציון

  שני שופטים אפשרו לשחרר למעצר בית, תושב מאחד הכפרים הדרוזים בגליל, בשנות ה-30 לחייו, החשוד כי תקף את אשתו, את אמה ואת אחיה – ואף איים על חייהם. שופט בית משפט השלום בעכו יעקב בכר קבע אתמול כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המיוחס לו, אולם אפשר להסתפק במעצר בית כדי לשלול את הסיכון. המשטרה ערערה, אך שופט המחוזי בחיפה מנחם רניאל דחה היום (ו') את הערעור. קצין משטרה הזכיר בדיון את הרצח הכפול שאירע השבוע בראשון לציון, ואמר: "הכתובת על הקיר".

  השופטים מנחם רניאל ויעקב בכר (צילום: אתר בתי המשפט)
  השופטים מנחם רניאל ויעקב בכר(צילום: אתר בתי המשפט)
   

  תחילתה של הפרשה בחודש אפריל, כאשר החשוד תקף את אשתו באכזריות והיא אושפזה לכמה ימים בבית החולים. עם שחרורה, ומאחר שחששה מפני בעלה, עברה הצעירה להתגורר בבית הוריה, בכפר אחר. החשוד, כך טוענת המשטרה, הגיע ביום חמישי שעבר לבית ההורים ותקף את חמותו באגרופן, כשהוא גורם לה חבלות. הוא ברח מהמקום ובדרך פגש באחיה של אשתו - ותקף גם אותו.

   

  לאחר מכן, בעוד המשטרה מחפשת אחריו והוא במנוסה, התקשר החשוד לבית הורי האישה ואיים על חייה וחייהם. מלבד עבירות התקיפה והאיומים, חשוד האיש בגרימת נזק לכלי רכב השייכים למשפחת האישה.

   

  המשטרה איתרה את החשוד כשהסתתר ביישוב מג'דל שמס שברמת הגולן - ועצרה אותו ביום ראשון. בשבוע שעבר הוארך מעצרו בפעם הראשונה, ואתמול הוא הובא להארכת מעצר שנייה בפני השופט יעקב בכר בבית המשפט השלום בעכו. המשטרה ציינה כי הוא מסוכן, ומנגד הסנגור, עו"ד יניב אביטן, טען שהמשטרה מתרשלת בחקירה וכי לפחות באחד האירועים הלקוח שלו הוא שהותקף.

   

  השופט, כאמור, קבע כי יש ממש בחשדות, אולם החליט כי ניתן לשחרר את החשוד למעצר בבית הוריו, תוך הפקדת ערבויות כספיות מצדו ומצדם. המשטרה ערערה לבית המשפט המחוזי, אולם גם שם נקבע כי יש לשחרר את החשוד, זאת על אף שבדיון התברר כי נגד החשוד הוגש בעבר כתב אישום בגין אלימות במשפחה. במשטרה אמרו כי החקירה נמשכת וכי חומר החקירה יועבר בקרוב לפרקליטות, לצורך גיבוש כתב אישום נגד החשוד.

   

  בערעור עלתה לראשונה גם טענה כי החשוד החזיק במהלך האירועים באקדח, אך השופט סירב להתייחס לנושא משום שלא עלה בהארכות המעצר, אלא רק בשלב הערעור. כמו כן, ציין התובע המשטרתי, רב-פקד מני אפרון, את מקרה הרצח הכפול שאירע השבוע בראשון ציון וציין כי "הנסיבות דומות". לאחר שבית המשפט תהה אם הוא מסתמך בדבריו על פרטים שפורסמו בתקשורת, ולא על תיק החקירה, הוסיף התובע המשטרתי: "אני גם אומר שהכתובת היא על הקיר במקרה שאנו דנים בו כעת".

   

  הסנגור של החשוד, עו"ד יניב אביטן, אמר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו: "אני מצר על כך שהמשטרה לא העמיקה ובדקה בימי המעצר שניתנו לה את הראיות המצביעות על חפותו של מרשי לנוכח הסתירה בין גרסאות הצדדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הכתובת על הקיר": בית המשפט שחרר גבר שתקף את אשתו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר בתי המשפט
  השופטים מנחם רניאל ויעקב בכר
  צילום: אתר בתי המשפט
  מומלצים