שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סוף פסוק: חוק הספרים בוטל באופן רשמי

  ביטול חוק הספרים ביוזמת שרת התרבות מירי רגב אושר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. ביטולו ייכנס לתוקף ב-1 בספטמבר, אך לא ייושם בשבוע הספר ביוני הקרוב

  חוק הספרים בוטל באופן רשמי: מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') את ביטול חוק הספרים ביוזמת שרת התרבות מירי רגב בקריאה שנייה ושלישית. הביטול ייושם באופן רשמי החל מה-1 בספטמבר - כפי שנקבע בוועדת החינוך של הכנסת בשבוע שעבר.

   

  יזמה את ביטול החוק. מירי רגב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  יזמה את ביטול החוק. מירי רגב(צילום: מוטי קמחי)

  כחלק מההסדרים לביטול החוק, הוחלט כי הספרים שהודפסו לפני ביטולו יישארו תחת הגנתו - במשך כשנה וחצי לאחר צאתם לאור. בנוסף, סוכם בוועדה כי שבוע הספר, שיתקיים השנה בין ה-15 ל-30 ביוני, יוחרג מן החוק, שיהיה בתאריכים אלו עדיין בתוקף. כלומר, במהלך ימיו ייתפקד השוק במצב מדומה בו אין חוק, והוצאות הספרים, כמו גם רשתות ממכר הספרים, יוכלו לתת הנחות על הספרים, מעבר ל-20 אחוזי ההנחה שנקבעו בחוק הספרים.

   

  כזכור, החוק שחוקק בשנת 2013 במטרה להבריא את ענף הספרים מהקשיים אליהם נקלע, היה מוקד לפולמוס בעד ונגד של העוסקים בענף, כמו גם של פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית. עיקרו של החוק היה הגבלת ההנחות והמבצעים אותם התאפשר לרשתות הספרים להפעיל בשנה וחצי הראשונות לצאתו של הספר לאור. השרה רגב היא שהחליטה ופעלה לביטול החוק, כמספר חודשים לפני סיום תקופת בחינתו ולפני שהוועדה שמינתה ושהייתה אמורה לבחון את אפקטיביות החוק הגישה את מסקנותיה.

   

  כעת ישוב שוק הספרים למצב בו היה שרוי לפני החוק. זאת ועוד השרה מירי רגב אף הצהירה על כוונתה לפעול לביטול הבעלות הצולבת - מצב בו חלק מבעלי רשתות הספרים מחזיקות בבעלות הרשתות הגדולות - סטימצקי וצומת ספרים.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  יזמה את ביטול חוק הספרים. מירי רגב
  צילום: EPA
  לאתר ההטבות
  מומלצים