שתף קטע נבחר
מנות לפי מתמודדים

מורשת החיים הטובים

קפה נמרוד בנמל תל אביב הוקם לזכרו של נמרוד שגב ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה, ואהב יותר מכל את החיים הטובים. גם הוא משתתף בפרויקט "טעימה מהגליל"

בשיתוף עם משק צוריאל

 

לפני כשנה נפתח ברחוב אבן גבירול בתל אביב קפה נמרוד – מסעדה גלילית, שסניף האם שלה הוקם לפני קרוב לעשר שנים בנמל תל אביב.

 

 (צילום: סיוון שוב-עמי) (צילום: סיוון שוב-עמי)
(צילום: סיוון שוב-עמי)

 

זוהי מסעדה גלילית כי עיקר חומרי הגלם שלה מגיעים מהגליל, כי כלי ההגשה העשויים קרמיקה הם גליליים וכי המקימים והבעלים הם יוצאי ראש פינה.

 

המקום שהחל כבית קפה והתפתח למסעדה לכל דבר, המגישה דגים טריים, מנות בשר, תבשילי קדרה וגם ארוחות בוקר גליליות, נושא איתו סיפור מרגש.

 

 (צילום: סיוון שוב-עמי) (צילום: סיוון שוב-עמי)
(צילום: סיוון שוב-עמי)
 

הוא נקרא קפה נמרוד על שם נמרוד שגב ז"ל, אחיו של אחד הבעלים, שנפל במלחמת לבנון השנייה. גם ראש פינה, עיר ילדותו של נמרוד, הנציחה אותו במצפה הקרוי על שמו.

 

נמרוד היה איש הייטק, נשוי ואב לילד, שגויס בצו 8 עם פרוץ המלחמה. הוא התאפיין בשמחה ובאהבת החיים, בעיקר החיים הטובים, נהנה מאוד מבילויים וממסעדות, נהג לטייל הרבה וחיבב במיוחד את נמל תל אביב. הוא טיפח חלום קטן, לפתוח שם יום אחד קפה-מסעדה.

 

 (צילום: סיוון שוב-עמי) (צילום: סיוון שוב-עמי)
(צילום: סיוון שוב-עמי)
 

נמרוד נהרג בלבנון בט"ו באב, הוא חג האהבה, בשנת 2006. פחות משנה אחר כך, בוולנטיינ'ז דיי, יום האוהבים, הוקם לזכרו קפה נמרוד בנמל תל אביב שכה אהב.

 

בכניסה למסעדה, בשני סניפיה, תלויה תמונה גדולה של נמרוד. על הקיר אפשר למצוא את אחד השירים שכתב, ובתפריט מופיע הסיפור שלו. זוהי הנצחה שמתאימה לנמרוד, אומרים יקיריו. מורשת החיים הטובים, הם קוראים לזה.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

קפה נמרוד, אבן גבירול 27, תל אביב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
צילום: יח"צ
צילום: סיוון שוב-עמי
צילום: סיוון שוב-עמי
מומלצים