שתף קטע נבחר

מחשבים, תיווך או מסחר: קריירה בכמה שבועות

פיתוח אפליקציות מובייל, מומחי ביג דאטה, תיווך או איפור וקוסמטיקה - חברות ומכללות בשוק מציעות קורסים קצרים שיעניקו לכם מקצוע בתוך שבועות עד חודשים ספורים, ולפעמים אפילו בחינם - תמורת עבודה לאחר הקורס. חלק א'

רק לפני כשנה, מיכל בטאט (30) היתה עדיין במסלול קריירה של תכנון ערים, עם תואר שני בתחום מהטכניון. כיום היא עובדת כמתווכת נדל"ן ברשת אנגלו סכסון בנתניה, לאחר שהשתתפה בקורס קצר ברשת. כיצד עשתה את המעבר, והאם קורס מקצועי קצר באמת משתלם יותר לפעמים מציברת תארים - אם רוצים לפתח קריירה משגשגת?

 

מיכל בטאט. תואר ראשון בחוג למגדר ותולדות האמנות, תואר שני בתכנון ערים. הפכה ליועצת נדל"ן ()
מיכל בטאט. תואר ראשון בחוג למגדר ותולדות האמנות, תואר שני בתכנון ערים. הפכה ליועצת נדל"ן

 

מסלול הקריירה שלה החל בצורה שונה לחלוטין. היא למדה לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב בחוג למגדר ותולדות האומנות והתפרנסה מעבודות חברתיות בעיקר, ביניהן מעבודה כרכזת חברתית במקלט לנשים מוכות. בשלב מסוים החליטה להרשם לתואר שני בתכנון ערים, בעיקר בשל הפן הקהילתי, החברתי והתרבותי המאפיין אותו. השינוי בכיוון הקריירה נולד לקראת סיום לימודיה. "התחלתי לחפש עבודה בתכנון ושלחתי המון קורות חיים, אבל הבנתי שבלי ניסיון מאוד אתקשה להכנס לתחום", היא מסבירה.

 

לבסוף התקבלה למשרת סטונדט כעוזרת למפקחת על רשות המקרקעין במשרד המשפטים, אבל לא הרגישה במקום הנכון.  "היה לי קשה עם העובדה שמדובר בעבודות משרדיות, שדורשות ישיבה מהבוקר עד הערב כדי לבדוק תוכניות", היא מספרת. "היה בזה גם פן מרתק אבל אני בן אדם דינאמי שצריך מגע עם אנשים. הרגשתי שאני כבויה ושאני לא מנצלת את הפוטנציאל שיש לי. גם השכר שיחק תפקיד משמעותי, התחלתי ב-6,500 שקל והבנתי שיקח זמן עד שארוויח משכורות יותר יפות".

 

באותה תקופה נחשפה לתחום של ייעוץ נדל"ן. "התייעצתי עם בת זוגי שמאוד דחפה אותי וחשבה שיש לי פוטנציאל להצליח בתחום", היא מפרטת. "החלטתי לנסות את זה למשך זמן מוגבל ונרשמתי לקורס הכנה של אנגלו סכסון למבחן מתווכים. עברתי את המבחן בהצלחה והחלטתי להמשיך לקורס ייעוץ נדל"ן של כחודש וחצי ובמהלכו למדתי את המקצוע וכיצד לעבוד בצורה מקצועית מול הלקוחות.

 

"אני לוקחת את התפקיד הזה מאוד ברצינות, קוראת עיתונות כלכלית, מתעדכנת במחירים ומכירה את האנשים בשטח", היא מוסיפה. "זו עבודה אנושית עדינה שצריך ללמוד אותה. אני תופסת את עצמי כמנהלת תיקי לקוחות, שכן אנשים מפקידים בידי השקעות עצומות כדי שאעשה עם הכסף את הדבר הכי נכון שאפשר לעשות. זו גם עבודה פסיכולוגית ואני מוצאת בה הרבה הנאה, אף שלא תמיד זה פשוט או קל, למשל התהליך של יצירת מאגר לקוחות או שאנשים יכירו אותי ויסמכו עלי כאשת מקצוע אחראית.

 

אז האם התארים האקדמים היו מיותרים? בטאט משיבה בשלילה ומסבירה כי מבחינתה היה מדובר בהמשך טבעי לתחומים שאותם למדה. עם זאת היא מסייגת, כי "לו היתי מתחילה את העבודה הזו בגיל 22, לפני המסלול האקדמי - כנראה שהייתי כבר מאוד מצליחה היום, בדומה לאנשים שעובדים איתי והחלו בגיל צעיר יותר. אבל כנראה שהייתי צריכה לעבור את המסלול שלי. הרבה אנשים תוהים מדוע אני עובדת כמתווכת עם תואר שני מהטכניון, אבל אני מרגישה שאני משכללת כישורים אישיותיים שאני לא בטוחה שהיתי מכירה לו היתי עוסקת כיום בתכנון. המקצוע הזה העניק לי המון תעוזה. למדתי לגייס לקוחות ולנהל מו"מ, שזה לא דבר פשוט, והיום אני מרגישה חזקה יותר ועם יותר ביטחון עצמי. למעשה אני כל הזמן בתהליך למידה ובאמת נהנית מהעשייה הזו".

 

קורסים מקצועיים - מה השוק מציע לכם?

אם גם אתם שוקלים לשנות את הקריירה - בשוק ניתן למצוא קורסים רבים שיאפשרו לכם לעשות זאת. השבוע אספנו עבורכם סקירה של קורסים מעניינים - ממחשבים, דרך שוק ההון ונדל"ן, ועד לאיפור. בשבוע הבא נפרסם את החלק השני שיכלול קורסים נוספים, למשל בשיפוצים, ניהול בתי קפה, עיסוי ועוד. אז אילו קורסים יעניקו לכם מקצוע בתוך שבועות עד חודשים ספורים?

 

פיתוח אפליקציות מובייל

מה ואיפה? פיתוח אפליקציות מובייל במרכז ההדרכה של מכללת ג'ון ברייס הדרכה בתל אביב, חומה ומגדל 29 תל אביב ובסניף המכללה בגן הטכנולוגי מלחה בירושלים , בניין 1.

 

מה כולל הקורס? הקורס מתמקד בהקניית הידע והכלים הדרושים לפיתוח אפליקציות מובייל תוך שימוש בשפת התכנות Java, עיצוב ואיפיון ממשק משתמש בסביבת המובייל.

 

דרישות מהמשתתפים: 80% נוכחות במפגשים וביצוע שני פרויקטים מעשיים.

 

המתכונת: מסלול הכשרה של כ-5 חודשים, 3 פעמים בשבוע בבוקר בין השעות 9:00-16:30. הקורס הקרוב נפתח ב-21 ביולי. לחילופין - מסלולי ערב פעמיים בשבוע הנמשכים כ-10 חודשים, הקורס הקרוב נפתח ב-27 ליולי. הקורס הקרוב בירושלים ייפתח ב 13/6.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודה מקצועית של מכללת ג'ון ברייס הדרכה וסיוע במציאת עבודה באמצעות מחלקת השמת הבוגרים.

 

לכמה אנשים מיועד? עד 24 אנשים בכיתה.

 

עלות: כ-17,000 שקל כולל מע"מ

 

לפרטים נוספים והרשמה: באתר האינטרנט של מכללת ג'ון ברייס הדרכה, או בטלפון 6460*. 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)
 

 

ניהול מחשבים רשתות ותקשורת

מה ואיפה? קורסי ניהול מחשבים רשתות ותקשורת MCSA של מכללת נס, מרכז הדרכה מוסמך של חברת CISCO. הקורסים מתקיימים בקמפוסים ברחובות, באר שבע, נתניה, תל אביב וירושלים. מתאים לחסרי רקע טכנולוגי וחסרי רקע בעולם התשתיות.

 

מה כולל הקורס? לימוד רזי השליטה המקצועית בהתקנה, הגדרה, תפעול ואיתור תקלות של רשתות תקשורת מקומיות ומרחביות, שימוש כולל בנתבים ובמתגים, ויישום ובדיקת הפעלה של חיבורים לאתרים מרוחקים ברשת מרחבית (WAN). הסמכת ה-MCSA מכשירה לניהול מערכות ורשתות המבוססות על הטכנולוגיה של מיקרוסופט. תכנים נוספים: Windows Server 2012R2,CCNA, Windows8, Windows Server 2008, Exchange 2013 , וירטואליזציה, cloud, Linux ואבטחת מידע בשילוב סייבר.

 

דרישות מהמשתתפים: 85% נוכחות במפגשי הקורס, הגשת תרגילים, מטלות ועבודות, וציון עובר בכל המטלות.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודות הסמכה בינלאומיות מחברת Microsoft וחברת CISCO, כניסה לאתר אינטרנט ייחודי למוסמכים, קבלת חידושים ועדכונים בזמן אמת, חברות בפורומים בינלאומיים. בנוסף נס מפעילה מערך השמה המסייע לבוגרים להשתלב בחברות היי-טק.

 

המתכונת: 455 שעות אקדמיות, פעמיים בשבוע בשעות 17:30 עד 21:30. הקרוס הקרוב ייפתח ב-20 לספטמבר בקמפוס באר שבע.

 

לכמה אנשים מיועד? 15 עד 22 משתתפים.

 

עלות: 20,000 שקל.  

 

לפרטים נוספים והרשמה: Sharon.Aduka@ness-college.co.il או בטלפון 054-8833811.  

 

קורס מחשבים של נס (צילום: יח"צ) (צילום: יח
קורס מחשבים של נס(צילום: יח"צ)

אנליסטים ומדעני נתונים

מה ואיפה? קורס אנליסט ומדען נתונים (Data Analyst & Scientists) במכללת נאיה קולג' (NAYA COLLEGE), ברחוב הנדיב 71, הרצליה. הקורס מועבר גם בשידור חי באינטרנט. מיועד לאקדמאים בתחומי הניהול, כלכלה, סטטיסטיקה ,מתמטיקה, מדעי המחשב או למועמדים בעלי רקע טכנולוגי או עסקי מוכח.

 

מה כולל הקורס? רכישת כלים לעיבוד, אחסון, ניתוח וחיזוי נתונים, על מנת לסייע לארגונים בניתוח המידע העסקי וקבלת החלטות. המסלול מתמקד במימוש טכנולוגיות מתקדמות, תחקור מסדי נתונים (SQL), שימוש בכלי BI, Power BI, שפת R, טיפול במקורות מידע, ניתוח והצגת דוחות למנהלים.

 

דרישות מהמשתתפים: 80% נוכחות, ציון עובר במבחנים והגשת פרויקט סיום. הלימודים משלבים למידה מרחוק ולמידה בכיתה בהתאם לבחירת התלמיד.

 

מה מקבלים בתמורה? התמחות מעשית, תעודה מקצועית, סדנת כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה וליווי אישי בתהליך מציאת עבודה.

 

המתכונת: הקורס במתכונת של פעמיים בשבוע בשעות הערב למשך כ-6 חודשים. המסלול הקרוב יפתח ב-20 ביוני ויתקיים בימים ב' ו-ה' בשעות 17:30-21:30.

 

לכמה אנשים מיועד? כ-20 משתתפים.

 

עלות: 10,500 שקל.

 

לפרטים נוספים והרשמה: באתר www.naya-college.co.il או בטלפון 0732865544.

 

מכללת נאיה קולג' (צילום: יח"צ) (צילום: יח
מכללת נאיה קולג'(צילום: יח"צ)

מומחי ביג דאטה

מה ואיפה? קורס Big Data Expert במכללת נאיה קולג' (NAYA COLLEGE) במכללת נאיה קולג' ברחוב הנדיב 71, הרצליה. מיועד לבעלי רקע ונסיון בתחום מסדי הנתונים (DBA) בינה עסקית (BI) או פיתוח תוכנה עם ניסיון בעבודה מול בסיסי נתונים רלציונים.

 

מה כולל הקורס? כרישת ידע בטכנולוגיית Hadoop, בסיס נתוני עתק פופולארי הנמצא בשימוש חברות רבות. מדובר במסלול רשמי מטעם החברה הבינלאומית Cloudera המשלבת שלושה מודולים עיקריים: Data Analytics, Hadoop Administration ו-Hadoop Developing with Spar.

 

דרישות מהמשתתפים: 80% נוכחות ועמידה במטלות הקורס.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודה רשמית של Cloudera, סדנת כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה וליווי אישי בתהליך מציאת עבודה.  

 

המתכונת: פעמיים בשבוע בשעות הערב למשך כ-4 חודשים. המסלול הקרוב יפתח ב-19 ביוני ויתקיים בימים א ו-ד בשעות 17:30-21:30.

 

לכמה אנשים מיועד? כ-20 משתתפים.

 

עלות: 14,900 שקל.

 

לפרטים נוספים והרשמה: באתר www.naya-college.co.il או בטלפון 0732865544.

 

שוק ההון

מה ואיפה? קורס מסחר במניות במכללת מגמות, בסניפים בפתח תקווה, חיפה, ירושלים, באר שבע ורחובות.

 

מה כולל הקורס? מבוא לשוק ההון, איך עובד המסחר במניות ושיטות המסחר בארה"ב, ואסטרטגיות מסחר בתקופת ירידות בשווקים, כולל מסחר בשורט, ניתוח טכני לטובת איתור מניה ותזמון הכניסה, אימון מנטלי לניטרול השפעת רגשות על החלטות מסחר וניהול סיכונים בתיק ההשקעות. 

 

דרישות מהמשתתפים: נוכחות חובה ב-80% מהמפגשים, עמידה במטלות ובבחינות.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודה סיום מטעם מכללת מגמות.

 

המתכונת: מפגש אחת לשבוע בשעות הערב. קורס נפתח כל 3 שבועות בכל הסניפים.

 

לכמה אנשים מיועד? 25 תלמידים בכיתה.

 

עלות: 7,800 שקל.

 

לפרטים נוספים והרשמה: 03-6273000.


קורס במכללת מגמות (צילום: יח"צ) (צילום: יח
קורס במכללת מגמות(צילום: יח"צ)

 

תיווך נדל"ן

מה ואיפה? קורס הכנה למבחני תיווך של רשת אנגלו סכסון, מתקיים בפריסה ארצית: חיפה, עפולה, חדרה, נתניה, כפר סבא, הרצליה, תל אביב, פתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד, ירושלים ובאר שבע.

 

מה כולל הקורס? מבוסס על תוכנית הלימוד של משרד המשפטים. התוכן כולל חוקים ותקנות במגוון נושאים בתחום תיווך הנדל"ן. המרצים הם עו"ד מתחם המקרקעין.

 

דרישות מהמשתתפים: נוכחות חובה ב-80% מהשיעורים. אם נבחן לא עבר את בחינת רשם המתווכים הוא זכאי לקורס נוסף בחינם.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודת השתתפות מטעם אנגלו סכסון. לאחר קבלת רישיון התיווך - ניתן להשתתף בקורס המשך, יישומי "קריירה בנדל"ן", למתן כלים, מודלים ושיטות בתחום תיווך הנדל"ן, המתקיים במרכז ההדרכה של הרשת ברחוב משכית 32, הרצליה פיתוח. לאחר קבלת רישיון תיווך - החברה מסייעת בהשמה באחד מ-85 סניפי אנגלו סכסון ברחבי הארץ.

 

המתכונת: הקורסים מתחילים בסוף חודש מאי 2016 (כהכנה לבחינה של רשם המתווכים שמתקיימת בבנייני האומה באוגוסט, 2016) בפריסה ארצית. כולל 6 מפגשים במתכונת של פעמיים בשבוע בין השעות 17:00-21:00, סה"כ 30 שעות לימוד. קורס "קריירה בנדל"ן כולל 9 מפגשים של 65 שעות לימוד. הקורס הקרוב יתחיל ב-8 ביוני במתכונת של פעמיים בשבוע, בין השעות 9:00-16:30. 

 

לכמה אנשים מיועד? תלוי בגודל הכיתה. בתל אביב, ירושלים וחיפה - כ-40 תלמידים. בשאר הערים - בין 20-30 תלמידים.

 

עלות: 1,350 שקל כולל מע"מ לקורס הכנה, כ-3,000 שקל לקורס המשך. 

 

פדיקור מניקור בחינם - תמורת התחייבות לעבוד ברשת

מה ואיפה?  קורס פדיקור-מניקור של בית הספר למקצעות היופי והאסתטיקה yullia school. כתובת: רחוב לוינסקי 108 תל אביב. מיועד לכל מי שנמשך לעולם האסתטיקה והטיפוח.

 

מה כולל הקורס? כלים וידע המאפשרים לעסוק בתחום הקוסמטיקה, כולל עבודה עם המוצרים והתכשירים המתקדמים בשוק. תוכנית הלימודים מאושרת ומפוקחת על ידי משרד הכלכלה (התמ"ת). הקורסים נערכים גם בעברית וגם בשפה הרוסית.

 

דרישות מהמשתתפים: הגעה לשיעורים.

 

מה מקבלים בתמורה? כלים וידע המאפשרים לעסוק בתחום הקוסמטיקה ותעודה בינלאומית מטעם בית הספר יוליה. מצטייני הקורס יוכלו להשתלב בסניפי הרשת של יוליה.

 

מתכונת: 13 מפגשים הכוללים 56 שעות ב-3 חודשים. הקורס יכול להתקיים לפי בחירה בשעות הבוקר או ערב, כל מפגש בין 5 שעות.

 

לכמה אנשים מיועד? 5-8 תלמידים מקסימום לקבוצה.

 

עלות: 4,400-2,500 לקורס. בימים אלו מציע בית הספר מבצע מיוחד: מימון של 100% תמורת התחייבות לעבוד ברשת סלוני היופי יוליה למשך 18 חודשים. השכר מתחיל ב-6,500 ויכול להגיע עד 13,000, תלוי במשמרות. 

 

לפרטים נוספים והרשמה: 1-700-707-606 שלוחה 1.

 

קורס ביוליה (צילום: יח"צ) (צילום: יח
קורס ביוליה(צילום: יח"צ)

איפור מקצועי

מה ואיפה? קורסים לאיפור מקצועי במכללות של בית הספר לאיפור איל מקיאג' בתל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה ובני ברק.

 

מה כולל הקורס ומה המתכונת? במכללה מציעים מספר קורסים:

 

  • קורס Beauty - לרכישת בסיס רחב ואיתן לעולם איפור היופי והערב. כולל 23 מפגשים שבועיים של 5 שעות אקדמיות.

 

  • קורס Master Fashion - קורס המשך לקורס Beauty, כולל כלים, ידע וכישורים לעבודה בעולם האופנה, כגון: איפור למסלולי תצוגות, איפור לצילומי סטילס כולל סקירה של טרנדים, מאפרים מובילים מהעולם וכתבות EDITORIAL. כולל 10 מפגשים שבועיים של 5 שעות אקדמיות.

 

  • קורס Special Effects - קורס להענקת ידע וטכניקות לקולנוע ותיאטרון. כולל ציורי גוף, אפקטים, איפור קרקס, קרנבל, הדמיית פציעות, איפור יפני ועוד. כולל 12 מפגשים שבועיים של 5 שעות אקדמיות.

 

  • קורס Media Pro – לביצוע הפקת אופנה מלאה, כולל שיער, איפור, תפאורה,סטיילינג אביזרים . כולל 22 מפגשים של 5 שעות אקדמיות.

 

דרישות מהממשתפים: השתתפות ב-85% מהמפגשים, השתתפות בימי צילום וציון עובר במבחן.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודת מאפר מקצועי בהתאם לסוג הקורס וההתמחות, תיק עבודות מקצועי.

 

לכמה אנשים מיועד? 12-18 משתתפים בכיתה.

 

עלות: בין 9,900 שקל ל-15,500 שקל, תלוי בקורס. קיימת אפשרות למלגת לימודים.

 

לפרטים נוספים והרשמה: 1800-818180 או דרך האתר http://www.ilmakiage.co.il.  

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

קורס תחזוקה ותיקון סמארטפונים

מה ואיפה? קורס תחזוקה ותיקון סמארטפונים, טאבלטים וניהול מעבדה במרכז ההדרכה של מכללת ג'ון ברייס הדרכה, חומה ומגדל 29 תל אביב, ובסניף המכללה בחיפה ברחוב ההסתדרות 46.

 

מה כולל הקורס? הקורס מספק ידע והבנה בצד הטכני של מבנה המכשירים, גרסאות תוכנה ומערכות הפעלה, יחד עם כלים להקמה וניהול מעבדות סלולר, שירות ומכירות. כולל התנסות מעשית במעבדת סלולר.

 

דרישות מהמשתתפים: 80% נוכחות במפגשים ותרגול מעשי נרחב לאורך כל הקורס.

 

המתכונת: מסלול של חודשיים, מתקיים פעמיים בשבוע בין השעות 9:00-16:30, או מסלולי ערב הנמשכים 4 חודשים, פעמיים בשבוע החל משעה 17:30. הקורס הקרוב בתל אביב נפתח ב-7 ליוני. הקורס בחיפה ייפתח ב-15 ליוני.

 

מה מקבלים בתמורה? תעודה מקצועית של מכללת ג'ון ברייס הדרכה וסיוע במציאת עבודה באמצעות מחלקת השמת הבוגרים. 

 

לכמה אנשים מיועד? עד 24 אנשים בכיתה.

 

עלות: כ-12,000 שקל כולל מע"מ.


לפרטים נוספים והרשמה: באתר האינטרנט של מכללת ג'ון ברייס הדרכה, או בטלפון 6460*.

 

בדרך לקריירה החלומית - כך תלמדו לקרוא את תלוש המשכורת שלכם:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכל בטאט. נהנית מהעשייה
צילום: יח"צ
מכללת מגמות
צילום: יח"צ
מומלצים