שתף קטע נבחר

נצרת עילית: בוחרים מחליף לשמעון גפסו

בעקבות הדחתו של האיש שעליו הוטל קלון יבחרו תושבי נצרת עילית ראש עיר חדש. המתמודדים: נתנאל טויטו ורונן פלוט

40 אלף בעלי זכות בחירה יפקדו מחר (יום ג') את הקלפיות בנצרת עילית ויקבעו מי יירש את כיסאו של ראש העיר המודח שמעון גפסו. האם יהיה זה נתנאל טויטו, מי שמילא את מקומו של גפסו בחודשים האחרונים, וזכה לכהן כראש עיר כשהוא בן פחות מ-30. או שמא המנצח יהיה שועל הקרבות הוותיק, רונן פלוט, שוויתר על תפקיד מנכ"ל הכנסת וינסה, בפעם השלישית בחייו, לזכות בתפקיד.

 

טויטו ופלוט. ראש בראש (צילום: באדיבות דוברות הכנסת) (צילום: באדיבות דוברות הכנסת)
טויטו ופלוט. ראש בראש(צילום: באדיבות דוברות הכנסת)

הבחירות נערכות ברקע שנים סוערות בנצרת עילית, שבהן נחקר ונשפט ראש העיר, שמעון גפסו, כשהוא פורש ומכהן בתפקיד כמה פעמים.

 

גפסו נבחר לראשונה בשנת 2008 אולם בשנת 2013 הוגש נגדו כתב אישום. בית המשפט קבע כי עליו לפרוש אולם אפשר לו להתמודד שוב בבחירות - בהן זכה פעם נוספת. כאשר פרש לראשונה, החליף אותו ד"ר בוריס יודקביץ'.

 

למרות הזכייה הוא הושעה פעם נוספת, והפעם החליף אותו אלכס גדלקין. גפסו שב לכיסאו לתקופה קצרה לאחר שהורשע בבית המשפט המחוזי, אך נקבע כי אין קלון במעשיו. הוא הדיח את גדלקין, אך בהמשך נדרש לצאת לחופשה עד לסיום הליך פלילי נוסף נגדו. בתקופה זו מילא את מקומו טויטו, שכאמור היה לראש העיר הצעיר בישראל.

 

כשזוכה בהליך הפלילי השני, שב גפסו לכהן למשך כמה חודשים. הוא נאלץ לפרוש סופית לאחר שהעליון קבע כאמור כי יש במעשיו קלון. כך שמאז 2013 כיהנו בתפקיד ארבעה ראשי עיר שונים.

 

גפסו (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות) (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)
גפסו(צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)

 

עם תחילת מערכת הבחירות התמודדו על הכיסא ארבעה: אלירן גפסו, בנו של שמעון, טויטו, פלוט וגדלקין. בחודשים האחרונים הודיע גפסו על תמיכתו בטויטו, איש מפלגת "כולנו". גדלקין פרש אף הוא וחבר לפלוט.

 

טויטו התמודד לראשונה למועצת העיר נצרת עילית ב-2013, נבחר עם חברו לסיעה והצטרף לקואליציה ובתוך זמן קצר מצא את עצמו בתפקיד ראש העיר. הוא יליד העיר, קצין במילואים ובעל תואר ראשון במשפטים ומינהל עסקים.

 

פלוט כיהן בשנים האחרונות כמנכ"ל הכנסת והתגורר בנתניה. בהמשך פרש מתפקידו כדי להתמודד. הוא התמודד על ראשות העיר בשתי הזדמנויות קודמות, אך הפסיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
גפסו. מי יחליף אותו?
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים