שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מסתמן: יינות ביתן תמכור 10 סניפים ותתנתק מביכורי השדה כדי לקנות את מגה

  הרשות להגבלים עסקיים שוקלת להורות לרשת למכור 10 סניפים שממוקמים ב-9 אזורים בהם יש חשש לפגיעה בתחרות. בנוסף שוקלת לדרוש פירוק השותפות עם ביכורי השדה דרום בחברת סיטונאות הפירות והירקות, ביכורי ביתן, והפסקת ישיבתן באותו מתחם

  יינות ביתן תתנתק מסיטונאית הפירות והירקות ביכורי השדה ותמכור 10 סניפים? רשות ההגבלים העסקיים הגישה היום (ה') עדכון לבית-המשפט, ליינות ביתן ולנאמני מגה, לפיו היא שוקלת להתנות את המיזוג עם רשת מגה, בפירוק השותפות של יינות ביתן עם ביכורי השדה (ביכורי שדה דרום 2002 בע"מ), במסגרת חברת ביכורי ביתן.

   

    

  תמכור סניפים בגלל חשש לשיטה אזורית?

  לפי הודעת הרשות, הבדיקה הגיאוגרפית שערכה הושלמה והרשות שוקלת להורות ליינות ביתן על מכירת הסניפים באזורים בעייתיים. באזורים אלה פועלים סניפי יינות ביתן לצד סניפי מגה, מה שעלול לפגוע בתחרות, אם הרשתות יהיו תחת בעלות משותפת.

   

  ברשות סירבו לבקשת ynet לפרט באלו אזורים ובאלו סניפים מדובר. ניתן לנחש שמדובר לכאורה בסיטואציה כמו זו שתיווצר באזור נחלת יצחק בת"א. יינות ביתן מפעילה סניף במגדלי ת"א ברחוב נחלת יצחק (עליו קיבלה בעלות כשרכשה את מחסני כמעט חינם). למגה יש סניף מגה בעיר ברחוב סמוך, עמק ברכה.

   

  בעצם, לכאורה, תושבי השכונה יקנו בשני סניפים של אותה חברה ועקב כך עלול להיווצר חשש לפגיעה בתחרות. חוק המזון אוסר על רשתות להפעיל סניפים סמוכים באופן שנראה כפוגע בתחרות. בשכונה פועל גם סניף קטן של AM:PM (רשת אחות של מגה) ומחוצה לה, ישנו סניף של שופרסל דיל בקניון עזריאלי.

   

  הרשות ויתרה על החששות להיווצרות כח שוק גדול מדי מול הספקים

  ליינות ביתן ולנאמני מגה יש זכות להעלות טענות נגד כוונות אלה של הרשות. "מדובר בשלב זה בחששות ותנאים לכאוריים, שכן טרם מוצתה לגביהם זכות השימוע של הצדדים", כתבה הרשות בעדכון ששלחה לבית-המשפט. "החששות והתנאים הוצגו לצדדים לעסקה, ובעקבות טענות שהעלו הצדדים נערכות בימים אלה בדיקות נוספות שצפויות להסתיים בשבוע הבא.

   

  "חששות נוספים שצוינו בהודעה הקודמת שנמסרה לבית המשפט הנכבד (מכירות באינטרנט וחשש מפני היווצרות כוח שוק מול הספקים) אינם נבחנים עוד בשלב זה".

   

  רשות ההגבלים העסקיים הודיעה כי היא צפויה לסיים בשבוע הבא את בחינת המיזוג של רשתות יינות ביתן ומגה. התנאים אותם תיקבע הרשות כפופים לשימוע שנערך לצדדים, וההחלטה הסופית תינתן בסיום הליך השימוע. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים