שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פינוי בינוי: התהליך שמוביל לדירה חדשה

  בשכונות ותיקות רבות, בעיקר במרכז הארץ, מתבצעות בשנים האחרונות יותר ויותר תוכניות התחדשות עירונית במסגרת פרויקטים המכונים "פינוי-בינוי". על מנת ללמוד כיצד עובד התהליך - לפניכם סקירת 6 השלבים בדרך לדירה

  *התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם החברות המצולמות במדריך הנדל"ן

   

  בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר לתכניות התחדשות עירונית, בעיקר בשכונות הוותיקות במרכז הארץ, במסגרת פרויקטים המכונים "פינוי-בינוי". הכוונה היא לבנייתם של מתחמי מגורים שלמים במקומם של אלו הקיימים, ברוב המקרים באמצעות הריסה ובנייה מחדש, לאחר שנמצא כי אין כדאיות בשימור המבנים הישנים.

   

  בדרך כלל מוכפל או משולש מספר יחידות הדיור המתוכננות, ולעתים למעלה מכך. במסגרת הפרויקט מתבצע פינוי מרצון של הדיירים ואכלוסם לאחר תקופת הבנייה בבניינים חדשים. במקרים הללו הפרויקטים יכולים לצאת אל הפועל מצד חברות יזמיות המארגנות את הדיירים או דרך יוזמה עצמאית שלהם.

   

  על מנת ללמוד יותר על התהליך וכיצד הוא עובד, להלן סקירת כל 6 השלבים בדרך לדירה החדשה המיוחלת:

   

  1. בדיקת היתכנות ראשונית - עם קבלת הפנייה הראשונית מצד הדיירים, החברה היזמית תבחן את נתוני הבניין ואת התאמתו לביצוע ומימוש פרויקט במסגרת "פינוי בינוי" בהתאמה להגדרות ולסטנדרטים של החברה.

   

  2. מפגש היכרות - בכדי להתניע את תהליך ההתקשרות ימנו הדיירים נציגות מטעמם אשר תעמוד בקשר רציף עם מנהל הפרויקט מטעם החברה. מנהל הפרויקט יציג בפני הנציגות את אופן הפעולה ואפשרויות הפיתוח המוצעות.

   

  3. חתימת הסכם ואישור עקרוני של תכנון הפרויקט - נציגות הדיירים בוחרת עורך דין מייצג (שכר טרחתו ימומן על ידי החברה) לעניין הסכם המכר, לאחר הסכמת הדיירים מאשרים את החוזה וחותמים עליו. עם השלמת חתימת החוזים תיקבע פגישה עם בעלי הדירות, בה יוצגו בצורה מפורטת ומקצועית התוכניות, ובנוסף הדמיות ממוחשבות שיאפשרו לדמות את התוצאה הסופית של הפרויקט.

   

  4. הכנת תכניות להגשה לרשויות התכנון המקומית והמחוזית - תכניות ביצוע הפרויקט עוברות עיבוד מפורט, שמתאים אותן לדרישות רשויות התכנון המקומית והמחוזית, בשלב זה ניתנת התייחסות מרבית לפרטים הקטנים, לרבות כלל היועצים כגון תחבורה, נוף, ועוד, שמבטיחה את הצלחת ביצוע הפרויקט בלוח הזמנים שנקבע ובסטנדרטים הנקבעים.

   

  5. קבלת היתר ויציאה לביצוע - כ-6 חודשים לפני קבלת האישורים הנדרשים, וקבלת היתר הבניה, דיירי הבניין יעודכנו על מנת שיוכלו להיערך לפינוי דירותיהם ולאחריו יחל תהליך הבניה. במהלך ביצוע הפרויקט, דיירי הבניין יפונו לדירות שכורות למשך כל תקופת הבניה (כ- 24 חודשים לערך) עד לקבלת המפתח לדירה החדשה. כל ההוצאות הכרוכות במעבר לרבות דמי השכירות, ההובלות הלוך ושוב ימומנו על ידי החברה.

   

  6. סיום הפרויקט ואכלוסו - בתום הבניה תימסרנה הדירות החדשות לבעלי הנכסים, לשביעות רצון הדיירים, עד אחרון הפרטים. מדובר בדירה חדשה הכוללת ממ"ד, חניה, מרפסת שמש, בבנין תקני ומפואר על פי כל התקנים החדשים. הדיירים נהנים משדרוג איכות החיים ועלייה משמעותית בערך הדירה שבבעלותם.

   

  קבוצת אלמוג

  קבוצת אלמוג רואה ביישום התחדשות עירונית, שליחות לאומית ואידיאולוגית בהגדלת היצע הדירות, העצמת השוויון החברתי במדינה והתחדשות מרכזי הערים בה. החברה שמה לה למטרה לבצע את כל פועלה על הצד הטוב ביותר, תוך הקפדה מרבית על איכות, שקיפות והקניית ביטחון ואמינות לבעלי הנכסים בהצלחתה.

   

  אלמוג פינוי בינוי הינה החברה המובילה בתחום ההתחדשות העירונית וחולשת במקצועיות על כל קשת התחומים הנדרשים לתכנון וביצוע של פרויקטי פינוי בינוי, תוך מקסום כל יתרונות הקבוצה באופן מיטבי עד לסיומן המקצועי והמוצלח.

   

  אלמוג פינוי בינוי נוסדה בשנת 2010 ע"י איציק אמסלם. במלאי הפרויקטים עד היום ישנם כ-10,000 יחידות דיור ב-14 מתחמים, בשלבי תכנון ורישוי מתקדמים, במרכזי הערים בכל רחבי הארץ: תל אביב יפו, חיפה, ראשון לציון, גבעת שמואל, פתח תקווה, באר יעקב, יבנה, ירושלים, בת ים, רחובות וגבעתיים.

   

  אלמוג פינוי בינוי נשענת על המקצוענות וניסיון רב השנים של קבוצת אלמוג, על מוניטין המעניק חוסן כלכלי ואמון פיננסי, על ההבנה העמוקה בתחום, היכרות מעמיקה עם הראשויות והגורמים הרלוונטיים בתחום. כל אלו מקנים לבעלי הנכסים את הביטחון המלא ביציאת הפרויקט לפועל ובהבטחת השלמתו והשבחתו של המתחם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים