שתף קטע נבחר

מגמה בב"ש: מצמודי קרקע למגדלי יוקרה

לא עוד צמוד קרקע רחב ידיים: לישראלי המבוסס יש חלום חדש - מגדל יוקרתי. זה התחיל בתל אביב, שהציעה מגדלי יוקרה, והגיע עד לבירת הנגב באר שבע

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם החברות המצולמות במדריך הנדל"ן

 

בשנים האחרונות החלה תופעה שצוברת תאוצה - לא עוד צמוד קרקע רחב ידיים, עם גינה מצהיבה ומדרגות מעייפות המובילות ל-3 מפלסים. מעתה לישראלי המבוסס יש חלום חדש, מפנק יותר, יוקרתי יותר ונח יותר– מגדל מגורים יוקרתי.

 

הסיבות למעבר לדירה מבית צמוד קרקע רבות: חלק מהישראלים לא רוצים לגור באזור מרוחק, חלקם רוצים להתקרב למוקדי בילוי ואחרים מעוניינים להימנע מבתים מרובי מפלסים ומדרגות. נראה שהיום יש אופציה אחרת למי שמחפש בית מרווח ומפנק.

 

זה התחיל בתל אביב, שהציעה מגדלי יוקרה מרובי קומות, והגיע עד לבירת הנגב – באר שבע. מי שמגיע לעיר הדרומית יכול להבחין במגדלים החדשים הנבנים בעיר, בשדרות טוביהו ובשדרות רגר, על ידי חברת אביסרור.

מגדלי אביסרור בבאר שבע ()
מגדלי אביסרור בבאר שבע
 

"המגדלים נותנים לאנשים האלה פתרון כפול", מציין יורם אביסרור, סמנכ"ל השיווק בחברת אביסרור משה ובניו המקימה בבאר שבע את מגדלי המגורים גרנד אביסרור ופרויקט מגדלי אביסרור. "הם משמרים את המעמד, וגם מאפשרים חיים בנוחות - זו דירה מפנקת עם כל הפסיליטיס, קרובה לסופר, קרובה לקופת חולים. יורדים למטה - מצד ימין יש תיאטרון, מצד שמאל יש קניון".

 

בחברת אביסרור מגדירים את תופעת ההגירה למגדלים כתופעת "מצמצמי דיור". "רוב האוכלוסייה מגיעה מיישובי הלוויין - עומר, להבים ומיתר - וחלק משכונות נאות לון ורמות" אומר אביסרור, "אצל רובם הילדים כבר יצאו מהבית, ועלויות האחזקה שלהם גדולות. הם גם רוצים להתקרב למרכז ומחפשים את היוקרה. אנחנו מנסים לענות על כל הצרכים הללו".

 

רופאים ואנשי אקדמיה 

פרויקט גרנד אביסרור, הממוקם בסמוך לגרנד קניון בבאר שבע, כולל 450 יחידות דיור על פני 4 מגדלים בני 30 קומות. תמהיל הדירות מגוון והוא כולל דירות בנות 4,5,6 ו- 7 חדרים הכוללות מרפסות בשטחים שונים. חלק מדירות ה- 4 חדרים כוללות מרפסות עד 50 מ"ר.

 

בפרויקט היוקרתי מועדון ספא נפרד לשימוש הדיירים הכולל בין היתר סאונות, ג'קוזי, חדר כושר, חדר טיפולים ועוד. מעבר לכך הפרויקט כולל פארק פרטי גדול ומרווח עם מתחמי ישיבה שונים לרווחת הדיירים. בחזית הפרויקט תוקם טיילת לאורך של 120 מ"ר שתתחבר לקניון "גראנד קניון" בעיר, למתחם התחנה ולמתחם הסקייט-פארק.

מגדלי אביסרור בבאר שבע ()
מגדלי אביסרור בבאר שבע
 

פרויקט מגדלי אביסרור, הממוקם בשדרות רגר בבאר שבע, כולל 312 יחידות דיור משולבות בארבעה מגדלי מגורים יוקרתיים בני 21 קומות ועוד 4 בנייני מגורים בני 6 קומות, עם שדרת חנויות ומשרדים. גם מיקומו של הפרויקט מהווה שיקול, שכן הפרויקט קרוב לאוניברסיטה, לבית החולים, לעירייה ולבית המשפט.

 

"הדיירים מגיעים מווילות יוקרתיות, אז אנחנו רוצים לענות על כל הסטנדרטים אליהם הורגלו", מסביר אביסרור. לדבריו, רוכשי הדירות הם בעלי מקצועות חופשיים כגון רופאים, אנשי הסגל האקדמי האוניברסיטאי, עובדי מפעלי ים המלח, רואי חשבון ועורכי דין ואחרים.

 

מיכל דהן (47), נשואה ואם ל-3 ילדים בוגרים רכשה באחרונה דירה בגרנד אביסרור. היא ובני משפחתה מתגוררים כיום בווילה גדולה ביישוב להבים, והיא מנסה להסביר את סוד הקסם: "הילד השני עזב את הבית ונשארנו עם ילד אחד. החלטנו לעבור למגדלים, לבית קצת יותר קטן, יוקרתי אבל בצמצום. קרוב לעבודה של בעלי באוניברסיטה".

 

לדבריה, "שמנו עין על המגדלים כשהם היו עוד על הנייר - אהבנו את התכנון של הדירה. קשה לנו עם הנסיעות לבאר שבע לעבודה שלו. רציתי להיות קרובה אליו, לידו. בגלל המרחק, היינו מתראים רק בשעות הלילה המאוחרות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים