שתף קטע נבחר

ניהול סיכונים בהשקעות נדל"ן מניבות

כמו בכל דבר בחיים, לצד הפוטנציאל בהשקעת נדל"ן בארה"ב, יש גם המון מכשולים וסיכונים שיכולים להותיר את המשקיעים בהפסד. איך בכל זאת מתכננים השקעה נדל"נית בצורה בטוחה עד כמה שניתן?

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם החברות המצולמות במדריך הנדל"ן

 

בשנים 2009-2007 חוותה ארה"ב את אחד המשברים הכלכליים הגדולים ביותר בתולדותיה - משבר הסאב פריים. משבר זה גרם לצניחה של עשרות אחוזים במחירי הנכסים בארה"ב ובחלק מהערים הגיעה צניחת מחירי הנדל"ן עד לאיבוד 80% מערכו של הנכס. רק ב-2012 החל השוק להתייצב והמחירים החלו לטפס חזרה.

 

כיום, לאחר שהמשק האמריקני התייצב , ומומחים רבים מנבאים כי מחירי הנדל"ן שלו ימשיכו לעלות בצורה יציבה בשנים הבאות, השקעה בנדל"ן בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות נראית כמו הבטחה לרווחים נאים. אבל כמו בכל דבר בחיים, לצד הפוטנציאל יש גם המון מכשולים וסיכונים שיכולים להותיר את המשקיעים מאוכזבים ומופסדים כלכלית. איך בכל זאת מתכננים השקעה נדל"נית בצורה בטוחה עד כמה שניתן?

 

מהם הסיכונים בהשקעה נדל"נית?

בכל השקעה נדל"נית בכלל, וכזו אשר מתבצעת בחו"ל בפרט, סיכונים הם פרמטר כמעט בלתי נמנע. החל מסיכונים בנוגע למעמדו המשפטי של הנכס (האם הוא משועבד/מעוקל? רשום בטאבו? עומד בתקני הבנייה ואיכות הסביבה הנדרשים? וכדומה) ישנם גם סיכוני מימון (תנאי מימון, תנאי החזר וערבויות), דרך שער הדולר שמשתנה ומשפיע על רווח והפסד, היבטי המיסוי, אי עמידה בלוחות זמנים או בתכנון התקציב, הונאות שונות ונכס שעומד ריק, ועד לעלויות החלות על בעל הנכס - עלויות אחזקה שנשכחו, והזרוע עוד נטויה.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

עם זאת, ישנן דרכים למזער סיכונים אלו למינימום - הן באופן פרטני והן באמצעות חברה המתמחה בתחום.

 

מזעור וניהול סיכונים

ברחבי רשת האינטרנט ניתן למצוא כמה אתרי נדל"ן מובילים ואמינים, אשר יעניקו למשקיעים מידע מפורט אודות נכסים פוטנציאלים. מדובר במידע אודות מחיר הנכס, צפי לעלייה או ירידה בערך הנדל"ן, אזורי ביקוש, שוכרים פוטנציאלים, תנאי מיסוי וכדומה. אלו פרמטרים חשובים, שכל משקיע צריך לדעת ולתכנן על פיהם את השקעתו העתידית.

 

כאשר משקיעים בנדל"ן מניב באמצעות חברה המתמחה באיתור נכסים, ניתן לקבל החלטה מושכלת לפי הדרישות והצרכים שלכם, למזער את הסיכונים ולהגדיל את הסיכוי לתשואה אטרקטיבית ומשתלמת במיוחד.

 

השקעות נדל"ן מניב מעבר לים

שוק הנדל"ן הישראלי מקשה על מציאת הזדמנויות השקעה אטרקטיביות ויציבות. על כן רבים מהמשקיעים פונים למציאת נכסים מניבים מחוץ לגבולות הארץ. עם זאת, השקעה נדל"נית במרחק אלפי קילומטרים רוויה במגבלות, חוסר ידע והבנה של שוק זר, וכן חששות והתמודדויות כאלו ואחרות.

 

מתוך הבנה כי השקעה נדל"נית בחו"ל הינה עסק למקצוענים, קמה חברת פסיפיק הולדינגס. החברה הינה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון בהשקעה והשבחת נדל"ן בארה"ב. חברה אשר בעשר השנים האחרונות סיפקה למשקיעיה תשואות גבוהות במיוחד בסיכון מינימלי. לאורך עבודה רבת שנים, פיתחה החברה אסטרטגיית השקעה ייחודית המובילה לרכישת נכסים אטרקטיביים באזורי ביקוש, תוך מתן דגש על ניהול סיכונים מחושב, קפדני ומסור ושירות לקוחות איכותי ומוצלח.

 

לפרטים נוספים בנושא השקעות נדל"ן בארה"ב

 

הכותב, עו"ד יובל זיו, הוא בעלים ומנכ"ל חברת פסיפיק הלודינגס

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
קו הרקיע של העיר ניו יורק
צילום: shutterstock
מומלצים