שתף קטע נבחר

רמי סדן לאנשי ש"ס: שונא אתכם? אני מתחתן עם מרוקאית

יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 שנמצא במרכזה של סערה גדולה שיגר מכתב פתוח ליו"ר ש"ס אריה דרעי ואנשי מפלגתו: "כל מה שצוטט, אני חושב ההפך הגמור", כתב סדן. דרעי נפגש עם נתניהו ואמר לו כי דעתו בנוגע לפיטורי סדן נחרצת

 

רמי סדן ()
רמי סדן

יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 רמי סדן שיגר מכתב פתוח ליו"ר ש"ס השר אריה דרעי ולחברי הכנסת של התנועה בעקבות הפרסומים וטענות בכירי הערוץ וחברת החדשות על כך שאמר כי הוא "שונס את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה". סדן טוען במכתב לרדיפה בשל מינויו לתפקיד ואומר: "אמרתי שחייבים לפתוח את ערוץ 10 לא רק לאליטות. ערוץ שיפנה רק לאליטות לא יתקיים. אלה היו דבריי ותו לא. ההפך הגמור מכל מה שצוטט". היום (ו') נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ודרעי לאחר שהאחרון דרש את הדחתו של סדן מהתפקיד. דרעי השמיע לנתניהו את דעתו הנחרצת לגבי סדן והשניים סוכמו לדון שוב בנושא לאחר חג השבועות.

 

סדן כתב עוד במכתב: "אני כותב אליכם מלב מדמם, כי אין בי עוד הכוח לידום. שבוע שופכים את דמי, לשווא. כמוכם, גם אני חושב שאסור שאדם ששונא ספרדים או גזען ישמש בתפקיד ציבורי. אלא שלא יעלה על הדעת ואיני מסוגל כלל לחשוב או להרגיש שנאה. ודאי לא לציבור שלם וודאי לא לציבור הספרדי היקר החם והאוהב. כל מי שמכיר אותי יודע עד כמה הדברים לא שייכים".

 

לפי סדן, "זכיתי במשך שנים לחיות בחברה ספרדית ולהתענג עליה. זכיתי לשמש את הרב מרדכי אליהו ז"ל שהוא ומרן הרב עובדיה יוסף ז"ל העריכו וכיבדו זה את זה. בואו נלך בדרכם ולאורם. באהבת אמת ובריבוי אורה של תורה בכלל ישראל. בימים אלו אני מכיר ופוגש אישה מרוקאית מופלאה למטרת נישואין. זה נדמה לשונא ספרדים? לשונא ש"ס? ישיבת הדירקטוריון שבה כאילו אמרתי דברים מזעזעים הייתה לפני 10 ימים. איך זה לא יצאו מיד ואמרו, אלא רק לאחר שנבחרתי לתפקיד? זו אמינות? הנסמאו עיניכם מראות השקר?? מכל ציטוטי-השקר המילה היחידה שהזכרתי הייתה 'אליטות'. 'ש"ס' או 'דרעי' לא הוזכרו כלל!".

 

סדן סיכם את מכתבו וכתב: "אל תתנו לרווח של רעש פוליטי זמני וחלקי להוביל, כל מי מכם שמכיר אותי יודע שדיבורים על שנאת ספרדים אינם רלוונטיים עבורי. אל נא אחיי תרעו. עת לשנות ולילך יחד אל פסגת ההר הטוב הזה. מקווה ומתפלל שנזכה כולנו להתאחד לקבל שמחת התורה כיום שקיבלנוה ממדבר מתנה. תזכו לשנים רבות נעימות וטובות, באהבה, רמי סדן".

 

במקביל, שני חברי דירקטוריון מטעם הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ביקשו לכנס בדחיפות את הדירקטוריון לאחר שסדן שם את עצמו, לכאורה, בניגוד עניינים בתהליך קבלתו לתפקיד יו"ר ערוץ 10 משום שהתברר כי הגיש את מועמדותו במקביל לתפקיד דובר משרד הביטחון ולא עדכן על כך.

 

במהלך טקס הרמת כוסית לרגל חג השבועות אתמול התייחס מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, לנושא מינויו של סדן לתפקיד יו"ר דירקטוריון חדשות 10: "הייתי בישיבת דירקטוריון חדשות 10, שבה דיבר מר סדן", אמר ורשבסקי. "הוא התבטא באופן גזעני על ש"ס, שאין לו מקום בקרבנו".

ייפגשו. נתניהו ודרעי ()
ייפגשו. נתניהו ודרעי

בהמשך גיבה ורשבסקי את מנכ"ל חברת חדשות 10 גולן יוכפז, שאישר ביום שלישי באופן רשמי כי הדברים שיוחסו לסדן אכן נאמרו. לדברי ורשבסקי, "הדברים שאמר מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז בהקשר זה מדויקים בכל מילה, ואף הצהרתי על כך רשמית בפני הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. גם אם מסתכלים על צירוף הדברים של יתר הנוכחים בישיבה, כפי שהוצגו על ידי הרשות השנייה עצמה, מתקבלת תמונה גזענית קשה".

 

ורשבסקי ציין כי על סדן להתפטר מיד מתפקידו כיו"ר חדשות 10 וכחבר בדירקטוריון החברה. הוא גם הודה לבעלי המניות בערוץ 10, ואמר כי הם כבר הוכיחו את עמידתם האיתנה מאחורי החברה, עובדיה וחופש העיתונות המוחלט שלה. ורשבסקי הוסיף כי "על החברה לעשות הכול כדי להחזיר להם את השקעתם, ולהפוך את המקום לרווחי".

 

באמצע השבוע הובאו ציטוטים של סדן, שלפיהם אמר לכאורה כי "אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה, צריך להגיע לפרחיה משדרות". בתנועת ש"ס הגיבו בזעם לדברים וקראו להתפטרותו של סדן, שמצדו מכחיש את המיוחס לו. במקביל, הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו פתחה בהליך בדיקה, ובסופו הודיעה כי אף אחד משלושת נציגי הציבור שמכהנים מטעמה בדירקטוריון החברה לא אישר שסדן אכן אמר את הדברים.

 

בש"ס דחו בתוקף את תוצאות הליך הבדיקה. בהודעה שפרסמה סיעת ש"ס אתמול צוין כי "סיעת ש"ס דוחה בכל תוקף את ה'בדיקה' המגמתית שערכה אתמול הרשות השנייה. על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת ש"ס ונגד יו"ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו"ר הדירקטוריון של חדשות 10".


פורסם לראשונה 10/06/2016 11:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים