שתף קטע נבחר

המניע: חובות. מיכאל לוי נאשם ברצח שי שירזי

מיכאל לוי, בן 28 מנתניה, הואשם בחיסול בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי. הפרקליטות טוענת לשלל ראיות נגד לוי: מסרטון שצילם מחוץ לבית של שירזי ועד טביעות אצבע ו-DNA שנמצאו על האופנוע, שרשום על שם אחותו ועמו ביצע את הרצח. המניע: חובות של לוי לשירזי

 

מיכאל לוי, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מיכאל לוי, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (ב') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד מיכאל לוי, בן 28 מנתניה, בגין רציחתו של העבריין שי שירזי בחודש שעבר. לפי כתב האישום, השניים, שהייתה להם היכרות מוקדמת, היו מסוכסכים בעקבות חוב כספי של לוי לשירזי. בשל הסכסוך, החליט לוי להוציא לפועל את החיסול. שמונה אנשי שירות בתי הסוהר הקיפו את לוי בתחילת הדיון.

 

שירזי, בנו של ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי, יצא בסביבות השעה 21:00 בערב החיסול מביתו כדי להסיע את חברתו לביתה בראשון לציון. חברו של שירזי הגיע כדי לאסוף את השניים ולאחר כחצי שעה יצאו מביתה. באותו זמן, יצא לוי מביתו בנתניה כדי להוציא את תוכניתו לפועל.  

 

לפי כתב האישום, בדרך שאינה ידועה גילה לוי על מסלול נסיעתו של שירזי. הוא לקח אקדח שהטמין מבעוד מועד במקום מסתור בקרבת בניין הסמוך לביתו וניגש לבניין אחר, שם היה אופנוע ברשותו ונסע לכיוון תל אביב.

 

בסביבות השעה 22:00 הגיע שירזי לרמת השרון וירד מהרכב כדי להפקיד צ'ק בבנקומט. שירזי חזר לרכב ונסע עם חברו לכיוון ביתו בתל אביב. כחצי שעה לאחר מכן עצר הרכב ברחוב משה סנה בכניסה לשכונת המשתלה. לוי הגיח עם האופנוע וירה שמונה פעמים לעבר המכונית.

לוי, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לוי, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

שירזי ניסה להתכופף בזמן שלוי המשיך לירות עד שהמחסנית של אקדחו התרוקנה. שירזי הבן נפגע ארבע פעמים וחברו שהיה ברכב נפגע ברגלו. לוי נמלט מהמקום, נטש את האופנוע והחביא את האקדח סמוך לאזור מכוסה בצמחייה. שירזי עוד הספיק לבקש מחברו להזמין אמבולנס ואיבד את הכרתו והפרמדיקים שהגיעו קבעו את מותו.

 

הריב שלא היה וההתכתבויות שנמחקו

בפרקליטות ציינו בבקשת המעצר כי בידיהם גם צילומים ממצלמות בבניין שבו התגורר לוי ובו נטען כי נראה אדם רכוב על אופנוע לבוש בקפוצ'ון ארוך. בצילומים נוספים נראה מגיע רכב מסוג מאזדה לצומת הכפר הירוק ופונה לכיוון רמת השרון. רכב המאזדה היה הרכב שבו נסע שירזי. לאחר כשתי דקות נראה אותו אופנוע פונה גם הוא לכיוון רמת השרון.

סימני הירי על הרכב שבו נסע שירזי (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
סימני הירי על הרכב שבו נסע שירזי(צילום: אלי סגל)

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

סמוך לשעה אחת לפנות בוקר מצאו שוטרים את האופנוע ברחוב בני אפרים ובמרחק של מטר את האקדח. בתא האופנוע נמצאו גם סכין, כרטיס סים, רישיון רכב וכפפות. האופנוע עצמו היה רשום על שם אחותו של לוי, שאישרה שהאופנוע שייך לרוצח.

 

המשטרה מחזיקה גם סרטון שצילם לוי בטלפון הנייד של אשתו שישה ימים לפני הרצח כשהוא עומד בכניסה לבית פרטי ומצלם את הבית. לטענת המשטרה, לוי דיבר עם אבי אבוטבול, שנעצר אף הוא בפרשה – ושוחרר, ומסביר לו שהבית מאובטח.

עו"ד ארז אבוהב ()
עו"ד ארז אבוהב

עו"ד שחר חצרוני (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד שחר חצרוני(צילום: עידו ארז)

"הכול חומות כאן אחי", אמר לוי לאבוטבול תוך שהוא ממשיך לצלם. עדות אחותו של הנאשם על כך שלוי הגיע במפתיע לביתה בקריית מלאכי בשעות הלילה המאוחרות, שעות לאחר האירוע, לטענתה אמר לה שרב עם אשתו ועזב בבוקר. אשתו של לוי הכחישה את הריב וטענה כי בעלה יצא מהבית ביום האירוע ולא חזר עד שנעצר.

 

בכתב האישום מצוין גם כי אחיותיו של לוי ואשתו התכתבו ביניהן מיד לאחר האירוע ומחקו חלק מהשיחות וההתכתבויות. בנוסף, הן שלחו אחת לשנייה קישור לכתבה על רצח שירזי.

 

המשטרה מחזיקה גם ראיות נוספות כמו טביעות אצבע של לוי שנמצאו על קופסה בתא האופנוע ועל המראה השמאלית וכן DNA של לוי על גרב וכפפה שנמצאו גם כן בתא האופנוע.

 

עורך הדין ארז אבוהב המייצג את לוי אמר:"כתב האישום הוגש רק עכשיו. נלמד את החומר ונגיב בהתאם. הנאשם טוען לחפותו מהיום הראשון".

 

עו"ד שחר חצרוני שמייצג את אבוטבול מסר:"כפי שטענו מלכתחילה לאבי אין כל קשר לאירוע. אנחנו שמחים שהיחידה החוקרת ובית המשפט הגיעו לאותה מסקנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
שי שירזי ומיכאל לוי
צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
מומלצים