שתף קטע נבחר

"פוליטיקאים מממנים ייעוץ משפטי לשוטרים שסרחו"

דיווח: המפכ"ל אלשיך אמר בשיחות סגורות - "באמצעות מנגנון, בכירים מאוד מממנים בכסף ייעוץ משפטי לקצינים שהושעו או שסרחו". גורם אכיפת חוק: "בין הבכירים - פוליטיקאים". המשטרה: "לא יהיה דבר שירפה את ידי העוסקים במלאכה"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך מתאר בשיחות סגורות: "בכירים מאוד מממנים בכסף, באמצעות מנגנון, ייעוץ משפטי לקצינים במשטרה שהושעו או שסרחו, ועומדים מאחוריהם בדרכים מתוחכמות". כך נאמר בדיווח שהובא על ידי דורון הרמן בערוץ 10.

 

לפי הדיווח, "כבר כמה חודשים שגורמים בכירים – רובד של אנשים בעלי כוח וממון - פועלים כדי 'להטיל אימה' על רוני ריטמן, ראש להב 433, ובכירים נוספים, המנהלים חקירות מאוד רגישות".

 

גורם במערכת אכיפת החוק אמר לפי הדיווח כי "מדובר במנגנון של אנשים, חלקם פוליטיקאים בכירים ביותר. במנגנון יש גם ניצב לשעבר, אולי אפילו יותר מזה, וגם פרקליט בכיר שפועלים נגדנו".

 
במשטרה אמרו בתחילה כי "אין ולא יהיה דבר שירפה את ידיהם של העוסקים במלאכת אכיפת החוק. משטרת ישראל לעולם תיבחן במבחן התוצאה". כשלוש שעות לאחר הפרסום מסרה המשטרה תגובה חדשה: ״האמירות המיוחסות למפכ"ל המתייחסות לכאורה ללחצים של גורמים פוליטיים המעורבים בחקירות רגישות, אין כל שחר".

 

עורכי הדין איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון, שייצגו את ניצב ריטמן בחקירה בתיק שנסגר, מסרו בתגובה: "הדברים חמורים. החשד שלנו לפיו נעשה ניסיון לתפור תיק ולהדיח את ניצב ריטמן מתפקידו - הפך הערב לממשי ולמוחשי. אנו סמוכים ובטוחים כי ניצב ריטמן ימשיך לבצע את משימתו למיגור השחיתות והפשיעה החמורה ללא מורא".

 

עורך הדין חי בר-אל, המייצג קצינת משטרה שהתלוננה שהוטרדה מינית בידי ריטמן, מסר בתגובה לטענות עורכי דינו של ריטמן: "ריטמן משתמש בשיטה הידועה: מאשים את הקורבן ומעליל עליה עלילות. לא זו בלבד שריטמן, לפי חקירת מח"ש, הטריד מינית את הקצינה, כעת הוא טופל עליה האשמות שווא ומערבב בין ההטרדה המינית שביצע לבין הסתבכויותיו החדשות. מח"ש קבעה על סמך עדויות רבות שלא נסתרו, בדיקות פוליגרף וראיות רבות נוספות שריטמן הטריד מינית את הקצינה, היועץ המשפטי לממשלה המליץ על טיפול משמעתי בריטמן, ומאחר שהמפכ"ל אלשיך התעלם מהמלצת היועץ המשפטי והשאיר את ריטמן בתפקידו, עתרנו לבג"ץ בבקשה להדיח אותו. כדי להימלט מאחריות למעשיו, הוא ממשיך להאשים את קורבנו ולטפול עליה האשמות שווא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
המפכ"ל אלשיך
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים