שתף קטע נבחר

אביהו מדינה: 'אני לא פחות ישראלי מאף אחד'

היוצר הוותיק אביהו מדינה יקבל בקרוב אות הוקרה על מפעל חיים. בראיון באולפן ynet התייחס למצב המוזיקאים בישראל ("כישרונות יש לנו, הכיוון קצת בעייתי"), חילק טיפים ליצירת להיט על זמני וסיפר על האתגרים עמם התמודד לאורך הקריירה: "נלחמתי בהגדרה 'מזרחי' הרבה מאוד שנים". צפו

"נלחמתי בהגדרה 'מזרחי' הרבה מאוד שנים. אני דור רביעי בארץ ואני קודם כל ישראלי", אומר המוזיקאי אביהו מדינה בראיון באולפן ynet, לרגל זכייתו באות הוקרה על מפעל חיים מטעם המרכז לחקר השיר הישראלי באוניברסיטת בר אילן, בשיתוף גלי צה"ל.
 
את הפרס, שיעניק לו נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, במסגרת אירוע "מי אני? שיר ישראלי!", מקבל מדינה אחר שנים של יצירה עניפה - שלא תמיד התקבלה בזרועות פתוחות. "יש צד אחד שמכנה אותי בשמות שגורמים לי להרגיש שאני לא שייך לתרבות הישראלית - זה פשוט לא נכון", שוטח היוצר המוערך את ביקורתו. "המגמה הרווחת בציבור שבדרך כלל מאכלס את התקשורת היא להיראות ולהישמע אירופאים, אבל מה לעשות - אנחנו חיים במזרח התיכון. כשאתה נותן תחושת שייכות לכולם - החברה מתפקדת באופן יותר בריא".
 
אביהו מדינה. פרס מפעל חיים (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
אביהו מדינה. פרס מפעל חיים(צילום: צפריר אביוב)
עוד סיפר מדינה בראיון על מצב המוזיקה הישראלית בשנים האחרונות ("כשרונות יש לנו בארץ, אבל הכיוון הוא קצת בעייתי"), על שיריו האהובים עליו במיוחד, על הסיכוי לראות אותו כשופט באחת מתוכניות הריאליטי המוזיקליות של הפריים טיים ועל המתכון הנכון ליצירת להיט על זמני, שכרבים משיריו - יישאר עמנו עוד שנים ארוכות. צפו בראיון.
 
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ ואלי סגל
אביהו מדינה
צילום: אורי דוידוביץ ואלי סגל
לאתר ההטבות
מומלצים