שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שגריר מצרים בישראל: "התעלמות מהסכסוך יכולה להוביל לפיצוץ"
  חודש אחרי שנשיא מצרים א-סיסי העביר מסר לישראלים שלפיו "יש הזדמנות לשלום", הביע שליחו לארץ דברים דומים. "ישראלים ופלסטינים צריכים לעשות שלום כי הם חייבים ואין הרבה זמן"

   

  שגריר מצרים: התעלמות עלולה להוביל לפיצוץ

  שגריר מצרים: התעלמות עלולה להוביל לפיצוץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שגריר מצרים בישראל, חאזם חיירת, אמר הבוקר (יום ה') בכנס הרצליה כי ישראל והפלסטינים צריכים להגיע לשלום כי הם חייבים. במושב של הארגון "ישראל יוזמת" ציין השגריר המצרי כי "פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד, אין אלטרנטיבות ולא נשאר הרבה זמן להשיגו. התעלמות מהעובדה לא משנה את העובדה, אלא יכולה להוביל לפיצוץ שאנחנו מנסים להימנע ממנו".  

   

  חיירת הדגיש בדבריו כי בהיעדר משא ומתן מדיני, המצב הנוכחי מנציח את האירועים הטרגיים של השנים האחרונות. "המתח בירושלים, המצב המידרדר בשטחים, המתנחלים – המציאות הזאת עוצרת את החזון שבו לכולם מגיע שלום וביטחון. בעוד המשא ומתן תקוע, מצרים עדיין מאמינה שהגעה להסכם שלום היא אפשרית".

   

  הרצוג בנאום בכנס הרצליה

  הרצוג בנאום בכנס הרצליה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השגריר המצרי הזכיר בנאומו את קריאתו של נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, בחודש שעבר לישראלים ולפלסטינים להגיע להסכם שלום שישים קץ לסכסוך. לדברי חיירת, "מצרים תמשיך לעבוד עם כל הצדדים, כולל להכין אווירה מתאימה לפלסטינים וקידום היוזמה הערבית, אך רק הישראלים והפלסטינים יכולים לפתור את הבעיה. א-סיסי אישר את תמיכת מצרים במאמצים להחיות את תהליך השלום".

   

  חיירת אמר עוד כי ארצו מעריכה את התמיכה העולמית בנושא וכי ועידת השלום בפריז בתחילת החודש "היוותה צעד חדש לכיוון השלום. ישראלים ופלסטינים צריכים לעשות שלום מסיבה אחת – כי הם חייבים. המחסור בתקווה רק עוזר לארגונים קיצוניים, שבשם הדת נהנים מהרג והרס והפצת שנאה.

  היום טרור הוא אחד מהאתגרים הגדולים ביותר לשלום וביטחון בעולם".

   

  השגריר נשאל אם צריכות להיערך שיחות ישירות בין ישראל לפלסטינים או שיש צורך בהתערבות צד שלישי, והשיב כי מה שחשוב הוא להגיע לשלום אזורי בין בשיחות ישירות ובין עם צדדים נוספים. הוא הזכיר בהקשר זה את המוכנות של מצרים, ירדן והקהילה הבינלאומית לסייע לכך.

   

  בסיום דבריו הזכיר השגריר את נאומו של הנשיא המצרי המנוח אנואר סאדאת בכנסת ישראל ב-1977, והתייחס לנעשה בתחום הנשק להשמדה המונית. "כשהוצע לראשונה שהמזרח התיכון יהיה אזור ללא נשק גרעיני, מצרים פעלה כדי להוציא את זה לפועל. בכל המדינות במזרח התיכון שלא פעלו כך, צריכים לעשות זאת במהירות האפשרית. מצרים נחושה להמשיך לעבוד עם שותפים כדי להפוך את המזרח התיכון לאזור ללא נשק להשמדה המונית".

   

  אחריו נאם שגריר ירדן בישראל, וליד עובידאת, ואמר: "אנחנו בירדן מבינים שהשלום הוא דבר הכרחי, ולכן המשא ומתן לשלום יזכה לכל התמיכה מצדנו. ירדן איננה משקיפה רגילה בכל הקשור למשא ומתן, יש לנו אינטרס ברור בהשגתו. אנו עדיין פועלים כדי להביא את הצדדים להידברות. אנו מודעים לדיבורים האחרונים בנוגע ליוזמת השלום הערבית, אך אנו זקוקים לראות צעדים בשטח".

   

  שגריר ירדן הדגיש בתשובה לשאלה את החשיבות של השיחות הישירות בין הצדדים, אך טען כי יש צורך בעזרה מבחוץ וציין את הסיוע מצדה של ארצות הברית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים