שתף קטע נבחר

היום הארוך בשנה? כאן השמש זורחת באמצע הלילה

לרגל היום הארוך בשנה, בו תשקע השמש בישראל סביב השעה 20:00, בחרנו לספר לכם על כמה מקומות בהם השמש כמעט לא שוקעת. ידעתם שבקוטב הצפוני הזריחה ב-22 במרס והשקיעה הראשונה בספטמבר?

 

יממה ללא לילה יכולה להיות חוויה תיירותית מעניינת, אבל עבור חלק לא גדול של אוכלוסיית העולם מדובר בשגרת חיים. התופעה נפוצה בעיקר באזורים הקרובים לקטבים הצפוני והדרומי. בואו להכיר כמה מקומות שעבורם "היום הארוך בשנה" כמו שאנחנו מכירים אותו הוא בדיחה משעשעת.

 

נורבגיה

ערב בנורבגיה: שקיעה לא מלאה - ומיד השמש עולה שוב ( ) ( )
ערב בנורבגיה: שקיעה לא מלאה - ומיד השמש עולה שוב

בשל הגובה מעל פני הים בו שוכנת נורבגיה, המדינה חווה שינויים עונתיים משמעותיים באור היום. במהלך חודשי הקיץ - מסוף מאי ועד סוף יולי, השמש אינה שוקעת לחלוטין באזורים שמצפון לחוג הארקטי. התופעה הקנתה למדינה את הכינוי "ארץ השמש של חצות"). שאר המדינה, מוארת 20 שעות ביום. תיירים רבים נהנים מאטרקציות כדוגמת קיאקים, דייג, משחק גולף ועוד - דווקא לאחר חצות.

 

איסלנד

שמש של חצות ( ) ( )
שמש של חצות

אחת המדינות המרהיבות בעולם מלאה בנופים מגוונים ויפים, בהם הרי געש, קרחונים וגייזרים. האטרקציות באיסלנד, שם כמו בנורבגיה השמש כמעט לא שוקעת, כוללות קמפינג וצלילה - גם בשעות הלילה. עוד אטרקציות אהובות על התיירים הן רכיבה על סוסים איסלנדיים ומשחק גולף בחצות.

 

קנדה

אורות הצפון בצפון-מערב קנדה ()
אורות הצפון בצפון-מערב קנדה

המדינה הבאה בה נקפוץ לבקר היא קנדה. העיירה אינוביק נמצאת בטריטוריות הצפון מערביות של קנדה, שם במשך 50 יום בעונת הקיץ השמש לא שוקעת. העיירה התפרסמה בזכות פסטיבל האמנויות הצפוני הנערך בה באמצע יולי, ומושך אליו מבקרים רבים גם בשעות הלילה המוארות ובזכות טורניר גולף הנערך שם בשמש הלילית. בקו התפר שבין העונות ניתן גם לחזות בקנדה, כמו גם בחלק מהיעדים האחרים שבכתבה, באורות הצפון המרהיבים.

 

שבדיה

ובחזרה לאירופה. בשבדיה תוכלו ליהנות משמש של חצות אפילו בבירה שטוקהולם. עם זאת, שם גם בחודשי הקיץ השמש שוקעת זמן קצר לאחר חצות - וזורחת שוב ב-04:30 בבוקר. בעיירה המסורתית סקאנסן - שהיא שחזור עיירה מהמאה ה-19 בצמוד לשטוקהולם, תוכלו לבקר גם בשעות הלילה במוזיאון הפתוח ובגן החיות. עוד מומלץ לצאת לטיולים רגליים בשעות הלילה המוארות בחלקה השבדי של לפלנד.

 

פינלנד

אחרונה בסקנדינביה המוארת בשעות הלילה היא פינלנד, שם תוכלו לעשות סקי, לרכוב על אופניים ואפילו לטפס על הרים באמצע הלילה. במהלך חודשי הקיץ בהם השמש לא שוקעת לחלוטין במדינה, מתקיים בפינלנד החג הלאומי, במהלכו נוהגים המקומיים להדליק מדורות ולצאת להפלגות בים הבאלטי.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים