שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פיגוע נדיר בירדן: 6 אנשי משמר גבול נהרגו בגבול עם סוריה
  תקרית חריגה בגבול ירדן-סוריה: מכונית ממולכדת התפוצצה בשעת בוקר מוקדמת בעמדה של משמר הגבול הירדני ליד מחנה פליטים. "פיגוע פחדני"

  "פיגוע טרור פחדני": 6 אנשי משמר גבול ירדני נהרגו היום (יום ג') ו-14 נפצעו בפיצוץ בעמדה של משמר הגבול בקרבת מחנה הפליטים א-רקבאן בגבול עם סוריה. כך דיווחו הטלוויזיה הירדנית וגורמי אופוזיציה סוריים. צבא ירדן אישר את דבר הפיצוץ. לפי שעה, אף ארגון לא נטל אחריות לפיגוע, שלפי הירדנים מבצעיו יצאו משטח סוריה.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  גורם בצבא ירדן צוטט ברשת "סקיי" בשפה הערבית אומר שמכונית ממולכדת התפוצצה ליד מחנה הפליטים הסורי. הצבא עצמו מסר בהודעה שפרסם שהפיצוץ אירע בשעה חמש וחצי בבוקר. "בשעה חמש וחצי לפנות בוקר אירע פיצוץ של מכונית ממולכדת בסוללת עפר מול מחנה הפליטים הסורים באזור א-רכבאן. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו ונפצעו כמה מאנשי משמר הגבול", מסר הצבא הירדני. עוד נמסר ש"צבא ירדן השמיד כמה כלי רכב של האויב שנטלו חלק באירוע".

   

  פיצוץ מכונית התופת אירע ליד מחנה פליטים באזור אל-רכבאן ()
  פיצוץ מכונית התופת אירע ליד מחנה פליטים באזור אל-רכבאן

  המוצב הצבאי שבו אירע הפיצוץ נועד לתת שירותים לפליטים הסורים שנמצאים באזור הגבול. שר החוץ הירדני נאסר ג'ודה צייץ בטוויטר שלו: "טרוריסטים היכו שוב במשמר הגבול שלנו. מספר גיבורים ירדנים נפלו ונפצעו. הרשע הזה יובס".

   

  עד כה הצליחה ירדן בצורה מסוימת למנוע תקריות חריגות מסוג זה בגבול הנפיץ עם סוריה, גבול שממנו הגיעו אליה מאות אלפי פליטים מאז תחילת המלחמה בסוריה במרס 2011. לפי נתוני האו"ם, נכנסו לירדן 600 אלף פליטים סורים, ואילו הרשויות הירדניות טוענות כי המספר גבוה יותר ועומד על 1.4 מיליון.  זרם הפליטים העצום מהווה נטל כלכלי עצום על הממלכה הערבית הקטנה, אך גם מהווה בעיה ביטחונית קשה לירדנים, שחוששים שבין הפליטים הרבים שנוהרים למדינה מסתתרים פעילים של ארגוני טרור כמו ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) וג'בהת א-נוסרה, שלוחת אל-קאעידה בסוריה.

   

  בעקבות החששות הירדניים מהסתננות של גורמי טרור למדינה, נקטו בממלכה שורה של אמצעי ביטחון מוגברים בגבול עם סוריה וכן בגבול עם עיראק. בעבר כבר נרשמו תקריות שבהן חיילים ירדנים ירו לעבר סורים שניסו להסתנן לשטח הממלכה, אולם תקרית עם מכונית ממולכדת שבה נהרגו חיילים ירדנים לא זכורה בתקופה האחרונה.

   

  בירדן כבר הגדירו את האירוע פיגוע טרור, דבר שבהחלט לא מבשר טובות לממלכה ההאשמית, שעד כה כאמור הצליחה לבלום די בהצלחה את החדירה של ארגוני הטרור מסוריה ועיראק לשטחה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים