שתף קטע נבחר

מנכ"ל ווייז משקיע בסטארט-אפ ישראלי שמפתח רחפנים

נועם ברדין, מנכ"ל ווייז וכיום סגן נשיא בגוגל, הוא בין המשקיעים ב-Airobotics, שמפתחת רחפנים לצרכי אבטחה, סקירה וניטור על פני שטחים גדולים

חברת הסטארט-אפ הישראלית Airobotics, שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת לרחפנים לטוס לבד, באופן אוטונומי וללא מעורבות מפעיל אנושי, הודיעה על גיוס של 28.5 מיליון דולר. בין המשקיעים: נועם ברדין, מנכ"ל ווייז וכיום סגן נשיא בגוגל.

 

 

רחפנים משמשים כיום בענפי תעשייה שונים לצורך אבטחה, סקירה וניטור על פני שטחים גדולים. עם זאת, הם צריכים מפעיל אנושי שיושב בחדר בקרה ומטיס אותם או מפקח על פעילותם. הפיתוחים של Airobotics כוללים את הרחפן האוטונומי עצמו, "אופטימוס", שמסוגל לשהות באוויר 30 דקות ולשאת 1 ק"ג.

 

הוא לא צריך טייס או מפעיל על הקרקע, ולמעשה פועל ללא מעורבות אנושית; בנוסף, כוללים הפיתוחים תחנת עגינה שממנה הרחפן האוטונומי מסוגל להמריא ולנחות אוטומטית; ולבסוף - תוכנת שליטה המאפשרת לתכנת משימות ולעבד נתונים שאוסף הרחפן. אחת מלקוחות החברה היא כיל.

 

Airobotics, שנוסדה על ידי רן קראוס ומאיר קליינר, מונה 70 עובדים. גיוסיה הובלו על ידי BlueRun Ventures ו־Charles River Ventures, וכן ממשרד המדען הראשי ומשקיעים נוספים. ברדין אמר: "הפוטנציאל של Airobotics היה בולט מההתחלה. ברגע שנחשפתי לחזונו של קראוס השתכנעתי מיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים