שתף קטע נבחר

"המלונות לא נגד AIRBNB"

קיץ 2016 כבר כאן ואיתו מגיעות המחשבות על חופשה. אם חשבתם לעשות אותה בארץ, רובכם בוודאי דנים בשאלה איפה ללון? האם במלון שכנראה מחירו יהיה יקר מאוד או בדירה להשכרה שלא תמיד יודעים מה מקבלים. יו"ר התאחדות המלונות בת"א, ג'ימי זוהר, הגיע לאולפן לדבר על הסוגיות. צפו

 

נושא מחירי המלונות בעידן AIRBNB לא יורד מהכותרות. מחירי הלינה ממשיכים להיות גבוהים מצד אחד ובעלי המלונות מתלוננים שהאשמה היא כלל לא שלהם אלא של משרד התיירות. כל זה בזמן שנתח גדול משוק התיירים ננגס על ידי חברות השכרת הדירות שנותנות מענה הולם למחירים הגבוהים של המלונות.

"המלונות יקרים כי המדינה יקרה" קו מלונות החוף בת"א (צילום: shutterstck) (צילום: shutterstck)
"המלונות יקרים כי המדינה יקרה" קו מלונות החוף בת"א(צילום: shutterstck)
 

"המדינה יקרה"

"מדינת ישראל היא מדינה יקרה", אומר יו"ר התאחדות המלונות ת"א, ג'ימי זוהר, כתשובה לטענות אודות המחירים הגבוהים במלונות, בישראל בכלל ובתל אביב בפרט.

"משרד התיירות צריך להוריד את הרגולציה על מנת שהמחירים ירדו" (צילום: shutterstck) (צילום: shutterstck)
"משרד התיירות צריך להוריד את הרגולציה על מנת שהמחירים ירדו"(צילום: shutterstck)
מה שעוד גורם למחירים הגבוהים לדבריו, הוא עניין הרגולציה. "משרד התיירות אומר שאנחנו נמצאים ב'עולם הישן' אז שייתן לנו להיכנס ל'עולם החדש' ובשביל זה הם צריכים להוריד את כל הדרישות והרגולציות ואז נוכל אנחנו, המלונאים להוריד את המחירים אפילו ב-25 אחוז" מוסיף זוהר, המכהן גם כמנכ"ל מלון קרלטון תל אביב.

האם המחירים הגבוהים של המלונות בארץ ובת"א בפרט, ישתנו בקרוב? (צילום: shutterstck) (צילום: shutterstck)
האם המחירים הגבוהים של המלונות בארץ ובת"א בפרט, ישתנו בקרוב?(צילום: shutterstck)
 

"אנחנו לא נגד AIRBNB"

כאשר שאלנו את זוהר מהי עמדתו בנוגע לאותן חברות השכרת הדירות שכאמור, מציעות פתרונות לינה במחירים נמוכים בהרבה מאלו שמציעים בתי המלון בארץ, ענה כי "אנחנו סך הכל רוצים להתקיים ובשביל להתקיים אנחנו צריכים לקחת מחיר שהוא הוגן כלפינו כדי לעמוד בהוצאות".

 

זוהר הוסיף "אנחנו לא נגד אייר בי אנד בי, הם עובדה קיימת בעולם אבל שיצהירו על רישיון עסק וישלמו מיסים ואז נראה את המחירים".

ג'ימי זוהר מנכ"ל מלון קרלטון ת"א ויו"ר התאחדות המלונות בעיר מסביר מדוע המחירים גבוהים כל כך ()
ג'ימי זוהר מנכ"ל מלון קרלטון ת"א ויו"ר התאחדות המלונות בעיר מסביר מדוע המחירים גבוהים כל כך
 

בנוגע למחירים בתוך המלונות עבור מזון ומשקאות, ענה זוהר כי מדובר לרוב, במלונות יקרים בדרגה מאוד גבוהה, לכן המחירים שם הם לפי ההוצאות שלהם אבל יש מלונות יותר זולים ששם המחירים אחרים.

 

מה צופן העתיד?

אם משרד התיירות יעשה את עבודתו שהיא הבאת תיירים לארץ, לדברי זוהר, ויחד עם זאת יפסיק להילחם במלונאים ובכך יוריד את הרגולציה, "אז נוכל גם אנחנו להוריד מחירים וכולנו רק נרוויח מזה. אנחנו מדינה נהדרת ותל אביב מעולה אפילו יותר מאירופה". מסכם זוהר.

"תל אביב מעולה יותר מאירופה" (צילום: עמית קוטלר) (צילום: עמית קוטלר)
"תל אביב מעולה יותר מאירופה"(צילום: עמית קוטלר)
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים