שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ואת הבגדים תביאו מהבית
  המלכה שהיניקה את תינוקה, המלכה שהפכה לנשיאה, והמועמדות שנדרשו לצעוד על מסלול התחרות עם בגדי הים מהבית

  מרים ירון, מלכת היופי הראשונה של ישראל, היתה אישה נשואה ואם טרייה, שעדיין היניקה את בנה התינוק, כשהונח הכתר על ראשה. עד מותה, בגיל 67, לאחר עשרות שנים של מאבק במחלת הסרטן - נותרה יפהפיה.

  מלכה ונשיאה

  מיכל הראל (לימים מודעי), שנבחרה שנה אחריה, היא הבולטת מבין מלכות העשור הראשון, ואאת שנת מלכותה היא סיכמה בספר שכתבה. כיום היא מוכרת יותר כנשיאה העולמית של "ויצ"ו".

  החטיפה הבדויה

  בעשור הראשון בלטה מאוד מלכה נוספת: עטרה מור, "מלכת ירושלים 1959". כשנבחרה, נכח בנשף בירושלים המיליונר מקס מאזין מספרד, המבוגר ממנה ב-15 שנה. מאזין, ניצול שואה, ברח לרוסיה כשעל גופו יהלומים שנתנה לו אימו. הוא הגיע לבלגיה, ושם הקים חברת ספנות. מור נישאה לו כששבה מתחרות "מלכת העמים" בתורכיה, שם קטפה את תואר "הנערה הפופולרית ביותר". כמה שנים לאחר מכן, עלו שניהם לכותרות, כאשר ארגון הטרור "ספטמבר השחור" הודיע, כי חטף את מאזין. הסיפור התגלה, בסופו של דבר, כמצוץ מהאצבע.

  מלתחה מהבית

  בתחרויות היופי הראשונות שהתקיימו בישראל, התבקשו המועמדות הסופיות להביא מהבית את בגדי הים ושמלות הנשף, אותם לבשו בערב התחרות.

  מחאת הבעלים

  ב-1953 הצטרפה ישראל לראשונה לתחרויות היופי הבינלאומיות. נוכח זאת, הוחלט כי לא יתקבלו לתחרות מועמדות נשואות, או גרושות. ההחלטה הביאה להצפת מערכת "לאשה" במכתבי מחאה שכתבו בעלים נזעמים.

  מה צריכה מלכה?

  חבצלת דרור, החיילת הראשונה מבין מלכות היופי, נשאלה בתחרות "מיס עולם" בלונדון מה נדרש ממלכת יופי. התשובה שלה היתה מפורטת: "שיניים כמו פנינים, שיער קצר, לא יותר מדי וברק טבעי, שוקיים מלאות וקרסול דק, רגליים שריריות ספורטיביות. חזה מלא ונשי וצוואר גבוה". תרשמו.

  תארים בינלאומיים:

  1956: מלכת היופי שרה טל מגיעה למקום השישי בתחרת "מיס תבל" בלונג ביץ'. סגניתה רינה וייס-יעקובסון חוזרת מתחרות "מיס עולם" בלונדון כסגנית שנייה.
  1957: עטרה ברזילי חוזרת מתחרות "מיס תבל" בקליפורניה עם תואר "הנערה הפופולרית".
  1958: מלכת היופי מרים הדר גורפת בתחרות "מיס תבל" את תואר "הנואמת הטובה ביותר".
  1959: רינה יצחקוב מעפילה לשלב הגמר של 15 המועמדות הסופיות בתחרת "מיס תבל" בלונג ביץ'. סגניתה זיווה שמרת נבחרה לסגנית שנייה ל"מיס עולם" בלונדון.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון לאשה
  מרים ירון
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  מיכל הראל
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  חבצלת דרור
  צילום ארכיון לאשה
  מומלצים