שתף קטע נבחר

“החלטתי להצליח כאן וזהו”

ארלין גולד השתתפה בכוכב נולד הישראלי ובמקום לרכוב על ההצלחה שם, החליטה לנסות במקום שעליו כולם חולמים. ניו יורק כמובן

מה הסיפור שלך, מי את באמת? האם במה שאת עושה יש קשר לתרבות או ישראליות המקום שממנו בעצם את באה?

“אני ארלין גולד, ילידת קיבוץ כברי בגליל המערבי, בגיל צעיר עברו הורי לגור בתל אביב ולמעשה את מרבית חיי העברתי בתל אביב. את השרות הצבאי עשיתי ביחידת ההסרטה של חיל האוויר, לא הייתי בלהקה צבאית או באיזה מסגרת מקצועית שקשורה לשירהאו הלחנה, אבל תמיד שרתי למרות שלא ידעתי תווים או משהו כזה.

 

“כשהשתחררתי מהצבא באופן מאוד מפתיע נודע לי שהתקבלתי לאוניברסיטת ברקלי עם מלגה על בסיס כשרון בלבד. המחשבה של לעבור לארה"ב כבחורה צעירה שלא מבינה כלום במוסיקה נראתה לי מפחידה מדי. לא יכולתי להתמודד עם הפחד הזה ובחרתי להשאר בארץ. קיבלתי המון עידוד מהסביבה והחלטתי ללכת לכוכב נולד בישראל. היה קצת קושי לקבל אותי בהתחלה, כי המראה שלי קצת לא ברור. יש לי שער אפרו אבל העור שלי בהיר יחסית. אבי ממוצא קריבי ואמא שלי ישראלית. בכל מקרה במסגרת התחרות הצלחתי להתברג והייתי כמעט בעשיריית הגמר.

 

“הניסיון בתחרות היה מצויין והוביל להתפתחות המקצועית שלי. כאשר אבק הכוכבים שקע מעט נרשמתי לביה"ס רימון והתקבלתי ללימודי הלחנה וביצוע, אפילו קיבלתי מלגה מלאה בשנה האחרונה. בתום הלימודים והנסיון בפריים הטיים החלטתי שזה הזמן לנגוס בתפוח הגדול. אני לא ממש יודעת להסביר למה דווקא ניו יורק, דבר אחד אני יודעת שאם אני עושה משהו, אז אני מעדיפה לעשות בגדול. זה היה לא פשוט, אין לי כאן משפחה. ברגע שקיבלתי את ההחלטה לעבור מכרתי את מעט התכולה שהייתה לי וקניתי כרטיס טיסה.

 

 

אמונה וביטחון. ארלין גולד. צילום: מישל גבינט ()
אמונה וביטחון. ארלין גולד. צילום: מישל גבינט

 

“למרות המעבר והמרחק הגדול מהבית, הניסיון שצברתי במסגרת החשיפה התקשרותית והלימודים הקנו לי בטחון ופעלתי ללא פחד. הכרתי אנשים מהתעשייה שהיו איתי במסגרות שונות והידיעה הזאת גרמה לי להרגיש שאני לא לבד, הגעתי למצב שבו אני לא פוחדת להתנסות או לקחת סיכון.

 

“בישראל היה לי הרכב וחומרים וכאן הגעתי לדף חלק. לא התעצלתי ובהתחלת הדרך הייתי זמרת רקע לאומנים שונים, חיפשתי נגנים והתחברתי אליהם, רק כעבור שנתיים כמעט לקח לי לפצח את הקוד של כתיבה באנגלית.זה מחייב חשיבה בשפה האנגלית. זה היה מתסכל כי חשיבה באנגלית לא היתה באוטומט שלי. הפריצה התרחשה כאשר ליאת ברקו, שהיא מפיקה לאמנים ישראלים, התקשרה וביקשה שאופיע עם חומרים שלי בהיי ליין בול רום. הסכמתי למרות שלא היה לי הרכב או אפילו חומרים. ישבתי וכתבתי הופעה שלמה באנגלית למטרה המיוחדת הזאת. זה הצליח להוביל אותי למקום שאליו כל הזמן רציתי להגיע, לקחתי את כל האתגרים שהייתי צריכה להתמודד איתם וחיברתי אותם לשירים. יצרתי הרכב מיוחד והופעתי כמו שהתחייבתי רק למטרה הזאת.

 

“מאז, כמו שאומרים, עברו הרבה מים בנהר. בהיותי זמרת ישראלית שפועלת בחו"ל הצלחתי לקבל מימון חלקי מאקו"ם על הפקת האלבום האחרון שלי, שזה הישג מאוד מחייב והסינגל שלי זכה לסיקור נרחב בתקשורת העולמית”.

 

מה לדעתך גורם ההצלחה שלך?

“אמונה וביטחון. כאשר יש משהו שאני לא בטוחה בו מכל הלב,אני בוחרת להתמקד בדברים אחרים ולזוז קדימה ואז פשוט קורים דברים. הרעיון הוא תמיד לנוע הלאה לעבר הכן הבא שלי. שמעתי הרבה לא והיו לי המון אתגרים בתחום מינהלתים, חברתיים, תרבותיים ומה לא, אבל כאשר החלטתי שזה יעבוד זה פשוט עבד”.

 

כשהחלטתי שזה יעבוד, זה פשוט עבד. צילום: מישל גבינט ()
כשהחלטתי שזה יעבוד, זה פשוט עבד. צילום: מישל גבינט

 

מהי הצלחה בעיניך שאפשר להעריך?

“כאשר אני רואה קבוצה של אנשים שמציגים את הפרויקט שליומפתחים אותו בלי ציפייה לקבל תמורה, אלא רק מתוך אמונה שזה משהו שהוא ערכי וראוי לזמן שלהם. זאת הצלחה שאפשר להעריך. ההתגייסות של אנשים בתהליך גיוס הכסף לפרויקט הזה במסגרת הקיקסטרטר. הצלחתי לגייס 150% ממה שהצבתי לעצמי ולמרות כל אלה שאמרו לא לעשות את המחזה, כן עשיתי אותו. דבר חשוב נוסף הוא שיש לי את מילי אביטל שעוזרת לי בפרויקט הזה מתוך אמונה”.

 

מה ישראלי בעיניך?

“המחזה הזה הוא מאוד ישראלי. הצלחתי לצקת בכל אחת מהדמוית את התבלין הישראלי הכל כך מוכר שזה קצב, קומבינה, הביחד, מציאת פתרונות יצירתיים. כל זה משולב בדמויות של הישראלים ‏שמופעים בתוך המחזה הזה וכל השילוב הזה הוא הישראלי בעיניי”.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארלין גולד. צילומים: מישל גבינט
מומלצים