שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  והזוכה היא: תאומות
  המלכה הישראלית שהיתה לנערת ג'יימס בונד ושיחקה עם אלוויס, המתחרות הערביות הראשונות, והתאומות הזהות שגרמו סנסציה בתחרות מיס עולם

  עליזה גור, מלכת היופי לשנת 1960, היתה הראשונה שחדרה בגדול להוליווד. היא עשתה זאת לצדו של, אלוויס פרסלי, לא פחות, בסרט "הרפתקאות בגן עדן". מאוחר יותר אף היתה ל"נערת ג'יימס בונד", ושיחקה לצד שון קונרי.

  התינוקת הנטושה שתפסה אמריקה

  את הכותרות הבינלאומיות, וגם את הסיפור האנושי המדהים ביותר, תפסה באותה שנה (1960), דווקא גילה גולן, סגנית מלכת היופי, שנבחרה לסגנית "מיס עולם".
  גולן, שהפכה לאחר מכן כוכבנית בסרטים, הגיעה לתחרות בלי לדעת מהו עברה. היא היתה תינוקת, שנמצאה בתוך חבילה בידי איכר פולני בקרקוב בימי מלחמת העולם השנייה. האיכר מסר את התינוקת למנזר. לאחר המלחמה היא הגיעה לישראל. כשהחליטה להתמודד בתחרות, הלכה למנתח פלסטי, שיפצה את אפה, והתקיימה מלחם ומרגרינה, על מנת לעמוד בתשלומים. לאחר התחרות, התעקשו ניצולי שואה לראות בה את בתם האבודה. במפגשים אישיים קורעי לב ניסו להציל ממנה בדל זיכרון, אבל גילה לא זכרה מאומה. ברבות הימים נישאה לעיתונאי אמריקני, ולאחר מכן למפיק סרטים. לאחר שהתאלמנה היא פגשה בלוס אנג'לס ישראלי לשעבר, ונישאה לו.

  הבוס העשיר שהפך לבעל

  יהודית מזור, מלכת היופי לשנת 1962, מופיעה עד היום בעמודי החברה של מגזינים בינלאומיים, בזכות בעלה, הבעלים של חברת המכירות הפומביות "סותבי'ס". היא כבר היתה גרושה ואם לשניים כשעבדה בחברה, וצדה את עינו של הבוס, מהאנשים העשירים בעולם. כיום שמה ג'ודי, והיא עדיין יפהפיה ודקיקה.

  דוגמנית ומעצבת

  מלכת היופי לשנת 1969, חווה לוי, הפכה תוך זמן קצר לדוגמנית מבוקשת. היא חיתה בניו יורק עם בעלה הראשון, איש עסקים אמריקני. עם בעלה השני, גי פולופ, עיצבה וייצרה בגדי עור. היום יש בבעלותה בוטיק אופנה, והיא חיה עם המסעדן רפי שאולי.

  מפגש במעבר הגבול

  ב-1963 נבחרה ל"נערת ישראל" שרין איברהים, מוסלמית מחיפה. קדמה לה, בסוף שנות החמישים, מתחרה אחרת ממוצא ערבי: לילי דג'ני, יהודיה מצד אמה, בתו של ד"ר עיסה דג'ני, בן למשפחה ערבית ידועה. לאחר שנבחרה, הוסדר מפגש מרגש בינה לבין דודיה, שרים וחברי הפרלמנט הירדני, במעבר מנדלבאום בירושלים, תחת עינם הפקוחה של הליגניונרים הירדנים. לילי, היום גרושה, מתגוררת בניו יורק.

  התאומות הכי יפות

  באותה שנה נתקל חבר השופטים בבעייה: כיצד יוכלו לבחור מי המועמדת הראויה יותר מבין שרה ומרים תלמי, יפהפיות, תאומות זהות לחלוטין. בסופו של דבר, נבחרו שתיהן למלכות החן ויצאו לתחרות "מיס עולם" בלונדון, שם הפכו לסנסציה.

  המלכות גויסו לנשף

  ב-1967 היה אמור להתקיים נשף ההכתרה בבסיס צבאי בנגב, ב-6 ביוני. לפיכך, נדרשה כל מועמדת לחתום על הטופס הבא: "אני רואה את ההופעה כהתנדבות צבאית, מתוך רצוני החופשי, בימי הזמן הקשה העובר על מדינת ישראל - אני מוכנה להופיע בנשף הבחירה לפני הצבא". מלחמת ששת הימים פרצה יום לפני קיום הנשף, והוא, כמובן, נדחה.

  התארים הבינלאומיים בעשור:

  1960: סגנית מלכת היופי גילה גולן, נבחרה לסגנית ראשונה ל"מיס עולם".
  1962: מלכת היופי אסתר כפיר נבחרה לחביבת הצלמים בתחרות "מיס תבל". נערת ישראל, שרין איברהים, חוזרת מתחרות "מיס תבל" עם פרס "התלבושת הלאומית".
  1964: מלכת היופי רונית רינת נבחרה לסגנית שנייה בתחרות "מיס תבל".
  1966: מלכת היופי אביבה ישראלי נבחרה לסגנית רביעית בתחרות "מיס תבל". נערת ישראל, יפה שריר, נבחרה לסגנית ראשונה ב"מיס אינטרנשיונל".
  1967: מלכת היופי בתיה כבירי נבחרה לסגנית רביעית בתחרות "מיס תבל". נערת ישראל, דליה רגב, נבחרה לסגנית שלישית בתחרות "מיס עולם".
  1968: מלכת היופי מירי זמיר נבחרה לסגנית שנייה בתחרות "מיס תבל".
  1969: מלכת היופי חוה לוי נבחרה לסגנית שלישית בתחרות "מיס תבל".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון לאשה
  1968-מירי זמיר
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  1964- רונית רינת
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  עליזה גור
  צילום ארכיון לאשה
  מומלצים