שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  המלכה העולמית והמלכה הערביה
  שני מחסומים נפרצו בשנות התשעים: הראשון - הישג יופי עולמי של לינור אברג'יל, והשני - הכתרת מלכת היופי הערביה הראשונה

  שנות התשעים ייזכרו, ללא ספק, בזכות שתי המלכות, שסוגרות את המאה העשרים: לינור אברג'יל, שעשתה היסטוריה כאשר היתה ל"מיס עולם" הראשונה של ישראל, ורנא רסלאן, הצעירה הערבייה הראשונה שזכתה בתואר.

  השמחה והצער של "מיס עולם"

  לינור אברג'יל היתה בת 18, כשהוכתרה בחודש מארס 1998 למלכת היופי של ישראל. בסוף אותה שנה זכתה בתואר "מיס עולם" בתחרות, שהתקיימה באיי סיישל. ימים אחדים לאחר מכן נחשף בעיתונות העולמית, כי היא נפלה קורבן לאונס אכזרי, שבוצע בה בידי סוכן הנסיעות שלמה נור. האונס התרחש חודשיים קודם לכן במילאנו, לשם נסעה לדגמן. לינור התלוננה במשטרה, והסכמתה לחשוף את פרטי המקרה הנורא זיכתה אותה בגל אהדה עצום בארץ ובעולם. נור נידון ל-16 שנות מאסר, ולינור היא דוגמנית צילום מבוקשת של סוכנות "לוק".

  "ליופי אין לאום"

  רנא רסלאן, המלכה של 1999, היא בת לאב מוסלמי ולאם נוצריה. עם היבחרה אמרה: "הזכייה שלי היא עוד הוכחה שכולנו בני אדם, ושאנחנו יכולים לחיות כאן יחד, יהודים וערבים, כי אחרי הכל - אנחנו עם אחד. ליופי אין לאום. הוא אוניברסלי".

  שיאי רייטינג

  במהלך שנות התשעים נדדה תחרות מלכת היופי מ"משכנה הקבוע" בהיכל הספורט אל אולם הסינרמה בתל אביב, משם הועברה בשידור ישיר בטלוויזיה. שידור התחרות שבר פעם אחר פעם שיאי רייטינג בערוץ השני.

  הבגירות לתבל, הקטינות לעולם

  תקנות תחרות היופי הגדולה "מיס יוניברס" (מיס תבל), אינם מאפשרים למועמדת שטרם מלאו לה 18 ביום התחרות במדינתה, להשתתף בתחרות העולמית. כך נשלחו רווית אסף ולינור אברג'יל, שהיו צעירות מ-18, לתחרות "מיס עולם", ומי שדורגו במקומות המשניים בתחרות בארץ - נשלחו לתחרות "מיס תבל".

  הטרגדיה של העשור

  הסיפור העצוב של העשור קשור במי שהיתה מלכת החן לשנת 1993, ענת אלימלך. במקביל לשירותה הצבאי, כסייעת לרופא שיניים, היא החלה לדגמן. עם שחרורה עשתה חיל בעולם הבידור, השתלבה כמגישה בערוץ הילדים, כיכבה בהצגות לילדים, סרטוני פרסומת וקלטות מסחריות. הצלחתה הגדולה נקטעה באחת, כאשר נמצאה ב-2 בדצמבר 1997 ללא רוח חיים בדירת חברה לחיים בשש השנים הקודמות, מעצב השיער הירושלמי דוד אפוטה. מחקירת המשטרה עלה, כי הוא ירה בה למוות על רקע קנאתו לה, ואז התאבד.

  תארים בינלאומיים:

  1992: מלכת היופי רוית אסף עולה לעשיריה המובילה בתחרות "מיס עולם", שנערכה בדרום אפריקה ומוסיפה לעצמה את התואר "הנערה הפוטוגנית ביותר". סגנית מלכת היופי, טלי בן הרוש, זוכה בתואר "מיס אסיה". מלכת היופי-עשרה, רוית כנפי, נבחרה ל"סגנית מיס אירופה". דנית ברנס, חביבת הקהל באותה שנה, אף שלא זכתה בתואר רשמי, נשלחה לתחרות בינלאומית בקולומביה, ושם קטפה את הבכורה - "מלכת הקפה".
  1994: מלכת היופי עשרה, לילך בן-סימון מאשדוד, זוכה בתואר "מיס אירופה".
  1996: נערת ישראל, מירי בוהדנה, מוכתרת כסגנית "מיס עולם".
  1998: מלכת היופי, לינור אברג'יל, מוכתרת ל"מיס עולם".
  1999: נערת ישראל, ג'ני צ'רווני, מוכתרת לסגנית "מיס עולם".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון לאשה
  לילך בן סימון
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  ענת אלימלך המנוחה
  צילום ארכיון לאשה
  צילום ארכיון לאשה
  לינור אברג`יל
  צילום ארכיון לאשה
  צילום חנוך גריזיצקי ארכיון לאשה
  רנא רסלאן
  צילום חנוך גריזיצקי ארכיון לאשה
  מירי בוהדנה
  מומלצים