שתף קטע נבחר

אישום נגד העיתונאית על גרימת מות אמהּ: "נתקלה בשואב, איבדה אחיזה בסיר השמן"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ספיר ניסני על גרימת מוות ברשלנות של אמהּ. הפרקליטות אימצה את גרסתה של ניסני ואומרת שאין תשתית ראייתית להוכחת פגיעה מכוונת: "היא נתקלה בשואב האבק, מעדה ואיבדה אחיזה בסיר שמן רותח שנשפך על האם"

 

ספיר ניסני ()
ספיר ניסני
 

הרתיחה ליטר שמן, נכנסה עם הסיר לחדר השינה לקחת מפתח לחדר הארונות כדי להביא מלח, מעדה על שואב האבק ושפכה את השמן על פניה של אמהּ. אלו הפרטים הכלולים בכתב אישום שהוגש היום (ב') נגד העיתונאית ספיר ניסני על גרימת מוות ברשלנות של אמהּ.

 

בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) אומרים כי ההחלטה להאשים את הנאשמת בגרימת מוות ברשלנות התקבלה לאחר שבחינה מעמיקה של הראיות בתיק העלתה כי אין תשתית ראייתית מספקת להוכחת פגיעה מכוונת מצד הנאשמת באמהּ, כפי שנחשד תחילה.

 

  ()
מרים ניסני. נפטרה כחודשיים לאחר האירוע

קברה של ניסני (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
קברה של ניסני(צילום: שאול גולן)
 

לפי כתב האישום, ניסני התגוררה עם אמה מרים בכפר סבא. בינה לבין אמה פרצו ויכוחים חוזרים בנושא ניקיון הבית, ובין היתר טענה האם שספיר מותירה את אזור המטבח מלוכלך לאחר הבישול. על רקע זה הרחיקה האם מהנאשמת את כל התבלינים ונעלה אותם בחדר הארונות שבחדר השינה שלה. בשעות הלילה נהגה האם להניח את המפתח לחדר הארונות מתחת לכרית שעליה הניחה ראשה.

 

ב-21 באפריל, בסביבות השעה 1:10 בלילה שכבה האם לישון בחדר השינה. במקביל, ניגשה ספיר למטבח וביקשה להכין תבשיל. ספיר, כך נטען בכתב האישום, שפכה כליטר שמן לתוך סיר, שאותו חיממה לטמפרטורה גבוהה. בהמשך ביקשה להוסיף לתבשיל מלח ולצורך כך החליטה להתגנב לחדר השינה, ליטול את המפתח לחדר הארונות ולקחת את המלח. "על פי הבנתה ערבוב מתמיד של השמן היה חיוני לשמירת ערכו התזונתי של התבשיל ולפיכך החליטה לקחת עמה את הסיר לעבר חדר הארונות שבתוך חדר השינה, כדי להמשיך תוך כדי ההליכה בערבוב", אומרים בפרקליטות.

 

"בטרם צאתה לחדר השינה התלבטה הנאשמת אם אכן לעשות כן, נוכח מודעותה לסיכון הבטיחותי הכרוך בדבר. בשלב זה התקשר אל הנאשמת בן זוגה לשעבר, לאחר חודשים של נתק בין השניים, והנאשמת לא השיבה לשיחה. התרחשות זו גרמה לנאשמת סערת רגשות, ודעתה הוסחה. היא צעדה אל חדר השינה בעודה מחזיקה באחת מידיות הפלסטיק של סיר השמן הרותח באופן רעוע ובלתי יציב. כדי שהאם לא תתעורר, לא הדליקה את האור בחדר והסתפקה באלומת אור חלשה שהגיעה מן המטבח", תוארו מעשיה בכתב האישום.

 

ספיר נכנסה אל חדר השינה "מבלי להתבונן היטב לעבר מכשולים אפשריים, ועם כניסתה נתקלה בשואב האבק אשר היה מונח אותה עת על הרצפה. היא מעדה לפנים לכיוון המיטה ואיבדה אחיזה בסיר, וחלק ניכר מתכולתו נשפך ישירות על פלג גופה העליון האם. כתוצאה מכך, נגרמו לאמה כוויות קשות. הנאשמת הדליקה מיד את האור, הבהילה את אמה לחדר המקלחת וניסתה לטפל בה בכך שהתיזה עליה מים קרים והזעיקה את שירותי מגן דוד אדום ואלה פינו את האם לבית החולים". האם נפטרה מפצעיה לפני כעשרה ימים.

 

 

עו"ד גיא עין צבי שמייצג את ניסני מטעם הסנגוריה הציבורית: "למרות כל הדיווחים על חשדות חמורים כלפי ספיר, לאחר שהפרקליטות בחנה את כל חומרי החקירה היא השתכנעה בנכונות גרסתה". הוא טען כי מדובר באירוע טרגי שהוא תולדה של תאונה מצערת. "לספיר לא הייתה כל כוונה לפגוע באמה".

 

עורך הדין ברק פרידמן המייצג את שתי האחיות של ספיר ניסני, קסם ופליאה, אמר בתגובה: "קיבלנו את ההחלטה של הפרקליטות להגיש כתב אישום בגרם מוות ברשלנות בתדהמה מעורבת בכעס ובזעם. ציפינו וקיווינו שלנוכח ההתרחשויות של הימים האחרונים ניתן יהיה להבין שאירוע כזה לא יכול להסתיים בעבירה של רשלנות. ואנחנו יודעים שכללי המשפט הפלילי - הגם שהם נוקשים ואנחנו מכירים את המונח 'מעבר לכל ספק סביר'". עורך הדין אומר כי אחיותיה של ספיר "לא קיבלו תשובות מספקות לשאלה כיצד נע סיר שמן רותח מהמטבח לחדר השינה? מה עובר בראשה של הנאשמת שהיא צועדת את אותם צעדים מהמטבח לחדר שינה? מה עולה בדעתה? לדעתנו, התרחשות האירועים לא מתקבלת על הדעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים