שתף קטע נבחר

בית המשפט קבע: "האלמן הכפול" רצח את שתי נשותיו

שמעון קופר, תושב קיבוץ אייל, הורשע פה אחד ברצח שתי נשותיו. "אני צריך לרצוח אדם בשליחות ביטחונית", אמר לרופאה שהייתה המאהבת שלו - ובעזרת החומר שנתנה לו רצח את ג'ני מור חיים, 15 שנה אחרי רצח אורית קופרשמידט

 

 

בית המשפט המחוזי בלוד הכריע: שמעון קופר, שכונה "האלמן הכפול", הורשע היום (ג') ברצח אשתו הראשונה אורית קופרשמידט בשנות ה-90 ואשתו השלישית ג'ני מור חיים בעשור שעבר. ההרשעה התקבלה פה אחד על-ידי הרכב בראשות השופט מנחם פינקלשטיין, שכתב הכרעת דין באורך 330 עמודים. קופר קיבל את ההכרעה באדישות, התיישב ושילב ידיים. הטיעונים לעונש יינתנו ב-24 ביולי.

 

 

הכרעת הדין המלאה בפרשת "האלמן הכפול"

 

קופר הוא תושב קיבוץ אייל בן 55, וכתב האישום נגדו הוגש בעקבות תחקיר התוכנית "עובדה" בערוץ 2. רצח מור חיים נכלל בכתב אישום ראשוני שהוגש ב-2012, ורק כשנה לאחר מכן, כשהתגלה עוד מידע על עברו, התווסף לו סעיף בגין רצח אשתו הראשונה.

קופר, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קופר, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

אשתו השלישית, ג'ני מור חיים ז"ל ()
אשתו השלישית, ג'ני מור חיים ז"ל

בנותיה של ג'ני מור חיים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בנותיה של ג'ני מור חיים(צילום: מוטי קמחי)

"אני מקווה שהצדק ייצא לאור, חיכיתי ליום הזה", אמרה שרה מור חיים, אמה של ג'ני, שנכחה בבית המשפט בהכרעת הדין. "לא יכולתי להסתכל עליו היום. בהתחלה לא האמנתי שיעשה דבר כזה. אבל לא האמנו שזו הייתה התאבדות ולכן ביקשנו לפתוח את התיק. לא יכולתי לבקש יותר ממה שהיה היום".

 

בתה רינת מלמד הוסיפה: "חיכינו ליום הזה שבע שנים. הבן אדם מפלצת. שיירקב כל חייו בכלא. אנחנו שמחות שזה נגמר". 

 

סנגוריו של קופר, דן באומן ואיתי בר עוז מהסנגוריה הציבורית, מסרו בתגובה: "מהיום הראשון של החקירה קופר עמד על חפותו המלאה בשני האירועים. קיבלנו את הכרעת הדין, נלמד אותה היטב ונשקול את ההמשך. אני מניח שיוגש בהמשך ערעור לעליון. חקירת המשטרה בזמנו הסתיימה כשלמעשה אין אשמה. רק בהמשך, כשהצטרפה עדות של בת זוג לשעבר, השתנתה התמונה".

 

עו"ד נאווה טולדנו מפרקליטות מחוז מרכז אמרה אחרי הכרעת הדין: "במרכז הכרעת הדין עומד קופר, דמות מניפולטיבית מסוכנת, שבאמצעות שקרים ומרמה היתל במקורביו, בנשותיו וברשויות החקירה. רק באמצעות חבירה של כמה גורמים וחקירה עיקשת אפשר היה להביאו לדין ולהרשיעו. הכרעת הדין שולחת מסר: גם אם חולפות שנים ארוכות מביצוע העבירה, לא ניתן לחמוק מהדין. אנו תקווה שההכרעה תיתן נחמה למשפחה".

הרופאה המרדימה מריה זקוטסקי (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
הרופאה המרדימה מריה זקוטסקי(צילום: ג'ורג' גינסברג)

שתי הנשים מתו בנסיבות דומות. בכתב האישום נטען שקופרשמידט נרצחה על ידי קופר ב-18 בינואר 1994 בדרך שלא הותירה סימן בגופה. המניע, סבורה הפרקליטות, היה רומן שניהל עם אישה אחרת. לפי האישום הוא פיזר סביבה כדורים וחפיסות ריקות של תרופות הרגעה כדי ליצור מצג שווא שלפיו היא התאבדה, ואז הזעיק את אביה ואת מד"א.

 

לימים הוא התחתן עם מי שהייתה המאהבת שלו ולאחר מכן התגרש ממנה. אז הכיר את ג'ני מור חיים, אם לשניים מקיבוץ אייל, והתחתן איתה. זמן מה לאחר מכן הוא הכיר את ד"ר מריה זקוטסקי, רופאה מרדימה מבית החולים מאיר בכפר סבא.

 

על פי כתב האישום, הוא סיפר לה שהוא "צריך לצאת לחו"ל לרצוח אדם בשליחות ביטחונית", וביקש חומר קטלני שממית ולא משאיר סימן בגוף. הרופאה גנבה כמות קטלנית מבית החולים ותדרכה אותו. על פי האישום קופר רצח את מור חיים בלילה שבין 20 ל-21 באוגוסט 2009. גם במקרה זה הוא פיזר כדורים וחפיסות כדי ליצור מצג שווא של התאבדות. הבדיקה לגילוי רעלים לא איתרה דבר.

 

הרופאה, שלא ידעה על כוונתו של קופר לרצוח את מור חיים, הורשעה בהסדר טיעון בעבירות מינוריות של גניבת תרופה ואספקת חומר מסוכן בדרך רשלנית. על כך נגזרו עליה שישה חודשי עבודות שירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שמעון קופר, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים