שתף קטע נבחר

איזה טיפוס: משוגעים, רדו מהאייפל!

שלושה צעירים רוסים הצליחו לטפס על מגדל אייפל בלי שאף אחד יתפוס אותם - אבל האם התמונות אמיתיות? וגם: המגדל הצרפתי משמר את מעמדו כאחד המבנים הפופולריים בעולם - גם על פי מחקר חדש המנתח צילומים ברשתות החברתיות. ומה עוד חדש באייקון של פריז?

בשנה הבאה יחגוג מגדל אייפל 130 שנה לתחילת הקמתו. לא צריך להיות מומחה בתחום כדי לדעת שמדובר באחד מאתרי התיירות המהמובילים בעולם, אשר מושך אליו מיליוני מבקרים בשנה. מרביתם בוחרים לעלות למגדל ולרדת ממנו בדרכים סטנדרטיות, אחרים עושים זאת קצת שונה.

האם זה אמיתי? (צילום: אינסטגרם - travelticker) (צילום: אינסטגרם - travelticker)
האם זה אמיתי?(צילום: אינסטגרם - travelticker)

שלושה צעירים רוסים החליטו בתחילת השבוע לטפס על המבנה האיקוני בלי כל ציוד בטיחות - כן, עד למעלה, בזמן שהם מצלמים את כל ההרפתקה המפוקפקת באמצעות רחפן ומצלמות גו-פרו. איך הם הצליחו לעשות זאת? ראשית, הם שילמו את עלות כרטיס הכניסה למגדל ועברו דרך גלאי המתכות. לאחר מכן ככל הנראה דילגו מעל שער סמוך למעלית הפנימית בשעות הלילה, שם המתינו עד לשעה 05:20 בבוקר שלמחרת, אז על פי מידע שככל הנראה היה בידיהם, האבטחה במגדל מצומצמת מאוד.

מגדל אייפל. אייקון עולמי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מגדל אייפל. אייקון עולמי(צילום: AFP)

את המשך דרכם במעלה המגדל עשו כשהם מטפסים על מוטות המתכת החיצוניים המרכיבים את המבנה, אך על פי הסרטון לא הגיעו אל ראש המגדל. בימים האחרונים נפוצו שמועות לפיהן השלושה לא ממש סיכנו את חייהם, וכן נשמעו טענות על עריכה מסוימת של הסרט שגורמת לו להיראות מפחיד משהיה, וכן יש מי שכבר טענו שהסרטון והתמונות מזויפים לחלוטין.

אמאל'ה, איזה גובה (צילום: אינסטגרם - travelticker) (צילום: אינסטגרם - travelticker)
אמאל'ה, איזה גובה(צילום: אינסטגרם - travelticker)

אם נניח שהם דוברי אמת, השלושה סיפרו שהצליחו לרדת בחזרה מהמגדל ולחמוק ממאבטחי האייפל. לרחפן שליווה אותם, עם זאת, היה קצת פחות מזל. הוא התרסק על הקרקע ומפעיל הרחפן.

 

כלי התקשורת שדיווחו בצרפת על המקרה ביקרו בחריפות את המעשה של השלושה, אותם כינו "אידיוטים". "זה מפתיע שלאחר הפיגועים בפריז בסוף השנה שעברה הם הצליחו לחמוק בלי שפשוט יירו בשלושתם במקום", נאמר בדיווחים השונים מפריז.

 

תמונה שווה אלף טיפוסים

ובתוך כך, ממשיך המגדל לשמר את מעמדו כאחד מאתרי התיירות הפופולריים בעולם. חברת הטכנולוגיה הישראלית פיקסקאוט (PicScout) משתמשת מנתחת טרנדים באמצעות תמונות המועלות לרשת. "סרקנו מאות מיליונים של אתרים על מנת ללמוד על האתרים הפופולריים בעולם", אמר אורי לביא, מנכ"ל החברה בראיון לאולפן ynet.

 

"התמונות לא משקרות, הנפיצות שלהן, הצורה שבה אנחנו מדברים, איפה אנחנו מצטלמים, הרקעים שאנחנו רואים מאחורה, אלה הדברים שאנחנו יכולים לנתח. אז במקום הראשון, עם כמה שזה יהיה בנאלי אולי, נמצא מגדל אייפל, בפער גדול מהמקום השני", סיפר לביא באולפן.

 

לגור באייפל

וזה עוד לא הכל, זמן קצר לפני תחילת משחקי היורו, הודיעה חברת Homeaway, מעין מתחרה של אייר בי-אנ-בי ברחבי העולם, כי תבנה לראשונה בהיסטוריה דירה בתוך המגדל המפורסם - שתשמש מן הסתם גם כשלט פרסומת ענק לחברת ההשכרה. כל זאת - מתחת לכדורגל הענק שהוצב בחלקו הפנימי של המגדל כסמל למשחקים הנערכים במדינה.

המגדל, הכדור והדירה (מתחת לכדור) (צילום: MCT) (צילום: MCT)
המגדל, הכדור והדירה (מתחת לכדור)(צילום: MCT)

דירת הנופש הוגרלה בין משתתפי תחרות שסיפרו ברשתות החברתיות מדוע מגיע להם לזכות בלילה אחד בדירה המפנקת. הדירה עצמה עוצבה כמשהו שמוכר לנו מבתי "האח הגדול", רק עם נוף אל נהר הסיין. בסוף תקופת המשחקים תפורק הדירה והמגדל ישוב לקדמותו.

הדירה באייפל (צילום: HOMEAWAY) (צילום: HOMEAWAY)
הדירה באייפל(צילום: HOMEAWAY)

אטרקציה נוספת, אך הפעם קבועה, שנפתחה בשנה שעברה במגדל היא רצפת הזכוכית עליה יכולים לצעוד המבקרים בראשו של המגדל, לשכב ולהצטלם כאילו הם באוויר בגובה רב. בשנה שעברה נחנכה רצפה דומה גם ב"טאואר ברידג'" בלונדון.

נאחזים באוויר בראש האייפל (צילום: AP) (צילום: AP)
נאחזים באוויר בראש האייפל(צילום: AP)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים