שתף קטע נבחר

מחדל הסרטן בחיפה: כך מגיע הזיהום המסוכן עד הכרמל

המדינה מסתירה את תוצאות הבדיקות כדי להמשיך ולפתוח מפעלים מזהמים והרוחות המנשבות באזור מעבירות את הזיהומים המסרטנים עד לפסגת הכרמל. אלה נווה, אפידמיולוגית סביבתית ומרכזת ארגון התושבים 'אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות', הגיעה לאולפן ynet בעקבות חשיפת ממצאי הסרטן בחיפה ובקריות

הבוקר (ג') נחשפה מפת הסרטן של חיפה המבוססת על מחקר שהתפרסם בכתב עת בינלאומי. בעקבות הממצאים הקשים הגיעה לאולפן ynet אלה נווה, אפידמיולוגית סביבתית ומרכזת ארגון תושבים אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות.

  

 

היא אומרת כי "זה לא מאוד מפתיע מאחר וכבר שלושים או ארבעים שנה אנחנו יודעים על עודפי תחלואה בסרטן בנפת חיפה ולמעשה זה לא פחות ממחדל לאומי".

 

לדבריה, זה די ברור שאיפה שיש יותר מסרטנים יש יותר סרטן. כך האפידמיולוגיה מוכיחה, מחקרים על גבי מחקרים, אז למה במקום לרפא את הבעיה מוסיפים עוד זיקוק ועוד אחסון?

 

"מדברים על סרטן ריאה, יש לנו גם יותר סרטן לימפומה, נון הודג'קינס, יש לנו גם יותר סרטן שד באיזורים מסוימים ואלה סרטנים שקשורים במחקר האפידמיולוגי העולמי למזהמים סביבתיים שאני יכולה למצוא כאן בדו"חות השונים שמתפרסמים. זה מה שאנחנו נושמים. אין באמת בפועל מספיק הורדה, אנחנו עדיין נושמים חומרים מסרטנים כאן בחיפה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים