שתף קטע נבחר

הקרב על שרונה: הנחה של חצי מיליון לרוכשים

קבוצת הרכישה מינהל מגורים, שזכתה במכרז היקר במדינה להקמת פרויקט במתחם שרונה בת"א, יוצאת למאבק מול חברת גינדי החזקות שהפסידה במכרז. זאת לאחר שלפני כחודשיים הגישה האחרונה עתירה לפסילתו. כעת מציעים בקבוצה הנחה של חצי מיליון שקל ללקוחות גינדי שיצטרפו אליה

הקרב על הקרקע היקרה בישראל עולה מדרגה: חברת מינהל מגורים ישראל, המנהלת את קבוצת הרכישה שזכתה באחרונה במכרז להקמת פרויקט מגורים במתחם רשות השידור בפארק שרונה בתל-אביב, הודיעה היום (ג') לתקשורת כי בכוונתה להעניק הנחה של חצי מיליון שקל ללקוחות חברת גינדי החזקות - כדי שיצטרפו אליה.

 

הקרקע היקרה בישראל - השתלשלות העניינים:

נדחה מכרז מתחם רשות השידור בשרונה

סכום שיא במכרז רשות השידור בקריה

המכרז ייפסל? קרב על השכונה היקרה בארץ

 

מדובר בקבוצת רכישה בניהולו של היזם מוטי פלד, שמתכוונת להקים את פרויקט יונייטד שרונה על קרקע שרכשה מרשות מקרקעי ישראל תמורת כ-1.06 מילארד שקל - מחיר המשקף עלות קרקע ליחידת דיור של יותר מ-3 מיליון שקל. אולם לאחר הזכייה הודיעה חברת גינדי החזקות, שהפסידה לקבוצת הרכישה לאחר שדורגה במקום השני עם הצעה בסך של 974 מיליון שקל, כי הגישה עתירה בבקשה לפסול את המכרז.

 

"מדובר באחד מהמכרזים המורכבים ביותר ששווקו אי פעם על ידי מדינת ישראל (אם לא המורכב שבהם), והוא כולל, בין היתר, מטלות בנייה מורכבות ביותר, אותן נדרש הזוכה לבצע במסגרת התחייבויותיו, וכן מטלות ציבוריות רבות שמוטלות על הזוכה", נכתב בעתירה.

 

חודשיים אחרי כן יוצאת מינהל מגורים ישראל במלחמה דומה מול גינדי החזקות, הפעם כאמור באמצעות הטבה למי שיצטרף לקבוצת הרכישה במתחם שרונה. מדובר בלקוחות שהחלו תהליך מסודר באחד הפרויקטים של גינדי החזקות או בעלי דירה בפרויקט של החברה בתל-אביב.

 

מקורבים לנושא מגדירים את אותה עתירה כניסיון של גורמים בכירים בענף הנדל"ן להטעות ולנסות לשכנע את חברי הקבוצה לסגת מהפרויקט. לפיכך מסבירים המקורבים כי בחברה הוחלט לחשוף את מה שהם מגדירים "תאוות הבצע של כמה מכרישי הנדל"ן בתל-אביב".

הדמיית פרויקט יונייטד שרונה בת"א (צילום: סי טי בי אדריכלים ) (צילום: סי טי בי אדריכלים )
הדמיית פרויקט יונייטד שרונה בת"א(צילום: סי טי בי אדריכלים )

 

"היסטריה מכך ששחקן חדש נכנס לתחום סגור"

"מי שרוצה לממן למתחרים שלי עוד מרצדס, בבקשה, אבל גם אנשים אמידים שרוצים לרכוש דירה בתל-אביב לא צריכים להיות פראיירים. מי שיצטרף אלינו, יזכה בדירה איכותית יותר, במיקום הטוב ביותר, בהרבה פחות כסף", טוען פלד. לדבריו, הצטרפות לקבוצת הרכישה משמעה "הפחתה מבנית של הסיכונים בהם מנופפים המתחרים זה מכבר".

 

בחברה מבקשים לציין כי למעלה מ-90% מיחידות הדיור שווקו, כמו גם המשרדים ושטחי המסחר. לדברי פלד, "כשזכינו בחודש מרס האחרון במכרז בשרונה, הקמנו עלינו ככל הנראה את החברות הגדולות שהפסידו במכרז, ואלה לא בחלו בשום אמצעי כדי לנסות לפגוע בנו ובלקוחות שלנו ובניסיון לטרפד את הצלחת פרויקט יונייטד שרונה".

 

"הצעדים הללו, ובהם הגשת העתירה המופרכת נגד רשות מקרקעי ישראל, מעידים על ההיסטריה מעצם העובדה ששחקן חדש נכנס לתחום הסגור של כמה קבוצות חזקות ו'מאיים' לאפשר לרכוש גם דירות יוקרה במקום נחשק בתל-אביב בעלויות הוגנות", הוא ממשיך.

 

לטענתו, "עינינו אינה צרה בפרנסתו של איש, אך כשגורמים עסקיים פועלים בצורה לא ראויה כלפי הלקוחות שלנו וכלפינו, אני חושב שאך טבעי שנביא לידיעת הלקוחות שלו שיש אלטרנטיבה טובה יותר לדירה הבאה שלהם, ואנחנו מזמינים אותם לפרויקט איכותי יותר, במיקום הטוב ביותר, בתמורה שבסופו של דבר תעלה להם הרבה פחות כסף".

 

פרויקט יונייטד שרונה צפוי לכלול, על פי התוכניות, 3 מגדלי מגורים עם 35 קומות ו-390 דירות, לצד שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר, שטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר ושטחי ציבור בהיקף של 1,200 מ"ר. דירות סטנדרטיות שווקו בעלות של 28 אלף שקל למ"ר וכ-100 אלף שקל לדירות פנטהאוז. שטח דירה סטנדרטית כ-106 מ"ר עם מרפסת בשטח של כ-20 מ"ר.

 

ואולם, מאחר שמדובר בקבוצת רכישה, צריך לקחת בחשבון שהסכום המשווק לחבר הקבוצה אינו סופי ועוד עלול לטפס בהמשך - מה שעלול לייתר את ההנחה המוצעת. באחרונה עלתה סוגיית קבוצות הרכישה לכותרות בעקבות פרשת ענבל אור.

 

בחברת גינדי החזקות לא התייחסו להודעה של מינהל מגורים ישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי טי בי אדריכלים
הדמיית פרויקט יונייטד שרונה בת"א
צילום: סי טי בי אדריכלים
מומלצים