שתף קטע נבחר

חדש בנתב"ג: עמדות ביומטריות ביציאה מהמטוס

נוסעים המחזיקים בדרכונים ביומטריים יוכלו לעבור את ביקורת הגבולות מיד עם רדתם מהמטוס ולא יצטרכו לעשות זאת באולם ביקורת הגבולות

לידיעת הנוסעים המגיעים לישראל עם דרכונים ביומטריים: עמדות ביקורת גבולות הוצבו בשלוש שלוחות הכניסה לישראל שבטרמינל 3. העמדות החדשות שבכל אחת מהן שלוש נקודות ביקורת, מוצבות בשלוש השלוחות B,C ו-D, המובילות מהיציאה מהמטוסים אל אולם ביקורת הגבולות הרגיל.

העמדות החדשות בנתב"ג (צילום: רשות שדות התעופה) (צילום: רשות שדות התעופה)
העמדות החדשות בנתב"ג(צילום: רשות שדות התעופה)

עמדות אלה יאפשרו לנוסעים עם דרכונים ביומטריים לעבור את ביקורת הגבולות ממש עם היציאה מהמטוס ולחסוך לעצמם את העמידה בתור ליד עמדות הבידוק הביומטרי באולם ביקורת הגבולות הרגיל.

 

מאז תחילת השימוש בדרכונים ביומטריים בישראל הונפקו יותר מ-750 אלף דרכונים מסוג זה. נושאי הדרכונים הביומטריים יכולים לעבור במהירות את ביקורת הדרכונים ליד העמדות הנמצאות באולמות ביקורת הגבולות ביציאה מישראל ובכניסה ומעתה גם בשלוחות הכניסה לישראל.

 

1.8 מיליון נוסעים בקיץ

נתוני רשות שדות התעופה מלמדים כי במהלך החודשים יולי-אוגוסט יעברו בנמל התעופה בן גוריון מעל ארבעה מיליון נוסעים בהם כ-1.8 מיליון נוסעים בחודש יולי והשאר בחודש אוגוסט. הנתונים מתייחסים לישראל ותיירים בטיסות יוצאות ונכנסות.

עומסים בנתב"ג (צילום: יואב גלזנר) (צילום: יואב גלזנר)
עומסים בנתב"ג(צילום: יואב גלזנר)

בימי הקיץ העמוסים ביותר יעברו בנמל התעופה בין 80-85 אלף נוסעים וברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעשות את הרישום לטיסה (צ'ק-אין) כבר בבית או ב"קיוסקים" בנמל התעופה, וכן להגיע לנמל התעופה כשלוש שעות לפני מועד הטיסה.

 

לנוסעים שאינם בעלי דרכונים ביומטריים מומלץ להוציא בנמל התעופה כרטיס ביומטרי לביקורת גבולות. הנפקת הכרטיס היא בחינם והוא מאפשר מעבר מהיר בעמדות אוטומטיות ללא צורף לעמוד בתורי הבידוק של ביקורת הגבולות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות שדות התעופה
העמדות הביומטריות החדשות
צילום: רשות שדות התעופה
מומלצים