שתף קטע נבחר

אפרת אנזל: "חסרות לי 5 שעות ביום"

"אמהות וקריירה לא הולכות יחד, לא רואה איך פותרים את הפלונטר", כך כתבה בכנות אפרת אנזל בפוסט בפייסבוק וזכתה לעצות רבות מאמהות. "עשיתי רשימה של כל המטלות שלי והגעתי למסקנה שחסרות לי 5 שעות ביום בלי הילד, כי הוא לא נותן לעשות כלום, אז החלטתי ללמוד מאמהות אחרות"

 

 

"טוב, זה לא הולך יחד אמהות עם קריירה, לא רואה איך פותרים את הפלונטר". את התובנה הכנה הזאת סיפקה אפרת אנזל, אשת תקשורת וקולינריה, בפוסט שכתבה בפייסבוק. חוץ מהבנה ותמיכה היא קיבלה גם עצות מועילות.

 

"האמת שבמשך שנים יש לי קריירה ובעל וילד בן 11, ופתאום נולד תינוק וטרף את הקלפים", מספרת אנזל. "תמיד חשבתי שיותר מזה אי אפשר להספיק ביום. כשאני הולכת להתקלח אני יודעת על איזה פרויקט אני חושבת, כשאני נכנסת לאוטו יש לי רשימה של שיחות שאני צריכה לעשות, כשאני מבשלת אני גם מכניסה כביסה, חשבתי שאני מספיקה הכול ופתאום דברים השתנו".

 

לכתבות נוספת - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

אנזל מסבירה: "עשיתי רשימה של כל המטלות שאני צריכה לעשות בשבוע והגעתי למסקנה שחסרות לי חמש שעות ביום בלי הילד, כי הוא לא נותן לי לעשות כלום. פניתי לחוכמת ההמונים ויש מה ללמוד מאמהות אחרות. הבטחתי לעצמי שאסכם את הפוסט הזה ואפרסם את המסקנות, כמובן כשיהיה לי זמן לעשות את זה".

  

מנקה בתשלום וקניות באינטרנט

"כולם אומרים שצריך לקחת עזרה", היא אומרת. "בין אם זה האיי-רובוט שמנקה את הרצפה ובין אם את לוקחת עוזר פעם בשבוע אז עצה מאוד חכמה שקיבלתי זה במקום לקחת עוזר לארבע שעות, לפצל אותו לפעמיים לשעתיים, שיעביר ויש על הבית. מבחינת קניות שלחו אותי לערוך לקניות באינטרט. את הקניות הקטנות, ההשלמות, לעשות אחר הצהריים עם הילד בדרך לטיול. עצה מצוינת לעצמאיות שקיבלתי זה באמת לקחת שני ימי עבודה ארוכים מאוד שבהם אני לא עם הילד אחר הצהריים אלא עם הבעל, השותף הטבעי שמאוד מנסה לעזור".

  

גם לגבי שוויון בין המינים בבית, יש לאנזל מה לומר: "יש לי בעל שהוא שותף מדהים לדרך והוא באמת משתדל אבל סליחה אם זה יישמע שוביניסטי, זה לא, עדיין לכל מפעל או ארגון יעיל יש מנהל אחד בראש והוא צריך להאציל את הסמכויות. אני לא כל כך טובה בהאצלת סמכויות. אני בטוחה שאם הייתי מאצילה הוא היה עוזר אף יותר. אבל צריך בוס אחד. והקושי של הבוס זה לחלק את הזמן, מי לוקח את הילד לחוג ומי אוסף אותו מפה, זה שעות ביום. עוד עצה טובה שקיבלתי מאמא לארבעה ילדים זה רשימות. רשימה לסופר, לירקן ומה צריך לקחת איתי כשאני יוצאת מהבית".

 

עוד בערוץ הורים:

- שילוב בין משפחה וקריירה - גרסת המציאות

- "הורמונים מוטרפים שולטים לי ברגשות"

- ההורים שלא מכניסים בייביסיטר הביתה

 

יום בשבוע להרגיש כמו גרושה

מכל העצות שהגיעו, אנזל חושבת שהעצה הכי טובה היא פשוט לנשום ולהרפות. "להבין שאין מצב שהבית יהיה באמת מסודר כפי שאני רוצה ואין מצב באמת להגיע לרמות הדיוק והפרפקציוניזם שאני דוגלת בו", היא אומרת ונותנת עצה משלה - זה נקרא 'קידלס מאנדיי'. כשאמהות גרושות אז הילד הולך לאבא ליום שני, ואז כולם מגלים שאבא מסוגל להתמודד עם הילד יום שלם בלי עזרת אמא. אז גם בבתים של נשואים.

 

"יום שני הוא יום שאני לא אחראית על הילד אלא הוא באחריות בלעדית של האבא. הוא לא קובע פגישות, לא קובע שום דבר, אני יכולה לעשות מה שאני רוצה ביום הזה, זה נותן לי אוויר לנשימה, אני יכולה לשבת לקפה עם חברות, אני לא צריכה לשאול אם מישהו שומר על הילד באותו יום, כי זה היום שלי".

 

אחרי כל העצות והרעיונות, אנזל מודה שיש מחירים לשילוב בין קריירה למשפחה. "אני רואה שעם כל זה שיש לי קריירה מופרעת לחלוטין ואני באמת עובדת כל הזמן, יש פרויקטים שאני לא יכולה כרגע לקחת. אני כן לוקחת צעד מסוים אחורה בקריירה. זה לא קל, אני עושה את זה פעם שנייה, הלכתי צעד אחורה בקריירה בגיל שלושים, אני הולכת צעד אחורה בקריירה בגיל ארבעים כי נולד לי תינוק נוסף. זה לא פשוט אבל זו הדרך היחידה, אין מה לעשות".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יש מחירים לשילוב בין קריירה ומשפחה"
מומלצים