שתף קטע נבחר

גידי אורשר הושעה מגל"צ בעקבות פוסט גזעני

מבקר הקולנוע של גלי צה"ל גידי אורשר תקף את "היללנים המקצועיים מן המזרח" - והעסקתו תיבחן אחרי "בירור". בפוסט התייחס בין היתר ל"תרנגולת על הראש, תרופת הסבתא שלכם" והמליץ למנאצי התרבות המערבית "לשים רגל של ארנבת על הראש ולחכות לנס". אורשר עצמו לא הבין על מה המהומה ואמר ל-ynet: "מי שטוען לפוסט גזעני הוא גזען בעצמו". נתניהו: "הדברים החמורים ראויים לכל גינוי"

הפוסט נגד עדות המזרח ()
הפוסט נגד עדות המזרח
 

 

התבטאויות חריפות של מבקר הקולנוע של גלי צה"ל נגד עדות המזרח הובילו הערב (מוצאי שבת) להשעייתו. "לכל הזווידות והכחלונים, הש"סניקים מחד והקשת המזרחית מאידך והיללנים המקצועיים מן המזרח", כתב גידי אורשר בפוסט גזעני, "בפעם הבאה שיהיה לכם התקף לב, ותרו על הצנתור ושימו רגל של תרנגולת על הראש - תרופת הסבתא שלכם". בגל"צ הגיבו בתחילה בהסתייגות מהדברים, ובהמשך עדכנו על השעייתו.

 

בפוסט הוסיף עוד אורשר כי "בפעם הבאה שאתם מצטנפים בממ"ד כשנופלים לכם טילים על הראש, התעלמו מ'כיפת ברזל' ותגידו תהילים או חכו לרחל אמנו שתגן עליכם.

בפעם הבאה שתרצו להביא ילד לעולם ותתקשו בכך, ותרו על שרותי ההפריה המתקדמים של בתי החולים וצאו לגליל להקיף שבע פעמים את קברו של הצדיק הבבא קוסאמה".

 

אורשר שמשמש כמבקר הקולנוע של גלי צה"ל במשך שנים, הוסיף: "בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות שפותחו בסטארטאפים מתקדמים בארץ וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות (את זה בעצם אתם עושים ממילא)". 

 

"שימו רגל של תרנגולת על הראש". אורשר ()
"שימו רגל של תרנגולת על הראש". אורשר

 

"בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה

בפעם הבאה שאתם מנאצים כל כך את התרבות המערבית שהביאה אותנו לכל הפיתוחים וההצלחות הללו אותם חזו ואליהם שאפו מיסדי המדינה הזאת, בפעם הבאה שאתם קוראים להרוס את כל אלה ולחזור אחור, בפעם הבאה שאתם לועגים לכל מליוני ה"מזרחיים" ה"מתאשכנזים" כדבריכם שראו את הצורך בקדמה, בתפיסה מודרנית של החיים שלהם בארץ, שהלכו עם הזמן להטיב את מצבם ואת מצבה של המדינה, אנשים טובים שלא עוצרים בבכיות ונהיות ובטכניקות "חלוקה" מלאכותיות, שסומכים על עצמם כדי להתקדם ומתקדמים נהדר, בפעם הבאה שתהפכו כל הבעת דעה אחרת ל"התנשאות" ו"גזענות" כדי ללבות יצרים ולנסות להרוויח עוד כמה נקודות עלובות ברווחים הפוליטיים והכלכליים שלכם, שימו רגל של ארנבת או ערלה של תינוק על הראש וחכו לנס. וחכו, וחכו".

 

אורשר עצמו לא מבין על מה המהומה. בשיחה עם ynet אמר: "זה ממש לא פוסט גזעני, מי שטוען לפוסט גזעני הוא גזען בעצמו. תקרא את זה טוב ותבין".

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "אין מקום לביטויים שבהם השתמש גידי אורשר ואנו מסתייגים מהן בכל תוקף, ואין זה משנה שהוא אינו עובד התחנה אלא מועסק כפרילאנס. מפקד התחנה שוחח הערב עם גידי והביע בפניו שאט נפש מהדברים. כתחנת שידור ישראלית וציבורית, נמשיך לפעול ולתת ביטוי לכלל הציבור בישראל".

 

בהמשך עודכנה התגובה ונמסר כי מפקד התחנה ירון דקל השעה את אורשר "עד לבירור, שאחריו תיבחן המשך העסקתו".

 

רגב: "אפס בסולם מירי"

שרת התרבות והספורט מירי רגב פרסמה בצאת השבת תגובה ובה מסרה כי "פניתי למפקד גלי צה"ל ודרשתי ממנו לפטר לאלתר את גידי אורשר, מבקר הקולנוע של התחנה, לאחר שהתבטא באופן גזעני להחריד נגד עדות המזרח, נגד הדת והמסורת היהודית ונגד ציבור שלם שהוא אינו נמנה עליו אבל סבור כי הוא יכול לבוז לו.

 

"גידי אורשר הוא אחד משרקני הבוז שליוו את פתיחת פסטיבל הקולנוע ביום חמישי אליו מצטרפת להקה של קוטלרים וגרבוזים שמלבים את השסע והקרע בעם ומבקשים לעצמם תרבות אליטיסטית, הגמוניה שלטת, מתנשאת ומתנכרת.

 

"אורשר הוכיח עד כמה תחושת הפטרונות מושרשת עמוק בקרב מרבית "אנשי התרבות" והתקשורת מהמערב ומהשמאל", הוסיפה רגב ועקצה את מבקר הקולנוע על צמד המילים המזוהה עמו, "סולם אורשר": "אך מבחינתי, הוא פשוט אפס ב'סולם' מירי".

 

"אני פונה לכל מי שנפגע מהדברים ומבטיחה לכם - אלו פרפורי גסיסה של האליטה הישנה, לא אעצור עד שהאליטה הגזענית הזו תנושל מנכסיה ומעמדות הכוח שלה", כתבה עוד השרה וקראה לשר הביטחון אביגדור ליברמן "להצטרף ולעשות את מה שבוגי פחד לעשות - לנער את גלי צה"ל מהיסוד, לעקור את הגזענות מהשורש ולעשות שם צדק תרבותי. זו תחנה צבאית שממומנת כולה מכספי ציבור, גם מכספם של אלו ששמים רגל של תרנגולת על הראש".

 

נתניהו: "הדברים החמורים ראויים לכל גינוי"

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו פירסם התייחסות לפוסט של אורשר: "הדברים החמורים שפורסמו בסוף השבוע האחרון על ידי מבקר הקולנוע של גלי צה"ל ובהם הכפשות בוטות ובזויות נגד בני עדות המזרח ראויים לכל גינוי. לאדם בעל דעות חשוכות וגזעניות מסוג זה אין שום מקום בשידור הציבורי בישראל. כנגד הקולות המנסים לזרוע פירוד בינינו, עלינו לפעול יחד לאחדות בעם ישראל. שבוע טוב".


פורסם לראשונה 09/07/2016 18:43

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים