שתף קטע נבחר

ת"א: פרויקט פינוי-בינוי ראשון בהדר יוסף

וגם: מיזם פינוי-בינוי יוצא לדרך בחיפה, פרויקט נוסף יוצא לשיווק ברעננה ובבת ים מקודמת הריסה במתחם הנשיא. כמה דירות ייבנו? סקירה

פרויקטים של התחדשות עירונית יוצאים לדרך ברחבי הארץ: פרויקט פינוי-בינוי ראשון בשכונת הדר יוסף שבצפון-מזרח תל-אביב יוצא לדרך. חברת אנגל, שתבנה את הפרויקט בשותפות עם חברת פריבלון, חתמה על הסכם ליווי לפרויקט ושלחה לדיירים מכתבי פינוי לקראת תחילת העבודות, לאחר שכבר התקבל היתר הבנייה. יצוין כי בשכונה מקודמים פרויקטים של תמ"א 38.

 

כתבות נוספות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

צפו: הריסת פרויקט תמ"א 38 ענק בחולון

בת ים: 2,444 דירות במסגרת פינוי-בינוי

בניין בגבעתיים נהרס לטובת פרויקט בוטיק

 

במסגרת הפרויקט, יפונו 48 דירות בשטח ממוצע של 40-60 מ"ר ב-6 מבנים בני שתי קומות ברחוב קהילת לודג'. במקומם ייבנו 6 בניינים חדשים בני 7 קומות עם 105 דירות חדשות בנות 3-4 חדרים, לצד דירות דופלקס בנות 5 חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז.

 

התושבים שיפונו יקבלו דירות חדשות בשטח של החל מ-75 מ"ר, הכוללות חניה ומפרט משודרג. מחיר דירת 4 חדרים בפרויקט יחל מכ-2.8 מיליון שקל. עלות הקמת הפרויקט צפויה להסתכם בכ-116 מיליון שקל. היתר הבנייה כבר התקבל ושיווק הדירות החדשות יחל בימים הקרובים. האכלוס צפוי לעוד כשנתיים וחצי.

 

חברת אנגל מתכננת את המשך הפרויקט באזור, לאחר שנחתמו כבר הסכמים עם בעלי זכויות בעוד מספר בנייני מגורים ברחובות קהילת ורשה, קהילת לודז' ורחובות נוספים. יצוין כי מדובר בשכונה שנוסדה בשנת 1946 ומאופיינת בבנייה נמוכה. היא הוכרזה כמתחם המיועד לפינוי-בינוי ובשנים הקרובות צפויים לצאת לבנייה פרויקטים נוספים.

 

לדברי אלי גבאי, מבעלי השליטה באנגל משאבים, "אנו גאים להיות החברה הראשונה שתבצע את פרויקט הפינוי-בינוי הראשון בשכונת הדר יוסף. מדובר בשכונה במיקום יוצא דופן בצפון תל-אביב, ובהזדמנות לרוכשי הדירות שיזהו את הפוטנציאל הטמון ברכישת הדירות החדשות שיבנו בשכונה".

הדמיית הפרויקט ברחוב קהילת לודג' בת"א (הדמיה: אורית מילבואר, אייל אדריכלות) (הדמיה: אורית מילבואר, אייל אדריכלות)
הדמיית הפרויקט ברחוב קהילת לודג' בת"א(הדמיה: אורית מילבואר, אייל אדריכלות)

לדברי עו"ד זיו כספי ממשרד עוה"ד גינדי-כספי המלווה את הדיירים, "לפני 15 שנה הובלנו תוכנית מתוך חשיבה של נטרול התלות בין הדיירים. הדבר התאפשר בזכות ערכי קרקע גבוהים שהובילו למכפיל נמוך באופן יחסי, אשר אפשר בניית בניין חדש מול ישן במסגרת גבולות חלקת המקור".

 

חיפה: פינוי-בינוי ראשון בשכונת נוה דוד

בחיפה נחנך אמש (ב') פרויקט פינוי-בינוי בשכונת נוה דוד, שצפוי לקבל השבוע את אישור הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי ראשון בשכונה שמוציאה לפועל קבוצת אלמוג, אשר יכלול פינוי של 5 בניינים בני 2-4 קומות עם 74 דירות, לטובת 3 מגדלים בני 28 קומות עם 460 דירות חדשות ברחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה.

 

הפרויקט ייבנה בשיטת בינוי-פינוי-בינוי: תחילה ייבנה בניין חדש בסמוך לבניינים הישנים, לאחר השלמתו יעברו אליו בעלי הדירות הישנות ורק אז ייהרסו הבניינים הישנים. חלק אחר של הפרויקט ייבנה כפרויקט פינוי-בינוי רגיל, והחברה תממן הוצאות מעבר ודמי שכירות. בנוסף התחייבה החברה בשיתוף פעולה עם העירייה לממן קרן שתסייע בתשלומי האחזקה עבור דיירים שיזדקקו לסיוע.

 

בניית הפרויקט תיארך כ-40 חודשים והוא יכלול פארקים, חניות, שטחי ציבור וטיפת חלב. בכנס הדיירים שנערך אתמול בשכונת נאות פרס המתאכלסת, ציין ראש עיריית חיפה, יונה יהב, כי הצפי לקבלת היתר בנייה לפרויקט הוא בינואר 2017. "זה לקח 12 שנה, כי לא היה אף קבלן שרצה לקחת את הפרויקט", סיפר, "השכונה הזו, ש'לא נחשבה' בלשון המעטה, תראה לכל מדינת ישראל מה זו שכונה שנמצאת באמצע הליבה ובאמצע הלב".

 

מנכ"ל אלמוג, יקי אמסלם, הוסיף כי "פעלנו נמרצות לאורך השנים ובשיתוף פעולה מלא עם העירייה כדי לקדם תוכנית מורכבת זו". יוסי בר דוד, מנכ"ל חברת אלמוג פינוי-בינוי שתבצע את הפרויקט עבור קבוצת אלמוג, הוסיף כי "זהו הכנס הרביעי שאנו מקיימים ב-4 שנים והוא יהיה גם האחרון. הפעם הבאה שניפגש תהיה בהריסה המיוחלת. זה פרויקט חברתי ולא אורבני".

 

הדיירת יונה בן דוד, המתגוררת בשכונה למעלה מ-30 שנה, סיפרה: "לא האמנתי שיהיה כאן פעם משהו, כל הזמן הבטיחו וכלום לא קרה. אני לא חוששת מהפינוי ומקווה שהעירייה תעזור לנו". לדברי הדייר משה עמרן, "נולדתי בצריף בשכונה. הבניינים נבנו רק בשנות ה-60 של המאה הקודמת. השכונה הזו נחשבה למשהו עני ולא מפותח. איך ייתכן שבכל מקום מגורים על הים הם אטרקטיביים ורק כאן זה הפוך. התוכנית הזו בהחלט יכולה להביא בשורה".

הדמיית הפרויקט בחיפה (הדמיה: מקס לויט) (הדמיה: מקס לויט)
הדמיית הפרויקט בחיפה(הדמיה: מקס לויט)

 

רעננה: פינוי-בינוי ראשון ברחוב ויצמן

ברעננה, יוצא לדרך פרויקט פינוי-בינוי ראשון ברחוב ויצמן, שייבנה על ידי חברת אשלי בשיתוף עם חברת ש. מיכלסון וחברת לי-רן. במסגרת הפרויקט יהרסו 48 דירות ישנות ב-4 בניינים בני 4 קומות, לטובת פרויקט מגורים חדש שיכלול 4 בניינים בני 10 קומות ו-154 דירות חדשות.

 

על פי התכנון, כשליש מהדירות בפרויקט יהיה של דירות בנות 3 חדרים. במסגרת המכירה המוקדמת שעורכות החברות, דירת 3 חדרים תעלה החל מ-1.78 מיליון שקל, דירת 4 חדרים תעלה החל מ-2.17 מיליון שקל, ודירת 5 חדרים תעלה החל מ-2.49 מיליון שקל. המחירים יטפסו לאחר שתסתיים המכירה המוקדמת, ובהתאם לקומה, לגודל ולכיווני האוויר.

 

לדברי אייל צבס, המשנה למנכ"ל אשלי, "מדובר בפרויקט הממוקם באחת השכונות הוותיקות בעיר, מול שכונת נווה זמר ובנגישות לכביש 4, כביש 531 החדש וקניון כפר סבא הירוקה".

 

הוא הוסיף כי "במהלך התכנון חשבנו על דור העתיד המעוניין להמשיך לגור בעיר. כיום לא מוקמות מספיק דירות קטנות, וזוג נאלץ להשתעבד למשכנתא גדולה יותר כדי לקנות דירה למידותיו או להתרחק מהמרכז. לכן, חלק גדול מהדירות בפרויקט שלנו יהיו דירות 3 חדרים".

הדמיית הפרויקט ברעננה ()
הדמיית הפרויקט ברעננה

 

בת ים: פינוי-בינוי במתחם הנשיא

בבת ים, הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה תוכנית בניין עיר (תב"ע) למתחם הנשיא שתכנן משרד האדריכלים של אבנר ישר, הכוללת פרויקט פינוי-בינוי להקמת 950 דירות חדשות. את הפרויקט תבנה חברת שפיר מגורים ובניין מקבוצת שפיר הנדסה, לאחר שיקבל את אישור הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב.

 

מתחם המגורים ממוקם בין הרחובות דליה, כ"ט בנובמבר והרב מיימון וכולל 168 דירות ב-6 מבני מגורים ישנים בני 3 קומות, חלקם במצב רעוע, אשר נבנו לפני עשרות שנים, ללא מעלית וממ"ד. במסגרת הפרויקט יהרסו המבנים הקיימים ובמקומם ייבנו 4 מגדלים בני 30 קומות ועוד 5 בניינים בני 4-14 קומות.

 

עוד יכלול הפרויקט חניונים תת-קרקעיים, מבני חינוך וגני ילדים, שטחים ירוקים, גינות ציבוריות ופארקים. כל דירה תזכה לתוספת שטח, מרפסת שמש, חניה תת-קרקעית, ממ"ד ומפרט טכני משודרג. הפרויקט כולל זכויות לשטחי ציבור, שהעירייה תוכל להרחיב בעתיד לטובת השכונה כולה.

 

לדברי גד גרשון, סמנכ"ל בחברת שפיר מגורים ובניין, "החברה פועלת להמשך קידום פרויקט מתחם הנשיא לקראת אישורו בוועדה המחוזית, במטרה להפכו לריאה ירוקה וחדשנית בבת ים".

הדמיית הפרויקט בבת ים (הדמיה: משרד ישר אדריכלים) (הדמיה: משרד ישר אדריכלים)
הדמיית הפרויקט בבת ים(הדמיה: משרד ישר אדריכלים)

 

וגם: מרכזים מסחריים חדשים

בנתניה, חברת בריגה זכתה יחד עם שותפיה במכרז להקמת מתחם בילוי ופנאי בלב שכונת עיר ימים. מדובר בקרקע בשטח של 9.5 דונם, עליה מתוכנן מתחם בשטח של 20 אלף מ"ר, שנרכשה תמורת 73 מיליון שקל. צפי היקף השקעה לבניית המתחם נאמד ב-150 מיליון שקל.

 

לדברי יקי בריגה, מנכ"ל ומבעלי החברה, המתחם יכלול בנוסף כ-9,000 מ"ר למחסנים, כ-300 מקומות חניה, קומת מסחר של כ-8,000 מ"ר וקומה נוספת של מסחר ומשרדים בשטח של 3,000 מ"ר. מועד תחילת הבנייה צפוי באוקטובר 2016 וסיומו במהלך 2018.

הדמיית המרכז המסחרי בנתניה (הדמיה: view point) (הדמיה: view point)
הדמיית המרכז המסחרי בנתניה(הדמיה: view point)

באור יהודה, חברת שלמה נדל"ן רכשה בניין משרדים בהשקעה של 40 מיליון שקל. הנכס כולל שטח עילי של 5,000 מ"ר, שטח תת-קרקעי של 4,300 מ"ר הכולל 110 חניות ושטחי אחסון. בנוסף, לבניין זכויות בנייה בהיקף של 1,100 מ"ר. במקביל התקשרה החברה עם צד שלישי בהסכם שכירות ל-10 שנים, תמורת דמי שכירות שנתיים בסך של 3.1 מיליון שקל.

 

לדברי ישראל רייף, יו"ר ומבעלי החברה, "לאחר שביצענו מספר עסקאות נדל"ן מניב ומלונאות בגרמניה, איתרנו בישראל נכס ברמה גבוהה, במיקום מרכזי ובעל נגישות לנתיבי תנועה עיקריים, שוכר עוגן ראוי והנבה מהירה, פוטנציאל השבחה והצפת ערך תוך זמן קצר יחסית".

 

צפו: הריסת בניין במסגרת פרויקט התחדשות עירונית

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שכונת הדר יוסף בת"א
צילום: עידו ארז
מומלצים