שתף קטע נבחר

מינויים בצה"ל: קצין רפואה ראשי ראשון מהעדה הדרוזית

ד"ר באדר טריף מונה לקרפ"ר, הרב אל"מ אייל קרים יחליף את תא"ל פרץ כרב הצבאי הראשי. מפקד חדש מונה ל-8200. מפקד שייטת 13 לשעבר, תא"ל רפי מילוא, יהיה מפקד אוגדת הגליל

שינויים בצמרת: הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט החליט על שורת מינויים בולטים בצמרת צה"ל, שכוללים חילופי גברי בתפקידי מפתח בשדה ובמטה. בין המינויים: רב צבאי ראשי חדש, קצין רפואי ראשי ראשון מהעדה הדרוזית וגם מפקד חדש ליחידת המודיעין 8200.

 

תת-אלוף ערן ניב, שפיקד בעבר על בית הספר לקצינים ונלחם כמג"ד בנח"ל באינתיפאדה השנייה באירוע ציר המתפללים בחברון, יכהן כמפקד אוגדת איו"ש הבא במקומו של תא"ל ליאור כרמלי. אל"מ גיא חזות, מפקד חטיבת כפיר שהיה בעין הסערה גם כמח"ט חברון בתפקידו הקודם, יקודם לדרגת תת-אלוף ויפקד על עוצבת אדום החולשת על הגבול המערבי עם מצרים. תא"ל רפי מילוא, מפקד שייטת 13 לשעבר, שכיהן בתפקידי פיקוד בולטים גם בחטיבת גולני, יהיה מפקד אוגדת הגליל הבא ויחליף את תא"ל אמיר ברעם.

ד"ר באדר טריף. עשה היסטוריה (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
ד"ר באדר טריף. עשה היסטוריה(צילום: יואב זיתון)

גיא חזות. יקודם לתא"ל, יפקד על עוצבת אדום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
גיא חזות. יקודם לתא"ל, יפקד על עוצבת אדום(צילום: גיל יוחנן)
 

שני מינויים בולטים באגף המודיעין בצה"ל נוגעים לאל"מ ג' שיועלה בדרגה ויפקד על מערך המבצעים המיוחדים, ולאל"מ א' שיקודם אף הוא לפקד על יחידה 8200. סגן קצין הרפואה הראשי, אל"מ ד"ר באדר טריף, יחליף את מפקדו תא"ל ד"ר דודו דגן ויהיה לראשון בהיסטוריה מהעדה הדרוזית שישמש קצין הרפואה הראשי בצה"ל.

 

אחרי שש שנים בתפקיד, שבמהלכן נחשב לרב מתון ומפייס, אך גם ביקש לקבל לעצמו דרגת אלוף ונדחה, יסיים תא"ל רפי פרץ את תפקידו כרב הצבאי הראשי בצה"ל. אשתקד הוא ננזף על-ידי הרמטכ"ל בגלל פרשת תגמולים אסורים לרבנים צבאיים. מי שיחליפו הוא ראש מחלקה במטה הרבנות הצבאית, הרב אל"מ אייל קרים, שבדומה לתא"ל פרץ, גם עברו כולל שירות קרבי מוערך כמפקד ביחידות מובחרות.

 

אחרי הטלטלה שעברה בשנה האחרונה הרבנות הצבאית, עם מיזוגה של מחלקת התודעה היהודית לאגף כוח אדם והמחאה על פקודת הזקנים החדשה שביטלה את מרבית הפטורים מגילוח לחיילי צה"ל, גורמים ברבנות הצבאית הביעו סיפוק מכך שהפעם הוחלט למנות איש מתוך המערכת.

הרב הצבאי החדש, אל"מ אייל קרים (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
הרב הצבאי החדש, אל"מ אייל קרים(צילום: שאול גולן)

נמרוד אלוני. יקודם לתא"ל, יכהן כראש חטיבת היבשה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
נמרוד אלוני. יקודם לתא"ל, יכהן כראש חטיבת היבשה(צילום: דובר צה"ל)

בין המינויים ניתן למצוא גם את קידומו של מח"ט הצנחנים אל"מ נמרוד אלוני לדרגת תא"ל, במסגרתה יכהן כראש חטיבת היבשה הבא בזרוע היבשה. על האוגדה הסדירה המובחרת של צה"ל, עוצבת האש (98), יפקד מפקד חטיבת גבעתי אל"מ ירון פינקלמן, שיחזור לשאת את הכומתה האדומה.

 

גם בחיל האוויר נרשם קידום לקצין מבטיח, עם מינויו של אל"מ פלג ניאגו לפקד על בסיס תל נוף. בגזרת המילואים: מח"ט השריון אל"מ נדב לוטן יועלה לדרגת תא"ל ויפקד על אוגדת המפץ, ותא"ל עודד בסיוק יפקד על מרכז האימונים הלאומי בצאלים. אל"מ אילן סבג יהיה קצין ההנדסה הראשי הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
ד"ר באדר טריף
צילום: יואב זיתון
מומלצים