שתף קטע נבחר

דרס למוות אם לעיני ילדיה, נמלט - ולא יואשם בהריגה

יוסי כהן, בעל סוכנויות רכב, פגע עם רכבו בתחילת מרס בהילה מיכלי בכביש 6. הוא נמלט וטען כי לא היה מעורב בתאונה. מחר יוגש נגדו כתב אישום, אך הוא לא יואשם בהריגה. הסיבה: החקירה העלתה שהתאונה הייתה בלתי נמנעת

 

אין אישום הריגה: מחר (ד') יוגש כתב אישום נגד יוסי כהן, בעל סוכנויות רכב בן 64, שדרס למוות את הילה מיכלי ז"ל בתאונה בכביש 6 בחודש מרס האחרון. עם זאת, הוא לא יואשם בהריגה. הסיבה: התאונה שבה פגע במיכלי הייתה בלתי נמנעת משום שהיא הייתה מעורבת בתאונה עצמית כשרכבה הסתובב ונעצר בשול השמאלי עם פני הרכב נגד כיוון התנועה. מורן לוי, גיסתה של המנוחה, אמרה בתגובה: "כל המשפחה המומה, הכאב שלנו גדול בעקבות החלטת הפרקליטות".

הדורס יוסי כהן (צילום: מתן טורקיה) (צילום: מתן טורקיה)
הדורס יוסי כהן(צילום: מתן טורקיה)

הילה מיכלי ז"ל ()
הילה מיכלי ז"ל

הפרקליטות תייחס לכהן עבירות של הפקרה, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה. כאמור, חקירת המשטרה העלתה שהתאונה הייתה בלתי נמנעת. בגלל התאונה העצמית שמיכלי הייתה מעורבת בה, היציאה לשוליים נחסמה והיא נאלצה להוציא את ילדיה הקטנים לשוליים מהצד השני.

 

לאחר שהוציאה את ילדיה שבה מיכלי לסייע לאמה לצאת מן הרכב, ואז הגיח הרכב של כהן ופגע בה. לפי הבדיקות, ועל אף שנסע במהירות גבוהה, התאונה - כך סבורים החוקרים - הייתה בלתי נמנעת לאחר שלל בדיקות. לכן כהן לא יואשם בהריגתה.

 

כהן גם ברח מהזירה, ולאחר שהסגיר את עצמו טען כי היה עד לתאונה וכלל לא היה מעורב בה. עם זאת, על מכוניתו נמצאו סימני פגיעה. החקירה העלתה כי הוא עצר באופן טכני ואז המשיך לנסוע ועל כך יואשם בהפקרה, שעונשה עד 14 שנות מאסר. הוא גם שטף את רכבו לאחר התאונה ועל כך יואשם גם בשיבוש.

 

שבועיים אחרי התאונה שוחרר הנהג הדורס ממעצר הבית שבו היה נתון. משפחתה של הנדרסת הביעה אז זעם על ההחלטה. הגיסה לוי אמרה אז: "הנהג יוצא לחופשי עד שיועמד לדין, ומה איתנו? הוא חוזר הביתה לראות את אשתו, ילדיו ונכדיו, לצחוק איתם, לטייל איתם ולחבק אותם. ומה איתנו?

 

"הילה כבר לא תחזור הביתה. לילדיה כבר אין אימא שתטייל איתם, תצחק איתם, תיקח אותם לגנים ותאהב אותם. מי יחבק אותם? לבעלה אין אישה אוהבת תומכת ודואגת. הוא הרס משפחה. אנחנו מחכים בקוצר רוח שיעמידו אותו לדין והצדק ייצא לאור".

 

עו"ד תומר איסק, שמייצג את משפחת המנוחה, מסר היום כי "בשלב זה איננו חשופים לחומר הראיות בתיק, נמתין לשלב שמיעת הראיות. על פניו היעדר אישום על עבירת גרם המוות בנסיבות הללו מצערת את משפחת המנוחה. נלמד את ההחלטה בהתאם להתפתחות המשפט".

 

מנגד, עו"ד אופיר סטרשנוב ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון ועו"ד תהילה בינו, שמייצגים את כהן, מסרו בתגובה כי "החלטת הפרקליטות להימנע מלהאשים את יוסף כהן באחריות לתאונה ולהסתפק בעבירות שצוינו מבטאת הבנה נכונה של הנסיבות המצערות והייחודיות של התאונה. בניגוד מוחלט לפרסומים בעבר, הוכח בחקירה מעבר לכל ספק כי מר כהן נשאר במקום התאונה, חצה את הכביש על-מנת להגיש עזרה ונותר במקום כמחצית השעה ועד לאחר הגעת האמבולנס. לפיכך, לא התקיימה עבירת הפקרה, והדבר יוכח בבית המשפט. עוד יודגש כי מר כהן הגיע מיוזמתו למשטרה לאחר התאונה. מר כהן מצר מאד על התוצאה הטרגית שהביאה למותה של המנוחה וכואב את כאבה של משפחתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתן טורקיה
יוסי כהן
צילום: מתן טורקיה
מומלצים