שתף קטע נבחר

הבורסה: ממתחם בתי בושת ל"סוהו" החדש

מתחם הבורסה ברמת גן זכה לאורך השנים ליחסי ציבור גרועים. בתי מלאכה, בתי עינוגים, סמים ומה לא. אלא שהאיזור הזה על גבולה של תל אביב הופך לאיטו לאיזור בילויים רותח, בחסות עיריית רמת גן. ציון ברוך המפעיל מסעדה במתחם: "זה הסוהו החדש, מרגישים שמשהו קורה"

כשאומרים לכם "מתחם הבורסה ברמת גן", יכול להיות שעד היום יעלו לכם לראש דימויים של עסקים מפוקפקים, בתי בושת וחיי לילה ברמה נמוכה מאוד. אבל לאחרונה חלה תפנית בעלילה והמתחם הפך להיות תוסס, צעיר ואטרקטיבי בסיוען של מסעדות שנפתחו באזור, ברים, בתי מלון ועוד.

ציון ברוך. עסק ברמת גן (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
ציון ברוך. עסק ברמת גן(צילום: רפי דלויה)

אחת מהמסעדות באזור שייכת לשחקן ציון ברוך, שלא הלך על שרונה או נמל תל אביב אלא כאמור, על רמת גן. "האמת שפעם זה היה מקום פחות קונבנציונלי, היום נהיו פה חיי לילה מטורפים, מסעדות, מלונות ופאבים", הוא אומר בראיון לאולפן ynet. "יש פה יתרון מאוד גדול של חנייה. מחמש בערב מותר לחנות איפה שרוצים כאן, יש פחות אנשים ברחוב ופחות צפיפות ולחץ. חשבנו שזה יכול להיות באמת הסוהו החדש".

 

המתחם הזה היה מוכר בעבר בעיקר בגלל הבילויים המפוקפקים בו. לא פחדת להקים עסק באזור עם דימוי כזה?

 

"אנחנו קיימים כבר עוד מעט שנתיים וזה פשוט מדהים מה שקורה פה. יש פה קהל מדהים. זה מאוד השתנה ממה שהיה פעם. אני חושב שזה הולך להיות אחד מהמתחמים התוססים בארץ. אני לא מזלזל בכל האנדרדוג והאנדרגראונד, כל המקומות האלה בתל אביב, אבל יש פה איזה משהו חדש שקורה, דווקא במקום הזה, להביא את האנשים לפה - זה האתגר".

מתחם הבורסה. חיי לילה תוססים (צילום: מיכאל שטינדל) (צילום: מיכאל שטינדל)
מתחם הבורסה. חיי לילה תוססים(צילום: מיכאל שטינדל)

איך העבודה הביורוקרטית מול עיריית רמת גן בהקמת עסק?

 

"העירייה מאוד עוזרת, כי היא גם רוצה להחיות את המקום הזה ובאמת רואה נכונות שהמקום פה באמת יתרומם. החנייה, המרפסות, זה שלא צריך לכבות בשעה 12 בלילה את המוזיקה, הכל מאוד פתוח, מאוד קל, עוזרים לך, אתה מחכה לאישורים בעירייה והם באמת מגיעים. הם גם באים לביקור, בודקים אם יש בעיות, שואלים אם אנחנו צריכים עזרה. באמת יש פה הרגשה של עזרה".

 

ספר לנו מה עוד יש באזור?

 

"יש את מלון 'אינדיגו' שהוא מלון בוטיק מטורף ואנחנו מאוד אוהבים אותו. יש פה הרבה פאבים שנפתחו ומסעדות ביתיות. המקום באמת מתחיל לתסוס, אתה צריך לבוא למסעדה שלנו בערב, לא תזהה את המתחם, באמת מדהים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל שטינדל
מתחם הבורסה. מתחדש
צילום: מיכאל שטינדל
מומלצים