שתף קטע נבחר

בניה ירוקה כסטנדרט

בשנים האחרונות רואים יותר ויותר שכונות ירוקות הנבנות בגישה הוליסטית לתכנון, בנייה ותפעול. השיטה מביאה תועלת לדיירים ולקבלנים, על ידי הקטנת צריכת המשאבים ושיפור תנאי המגורים, כמו גם שמירה על הסביבה. אחד המתחמים שנבנו בגישה זו הוא רוטשטיין הירוקה בבאר יעקב

המושג (והטרנד) "בנייה ירוקה" תופס תאוצה בשנים האחרונות, ואנחנו רואים יותר ויותר שכונות ירוקות ופרויקטים ירוקים שקמים בערים. הבנייה הירוקה היא גישה הוליסטית לתכנון, לבנייה ולתפעול של בניינים ובתים, המיושמת משלב התכנון ועד למגורים. השיטה מביאה תועלת רבה לדיירים וגם לקבלנים, על ידי הקטנת צריכת המשאבים ושיפור תנאי המגורים, כמו גם שמירה על הסביבה.

 

מטרת הבנייה הירוקה היא ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה, ולמנוע ככל האפשר פגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה. זאת, על ידי שימור המשאבים הטבעיים, הקטנת הפגיעה בסביבה, הגדלת היעילות האנרגטית של הבית ושיפור איכות האוויר.

 

לשם כך, בעת הבניה יתבצע בידוד תרמי של הגג, הקירות והחלונות וניצול מסה תרמית ובידוד תרמי לחסכון באנרגיה לצורך חימום /קירור. כמו כן, תכנון שטח הבית יהיה יעיל. תכנון נבון של צורת הבית מתבצע עד לרמת כיוון העמדתו של הבניין, על מנת ליצור ניצול מירבי של אור טבעי, אוורור ואנרגית השמש.

רוטשטיין הירוקה (הדמיה: ארקריאייטיב) (הדמיה: ארקריאייטיב)
רוטשטיין הירוקה(הדמיה: ארקריאייטיב)
 

גם תכנון הפיתוח והנוף סביב הבית מאפשר ניצול של מי גשם להשקיה או להחדרה למי התהום, ומבטיח שילובו בנוף. לרב יזמים הבונים פרויקט ירוק יעשו שימוש באביזרים חוסכי מים ואנרגיה וידאגו לפתרון למחזור פסולת. בפרויקטים מסוג זה, ייעשה שימוש בחומרי בניה "ירוקים".

 

בישראל קיים תקן לבנייה ירוקה שמקפידה על פגיעה נמוכה בסביבה (ת"י 5281). כבר היום ניתן לראות יזמים הבונים לפי תו תקן זה, כשאחד המוכרים בהם היא חברת רוטשטיין. למעשה, רוטשטיין קיבלה במהלך השנים האחרונות תקן ירוק למאות יחידות דיור אותן בנתה.

 

פרויקט רוטשטיין הירוקה

אחד מפרויקטי הדגל של החברה בהקשר זה, הוא פרויקט רוטשטיין הירוקה. שכונת רוטשטיין הירוקה היא חלק משכונת באר יעקב החדשה, מגה-שכונה שמוקמת בימים אלו ותכיל בסופו של דבר כ-3,500 יחידות דיור.

 

שכונת רוטשטיין הירוקה היא מתחם מגורים מתוכנן, מהגדולים באזור מרכז, שיכלול כ-900 יחידות דיור. המתחם יכלול 13 מגדלים ובניינים, וכן צמודי קרקע, המאופיינים במרחבים וסטנדרט בנייה גבוה. פארקים וגינות שיוקמו בין הבניינים יאפשרו לילדים לצאת ולשחק בסביבה ירוקה ובטוחה בקרבת הבית. 

 

הדירות במתחם מרווחות וגדולות במיוחד, וגולת הכותרת הינה ה"גינות התלויות" - דירות מיני פנטהאוז גן. הבניינים נבנים על פי תקן הבניה הירוקה, ומפרט הדירות הוא מפרט פרימיום עשיר ומפנק.

 

בשלב הראשון של הפרויקט נבנו 3 מגדלים יוקרתיים בני 17 קומות שמאוכלסים בימים אלו. בשלבים הנוספים מוקמים עוד 4 מגדלים בני 14-23 קומות שאכלוסם צפוי להיות תוך שנה עד שנתיים וחצי. הפרויקט ממוקם בצמוד לפארק ירוק ענק בשטח של 20 דונם ובסמוך לצירי תנועה מרכזיים ולרכבת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ארקריאייטיב
רוטשטיין הירוקה
הדמיה: ארקריאייטיב
מומלצים